Zobacz temat - [R 214 Si 1,4 98r] Nie odpala.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214 Si 1,4 98r] Nie odpala.

Dawidoff - Wto Mar 30, 2010 20:51
Temat postu: [R 214 Si 1,4 98r] Nie odpala.
Witam.

Mam nastepujacy problem.

Dzisiaj po przejechaniu ok 100 km zgasilem auto a potem juz nie moglem odpalic.
Po przekreceniu kluczyka kontrolki sie swieca ,niby jest wszystko ok ale rozrusznik nie kreci :cry:

Co to moze byc :?:
Moze to problem z immo :?:

faecd - Wto Mar 30, 2010 20:54

jakby byl z imo to by Ci pikal imo, wydawal taki specyficzny dzwiek.

Po mojemu pod auto na glebe i najpierw zobacz czy przewody kontaktowe rozrusznika cale a jak wsio okej no to rozrusznik do naprawy/wymiany

Dawidoff - Wto Mar 30, 2010 21:07

No wlasnie mialem nie dawno problem z bateria w pilocie i wtedy wlasnie bylo tak ze po przekreceniu kluczyka immobiliser pipczal i dalo sie odpalic po wcisnieciu guzika. Natomiast teraz nic nie pipczy po przekreceniu kluczyka
zouza - Wto Mar 30, 2010 21:09

Jak to rozrusznik to go puknij, mi się też wieszał.
Raga - Wto Mar 30, 2010 21:41

W autkach dopiero sobie grzebie od niedawna, ale...
1. Czy po przekręceniu słychać jakiś przekaźnik?
2. Czy po przekręceniu słychać obracający się silnik rozrusznika?
3. Czy po przekręceniu kontrolki gaszą się, albo choć troche przymrużą?
4. Zapewne gdzieś w instalacji musi być bezpiecznik przekaźnika rozruznika i elektromagnesu sprawdź je.

Potem można mierzyć napięcia, np. na rozruszniku, elektromagnesie. Jeżeli brak to szukać w elektryce, jeżeli są to oddać do naprawy rozrusznik itd.

duszek-82 - Sob Kwi 03, 2010 00:20

miałem podobny problem.....u mnie zawiesiły się szczotki na rozruszniku....wystarczyło go puknąć i jak dotąd ( a minął już ponad rok!!) nie pojawił się juz ten problem
macikd - Sob Kwi 03, 2010 01:13

duszek-82 napisał/a:
miałem podobny problem.....u mnie zawiesiły się szczotki na rozruszniku....wystarczyło go puknąć i jak dotąd ( a minął już ponad rok!!) nie pojawił się juz ten problem

Dokładnie, potrafi się przywiesić. Ale jak również ktoś wcześniej wspomniał sprwadź przewodyprzy rozruszniku i masę. Mi przy rozruszniku nie łaczył i też były takie objawy.

Kot - Sob Kwi 03, 2010 12:00

albo bendix nie wyrzuca i wystarczy delikatnie przetoczyc auto na biegu :)