Zobacz temat - [R214si 97r] kolektor ssacy z 1.6(216si)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214si 97r] kolektor ssacy z 1.6(216si)

donmulanka - Pon Kwi 05, 2010 23:31
Temat postu: [R214si 97r] kolektor ssacy z 1.6(216si)
Mam taki problem mam zatkany kolektor wtryskowy w sesie wtryskiwacze auto wogole mi sie nie wkreca na obroty ogolnie jest zamulone. spowodowane to jest tym ze ostatnio bylem zmuszony jezdzic na rezerwie ogolnie z malym stanem paliwa no i mam efekty.. czyscilem juz pare razy wtryskiwacze ale jest to kosztowne i wolal bym wymienic caly kolektor z wtryskami na nowszy i tu mam pytanie czy orientuje sie ktos czy pasuje caly kolektor z wtryskami z rovera 216 si 1.6 16v do 1.4 16v czy musze zamowic koniecznie taki sam jak mialem?
macikd - Wto Kwi 06, 2010 04:47

A jesteś pewien że to wina wtryskiwaczy a nie zatkanego filtra paliwa, powietrza lub zajechanej pompki paliwowej?
Tak, kolektor pasuje.

ADI-mistrzu - Wto Kwi 06, 2010 09:14

Wtryskiwacze z 1.6 też są te same? Nie przypadkiem bardziej wydajne ? Bo w końcu większy silnik więc chyba powinny nieco więcej paliwa dostarczać, czy w Rover'ach wykombinowali to tak że komputer po prostu ma inne mapy i na dłużej otwiera wtryski ?

Pozdrawiam

macikd - Wto Kwi 06, 2010 11:29

W tym temacie
http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#476854
Lechos napisał że są identyczne. ja nie miałem okazji jeszcze sprawdzić, bo zbieram się do zakupu ale jakoś się zebrać nie mogę :razz: Ale moim zdaniem to właśnie kwestia komputera, który zwiększa wydajność wtrysków. Bo przecież i tak on na podstawie danych z czujników dostosowuje dawkę paliwa na wtrysk.

donmulanka - Wto Kwi 06, 2010 11:33

zmienilem filtr paliwa i jest lepiej auto przyspiesza :D nie muli go tak strasznie i przedewszystkim jak go odpalam nie smierdzi benzyna i kreci za 1 razem.. jednak dalej nie ma takiej mocy jak miał czuc ze jeszcze jest zamulony chyba musze te wtryski kupic. (filtr powietrza mam ok.
macikd - Wto Kwi 06, 2010 11:34

A pompka pompuje Ci takim ciśnieniem jak trzeba? I wydaje mi się że na zaklejenie brudem wtryskiwaczy są nikłe szanse. Przecież po to masz fitr paliwa, żeby nic sie tam nie dostało niepotrzebnego. W zbiorniku przed pompką powinien być jeszcze jeden filterek, ale nie jestem pewny czy w R tez jest bo tu nie sprawdzałem. Moze niech potwierdzi ktoryś z kolegów, który tam zaglądał. Od małej ilości paliwa właśnie tam pogło Ci się zakleić tez brudem, albo po prostu pompka kończy swój żywot.
Lechos - Wto Kwi 06, 2010 12:21

donmulanka napisał/a:
chyba musze te wtryski kupic
Przed kupieniem (moze zbednym) odkrec listwe wtryskowa i zobacz czy nie leja....duzo roboty z tym nie ma.