Zobacz temat - [R420si 1996r] szyby elektryczne problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420si 1996r] szyby elektryczne problem

Bodxio - Pon Kwi 05, 2010 10:47
Temat postu: [R420si 1996r] szyby elektryczne problem
Witam,
Padła mi elektryka wszystkich 4 szyb. Bezpieczniki są OK. Co może być przyczyną?
Przy okazji, może ma ktoś schemat elektryczny?

sTERYD - Pon Kwi 05, 2010 11:35

a sprawdzałeś bezpieczniki i pod maską i w kabinie??

wszystkie schematy elektryczne są w RAVE

Bodxio - Wto Kwi 06, 2010 00:58

Bezpieczniki w kabinie są OK, a te pod maską, które można wyjąć też. Pod maską są też bezpieczniki oznaczone dodatkowo literami L, F, R, które wolno wyjmować tylko w serwisie (tak mówi komunikat na deklu skrzynki), ale mają przezroczyste szybki na wierzchu i widać, że też są OK. W samochodzie działa reszta elektryki: klima, tempomat, szyberdach, światła etc. Wydaję mi się, że to raczej usterka typu: "spadł przewód", a w tym przypadku bez schematu nie dam rady. Znalazłem już RAVE'y. Jak tylko się pobiorą to będę szperał dalej.
darek_wp - Wto Kwi 06, 2010 07:46

Właśnie bezp oznaczony F pod maską jest odpowiedzialny za zasilanie szyb. Jeśli on jest na 100% sprawny to pozostaje jeszcze przekaźnik na głównym zasilaniu umieszczony w skrzynce bezpieczników w kabinie.
Bodxio - Wto Kwi 06, 2010 14:34

Jakie są ewentualne konsekwencje wyciągnięcia bezpiecznika oznaczonego literą F? Można to zrobić samemu, czy faktycznie trzeba się udać do serwisu, tak jak mówi napis na pokrywie?
darek_wp - Wto Kwi 06, 2010 16:31

Nie ma żadnych konsekwencji - to chwyt serwisu dla nabicia kasy.
soviet100 - Sro Kwi 07, 2010 08:14

A sprawdzałeś przełącznik główny ?
Masz tam coś takiego jak CCU ?

Bodxio - Czw Kwi 08, 2010 22:39

Nie wiem o co chodzi, czy o przełącznik blokujący możliwość otwierania szyb?
Co nazywasz CCU?

[ Dodano: Czw Kwi 08, 2010 12:35 ]
Heh, mam ubaw z tymi szybami. Jadąc rano do pracy sprawdziłem szyby i ku mojemu zdziwieniu zadziałały! Po dojechaniu na miejsce, zgasiłem silnik. Uruchomiłem jeszcze raz - szyby nie działają.
Co robić? Co sprawdzać w pierwszej kolejności, może zna ktoś jakieś słabe punkty układu elektrycznego szyb?

[ Dodano: Czw Kwi 08, 2010 22:39 ]
To był przekaźnik w kabinie - trochę sobie zaśniedział doszliśmy do tego po 2 godz.i dodatkowym rozgrzebaniu konsoli hamulca ręcznego (eliminując po kolei) gdzie "traci" się zasilanie.
Dzięki sTERYD za RAVE i darek_wp za naprowadzenie.