Zobacz temat - [R75] Brzęczenie przy 2tys. obrotów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Brzęczenie przy 2tys. obrotów

kris-tofer - Nie Mar 28, 2010 12:40
Temat postu: [R75] Brzęczenie przy 2tys. obrotów
Witam
Zauważyłem, że mniej więcej przy 2 tys. obrotów coś brzęczy w okolicach silnika lub pod samochodem. Gdy jedziemy/rozpędzamy się, brzęczenia nie słychać, dopiero, gdy puszczę gaz hamując silnikiem lub zmieniając biegi pojawia się brzęczenie w okolicach wspomnianych 2tys. obrotów. Żadna blacha, ani pokrywa pod silnikiem nie jest odkręcona, tłumik trzyma się sztywno, o nic nie ociera. Brzęczenie nie występuje, gdy gazuję na postoju (biegu jałowym)
Jakieś pomysły? :) z doraźnych usterek mam tylko dolną poduszkę silnika dowymiany ale nie wiem, czy to się z tym wiążę...

phuss - Nie Mar 28, 2010 13:04

Ja tak mam od początku jak go kupiłem, raz brzęczy raz nie brzęczy. Nie mogę dojść do przyczyny i już dałem sobie z tym spokój. Poduchę tą dolną też wymieniłem bo była urwana, ale to nie pomogło. U mnie te brzęczenie występuje przy 1700-1900rpm.
Sprawdzałemk bez kanału, z kanału i nie wiem co to za ustrojstwo.
pozdro

domel-x - Nie Mar 28, 2010 13:58

kris-tofer, katalizator moze pokruszył sie,jaki to rodzaj brzeczenia :?:
apples - Nie Mar 28, 2010 14:42

Sprawdź jeszcze osłonę termiczną nad tłumikiem pod dźwignią zmiany biegów.
kris-tofer - Nie Mar 28, 2010 17:55

jak pisałem wszystkie osłony siedzą sztywno, co prawda nie dysponowałem kanałem ale miałem mocny kij w ręku i długą rękę, wszystko pod spodem jest OK. phuss, u mnie to brzęczenie takie metaliczne, faktycznie jakby osłona na wydech spadła pojawiło się od wczoraj. domel-x, Gdyby problem był z katalizatorem to myślę, a raczej jestem pewien, że straciłby sporo mocy lub całkowicie się zduszał.

[ Dodano: Nie Mar 28, 2010 17:55 ]
Chociaż w sumie, jakby zrobić test ku potomności dla wiedzy dla wszystkich i wytłuc ceramikę ze środka katalizatora i z powrotem założyć już jako zwykły tłumik to pewnie i moc by wzrosła i może brzęczenie ustało?:)

apples - Nie Mar 28, 2010 18:42

Wystarczy że się podgięła i przy wibracji wydechu będzie o nią uderza. Ja miałem załamany narożnik.
kris-tofer - Nie Mar 28, 2010 18:45

właśnie nic takiego mi się w oczy nie rzuciło ale będę sprawdzał i nie spocznę do puki nie znajdę przyczyny :)
phuss - Nie Mar 28, 2010 18:51

Powodzenia.
Jak znajdziesz przyczynę daj koniecznie znać, może u mnie będzie to samo.

kris-tofer - Nie Mar 28, 2010 19:08

phuss napisał/a:
Jak znajdziesz przyczynę daj koniecznie znać
jak zawsze, pozdrawiam
domel-x - Nie Mar 28, 2010 20:27

kris-tofer, musisz albo tłumik zamiast kata albo rórke wspawać ,też tak zrobiłem jak myslisz i strasznie turbine było słychać ,taki świst z buczeniem,
brzęczenie występuje na każdym biegu? coś napewno rezonansuje

kris-tofer - Nie Mar 28, 2010 20:32

na każdym w okolicy wspomnianych 2tys. obrotów
janusz1976 - Pon Mar 29, 2010 12:16

Wydaje mi się, że załącza się turbinka przy około 2000 obr/min u mnie ją toochę słychać.
kris-tofer - Pon Mar 29, 2010 12:28

janusz1976, turbina nie brzęczy tylko pogwizduje, na jej temat wiem sporo i na pewno nie jest to turbina.

[ Dodano: Pon Mar 29, 2010 12:28 ]
Po świętach będę miał dostęp do kanału i myślę, że uda mi się znaleźć przyczynę. O wynikach poinformuję.

grnb - Pon Mar 29, 2010 16:44

też to mam w 1,8. Dźwięk metaliczny dochodzi od wydechu i słyszalny koło tych 2 tyś. ale najbardziej przy spadających obrotach na biegu (hamowanie silnikiem). Jak i delikatnie przy uruchamianiu silnika. Na kanale nie udało mi się określić co dokładnie brzęczy... :(
apples - Pon Mar 29, 2010 23:45

Może też być katalizator rozwalony i hałasuje. Najlepiej wejść pod auto.
krawcu183 - Wto Mar 30, 2010 08:44

U mnie też jest to brzęczenie ok 2tyś obrotów... straszenie wkurzające... ale któregoś razu moja dziewczyna stwierdziła że to lusterko wsteczne i okazało się że miała rację :]

Mam lusterko z czujnikiem deszczu i to ta osłona brzęczy... muszę od czasu do czasu ją docisnąć do szyby i jest OK :)

Korczus - Wto Mar 30, 2010 14:54

Mam podobnie... majstry od układów wydechowych powiedzieli mi że to przez brak kata tak brzęczy.
kris-tofer - Wto Mar 30, 2010 15:02

Korczus, u mnie KAT jest i brak czujnika deszczu jak pisze krawcu183, ewidentnie jest to hałas z pod samochodu lub z komory silnika
RaD256 - Wto Mar 30, 2010 20:11

Witam :) Mam dla ciebie dobrą wiadomość :) Wymień tłumnik środkowy ten za kata i łącznik elastyczny a brzęczenie zniknie :) Miałem ten sam problem od 4 tyg mam cisze w samochodzie:) Koszt u znajomego z robocizną to 350 zł:)
SeniorA - Wto Mar 30, 2010 20:49

RaD256 napisał/a:
Witam :) Mam dla ciebie dobrą wiadomość :) Wymień tłumnik środkowy ten za kata
w dieslu jest inna budowa wydechu ,nie ma tłumnika środkowego, jest tylko końcowy.

[ Dodano: Wto Mar 30, 2010 20:49 ]
RaD256 napisał/a:
Witam :) Mam dla ciebie dobrą wiadomość :) Wymień tłumnik środkowy ten za kata
w dieslu jest inna budowa wydechu ,nie ma tłumika środkowego, jest tylko końcowy.
domel-x - Wto Mar 30, 2010 22:00

SeniorA, mylisz sie ,w moim dawcy angliku są 2 tłumiki orginalne,zaraz za katem przelotowy jest ,a w tym co jeżdże jest jeden ,no aktualnie są dwa bo kata wyciołem i przelotowy wspawałem

Całkiem możliwe że plecionka sie zaspawała

SeniorA - Sro Mar 31, 2010 13:58

domel-x, ja piszę o oryginale w wersji europejskiej model 00r.
domel-x - Sro Mar 31, 2010 15:23

SeniorA, a ja wiem ze orginał cdt 99 ma dwa tłumiki :wink:
mapis79 - Czw Kwi 01, 2010 19:40

siemka mój jest z 2002 i ma 2 tłumniki i kat
slawek_wegner - Pią Kwi 02, 2010 23:42

Ja bym sprawdził te osłony miałem z nimi problem ale wystarczyło sie połozyc i poszarpac za układ wydechowy . Podginałem i naprawlem jedno mocowanie i juz OK
kris-tofer - Pią Kwi 02, 2010 23:49

Byłem dziś z problemem u mechanika, ale niestety nic nie mogłem sprawdzić, bo na kanale stał C-360 :) z wybebeszoną głowicą i dopiero po świętach się umówiłem na diagnozę, ale jeździliśmy, posłuchał, ubrudził mi tapicerkę i stwierdził, że to pewnie ta osłona górna nad tłumikiem będzie. Tak czy siak okaże się po świętach.
road955 - Sob Sty 21, 2012 13:10

-Witam ,przeczytałem wszystko na temat tego brzęczenia i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi :cry: Ciekaw jestem co było przyczyną ? Walczę z podobnym problemem -niestety bez skutecznie ! Burczenie (brzęczenie ) w zakresie 1700-200 tys. W trakcie jazdy czy na postoju .Jest to wkurzające ,bo automat w tym zakresie zapina biegi !
RaD256 - Nie Sie 12, 2012 01:14

Dokładnie w automacie słychać to non stop. Niestety Panowie jest to walniety kata. Weźcie sobie gumowy młoteczek (taki jak np do układania kostki brukowej) wejdzie pod samochód i delikatnie zacznijcie pukać w kata (to coś przez złączką elastyczną). Ja obecnie jestem po wymianie całego układu wydechowego żeby zwalczyć to ustrojstwo. Wymieniłem wszystko oprócz kata (ach ci fachowcy). Niestety ten element kosztuje ponad 1500 zł a nie wiem czy jest wykonany dobrze i czy po jego zamontowaniu nic się nie popierniczy z silnikiem... oczywiście po wymianie układu wydechowego na zamienik (oryginalnego nie kupi się wiadomo) auto powyżej 4 tys gwiżdze:D:D więc jak planujecie coś takiego to przestrzegam przed syfem. Ja się z brzęczeniem męcze 3 rok i krew mnie zalewa...

Ale tak jak mówie kanał - młoteczek i lekko stukamy. Da się wtedy słuszeć takie metaliczne brzęczenie w środku.

[ Dodano: Nie Sie 12, 2012 01:14 ]
Witam ponownie:)

Jest po wybebeszeniu:) kata:) usługa 350 zł (dodatkowo trzeba złączkę wymienić).

Brzęczenie ustało:)

Nareszcie:)

R75 - Sob Mar 21, 2015 21:42

hej,

benzyna v6

kotlet, ale mam identycznie, obroty dochodzą do 2tys i zaczyna coś brzęczeć (taki metaliczny dźwięk), wydaje się ze to gdzieś tak bardziej z lewej strony pod silnikiem

przerabiał może ktoś jeszcze ten temat? mam nadzieje, ze u mnie faktycznie drgają
jakies oslony, bede sprawdzal

co ciekawe, występuje tylko przy 2tys i tylko podczas jazdy, w innym zakresie obrotów oraz na postoju - cisza

maciejk1980 - Nie Gru 06, 2015 23:47

przyczyna moze byc prostrza niz sie wydaje, popukajcie z zewnetrznej strony dach w okolicy lampki do czytania map a uslyszycie ciekawy odglos, jadac przy tych obrotach gdzie brzeczenie sie zaczyna dopchnijcie reka dach tez w okolicy lampki a brzeczenie ustanie:) tak bylo w moim przypadku, wydaje sie ze brzeczenie pochodzi z pod maski albo z dolu samochodu lub gdziez z tylu, a pochodzi z dachu....