Zobacz temat - [R214Si 1.4, 103KM, rok 96] wymiana na silnik HONDY??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si 1.4, 103KM, rok 96] wymiana na silnik HONDY??

kasiapila - Wto Mar 30, 2010 21:01
Temat postu: [R214Si 1.4, 103KM, rok 96] wymiana na silnik HONDY??
Witam!
Mam pytanie: czy do mojego Roverka da się włożyć silnik Hondy Civic, albo ewentualnie jakie inne propozycje, Panowie, macie? Już mnie ten samochód wkurza, a jest dobrze utrzymany i być może warto się tym pobawić.

Pozdrawiam.

zouza - Wto Mar 30, 2010 21:07

Nie można, to zupełnie inny silnik, kręci się w drugą stronę.
Aha i Panie tez czasami coś wiedzą :P

ADI-mistrzu - Wto Mar 30, 2010 21:08

A co jest nie tak z obecnym silnikiem ? Z tego co wiem to hondowski wchodzi bez problemu, nie trzeba nic specjalnego zmieniać, ale niech ktoś potwierdzi.

--------UP------------
No właśnie... czyli silnik nie podejdzie :wink:

radom88 - Wto Mar 30, 2010 21:16

a z tego co mi wiadomo 214 si 1.4 16V 96r. juz ma silnik hondy civick ale moge sie mylic ale tak przeczytalem i moj tak ma ale nie wiem moze juz byl zmieniany
zouza - Wto Mar 30, 2010 21:20

radom88, pokaż zdjęcie :P
kasiapila - Wto Mar 30, 2010 21:24

niestety nie mam zdjęcia. Pytam na forum, bo być może ktoś wymieniał już i chciałam spytać, czy da radę i spodziewam się ewentualnego wskazania, jaki silnik można byłoby włożyć...
zouza - Wto Mar 30, 2010 21:28

kasiapila, inny seria K, czyli roverowski (ewentualnie z Tomcata), przy wszystkim inny rzeźba nie warta zachodu.
Chyba, że dalej mówisz do Panów to już nie będę się odzywała :P

http://www.roverki.pl/article.php?sid=357 <-- artykuł ze strony
"W momencie premiery nowy model 200 był dostępny z silnikami serii ‘K’ w wersji 1.4 oraz 1.6. " cytat z artykułu.

radom88, nie sądzę żebyś miał silnik z Civica.

kasiapila - Wto Mar 30, 2010 21:36

nie żebym miała uprzedzenia, ale poczekam jeszcze na opinie panów... Może spotkali się gdzieś z takim "pomysłem"...
own - Wto Mar 30, 2010 21:42

kasiapila napisał/a:
nie żebym miała uprzedzenia, ale poczekam jeszcze na opinie panów... Może spotkali się gdzieś z takim "pomysłem"...


"Pani" akurat odpowiedziała tutaj o wiele lepiej niż obaj "Panowie".
Napisz lepiej jakie masz problemy z silnikiem.

kasiapila - Wto Mar 30, 2010 21:45

dużo pali. wycieki oleju po bokach, głowica chyba uszkodzona przez HGF, ubywa płynu chłodniczego itd.... Szkoda zabawy moim zdaniem... A waszym?
Patrick - Wto Mar 30, 2010 21:48

Cytat:
Nie można, to zupełnie inny silnik, kręci się w drugą stronę.


to nic że się kreci w drugą stronę ;) to jest kwestia tylko skrzyni biegów która bedzie po lewej stronie, ale wielki respect za wiedzę bo mało kto o tym wie a wszyscy sie brandzlują nad znajomością hondy :)

Swap na silnik hondy jest możliwy jak wszystko tylko ma większy stopień trudności. wiąże sie z przerobieniem praktycznie całej elektryki co jest strasznie kosztowne. lepszym rozwiązaniem był by swap na 18K4 z MG ZR'a silniki o wiele mniej awaryjne i robią przeciąg :)

kasiapila - Wto Mar 30, 2010 21:50

a jak przy tym przeciągu spalają??
zouza - Wto Mar 30, 2010 21:51

Patrick, dlatego mówię, że to grubsza rzeźba i raczej dla kogoś kto kuma, a nie dla laski która nie wie jaki ma silnik :wink:
Patrick - Wto Mar 30, 2010 21:55

Cytat:
zouza, Patrick, dlatego mówię, że to grubsza rzeźba i raczej dla kogoś kto kuma, a nie dla laski która nie wie jaki ma silnik :wink:


zgadza się ale napisałaś ze nie można wiec zareagowałem :D a zrobić się da wszystko no może oprócz dziecka denatowi ;) chciał bym żeby moja dziewczyna miała podejście do samochodów takie jak Twoje zouza, ;)

Cytat:
a jak przy tym przeciągu spalają??


spalają :D kwestia stylu jazdy :D jak na 160 KM to spalanie jest przyzwoite np w porównaiu do mojego 1.4 16V (spalanie 13l) to ZR'ka spalanie nawet te 9l to dobry wynik ;) a silnik z anglika można dostać w dobrych pieniążkach

own - Wto Mar 30, 2010 21:57

kasiapila, kup sobie silnik bez HGF od innego Roverka... najlepiej o takiej samej pojemności... możesz od R24/R45
Upewnij się tylko, żeby nie miał wycieków, czy chodzi prawidłowo
Później w ekspoatacji nie lej do niego syntetycznego oleju, nie przegrzewaj go i już będzie dobrze ;-)

Do swojego samochodu możesz wsadzić równie dobrze samochód od nowego VW Passata. Podobna ilość zabawy jak z silnikiem od Hondy Civic

Patrick - Wto Mar 30, 2010 22:00

ownstlr napisał/a:
kasiapila, kup sobie silnik bez HGF od innego Roverka... najlepiej o takiej samej pojemności... możesz od R24/R45
Upewnij się tylko, żeby nie miał wycieków, czy chodzi prawidłowo
Później w ekspoatacji nie lej do niego syntetycznego oleju, nie przegrzewaj go i już będzie dobrze ;-)


ja bym wolał zrobić dobrze HGF na dobrej uszczelce nowych szpilkach planowani u sprawdzaniu na wycieki niż kupowaćdrugie serucho z którym moze byćto samo po 2k km

own - Wto Mar 30, 2010 22:01

Patrick napisał/a:

ja bym wolał zrobić dobrze HGF na dobrej uszczelce nowych szpilkach planowani u sprawdzaniu na wycieki niż kupowaćdrugie serucho z którym moze byćto samo po 2k km

Nie każdy zrobi Ci dobrze HGF... W dodatku nie wiadomo jak długo było jeżdzone z uszkodzoną uszczelką.

Patrick - Wto Mar 30, 2010 22:07

ownstlr napisał/a:
Nie każdy zrobi Ci dobrze HGF... W dodatku nie wiadomo jak długo było jeżdzone z uszkodzoną uszczelką.


ale uwierz mi ze są zakłady specjalizujące sie w tym i lepiej zapłacić te 1.5 k za HGF niż 2500 za nowy silnik w którym może być wszystko. oczywiście to 18K4 to była dobraa fantazja bo jeszcze do tego doszły by heble a to wysokobudżetowa impreza. z tym żę lepiej przełożyć coś z podobnego niż rzeźba w gów** i montaż silnika hondy czy passata co juz wymyśliłeś sobie ładnie :D

zouza - Wto Mar 30, 2010 22:09

Patrick, akurat jak R jest z 96r to całkiem możliwe, że ma tarcze z tyłu, a z przodu wentylowane czyli nie byłoby tak źle.
Patrick - Wto Mar 30, 2010 22:10

aaa :) nie zwróciłem uwagi an rok prod. niech sie zainteresowana wypowie co myśli na ten temat :)
kumilek23 - Sro Mar 31, 2010 12:01

Patrick napisał/a:
ale uwierz mi ze są zakłady specjalizujące sie w tym i lepiej zapłacić te 1.5 k za HGF niż 2500 za nowy silnik w którym może być wszystko. oczywiście to 18K4 to była dobraa fantazja bo jeszcze do tego doszły by heble a to wysokobudżetowa impreza. z tym żę lepiej przełożyć coś z podobnego niż rzeźba w gów** i montaż silnika hondy czy passata co juz wymyśliłeś sobie ładnie :D

podzielam zdniePatrick, lepiej remoncik bo może wcale nie jest tak źle, a nie swap a za rok remont nowego silnika to bezsens skoro i tak chce ten co ma wyciągnąć to lepiej zerknąć do niego co jest do roboty, koszty mogą wtedy spaść, ale mogą również wzrosnąć... wtedy swap zostaje, trzeba osądzić czy nadaje się do roboty