Zobacz temat - [r45] elektryczne szyby raz dzialaja raz nie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r45] elektryczne szyby raz dzialaja raz nie

borek88 - Pon Kwi 12, 2010 21:40
Temat postu: [r45] elektryczne szyby raz dzialaja raz nie
witam.
czasami mam taki problem i to ostatnio coraz czesciej ze nie dzialaja mi szyby elektryczne i to ani przod ani tyl nic nie reaguje zeby za jakis czas (czasami nawet po chwili) zaczely normalnie pracowac;/
co moze byc nie tak??

zimek-1985 - Pon Kwi 12, 2010 21:49

zobacz czy kostka lub jakiś kabelek w przełącznikach szyb nie poluzowała się.
borek88 - Pon Kwi 12, 2010 21:53

a jest cos takiego jak jakis modul elek szyb?? moze cos z nim jest nie tak ale nie wiem gdzie to moze byc o ile takie cos jest
darek_wp - Wto Kwi 13, 2010 07:50

Sprawdź przekaźnik zasilający szyby, jest w skrzynce bezpieczników w kabinie - to najczęstsza przyczyna problemów jeśli nie działają wszystkie szyby.
borek88 - Wto Kwi 13, 2010 19:43

darek jest on jakos oznaczony??
przekaznik nie moze nie laczyc czy poprostu siada??

darek_wp - Sro Kwi 14, 2010 09:41

Przekaźnik może mieć nadpalone styki, może się w nim uszkodzić kotwica, przepalić cewka, mogą pękać połaczenia elekentów wewn ze stykami - usterek może wystąpić kilka - od całkowitego niedziaąłnia po reagowanie na wstrząsy bądź temeraturę. Dokładnie nie wskażę Ci który to przekaźnik - na schemacie w rave jest oznaczony jako Relay window lift R143 i w skrzynce bezpieczników w kabinie powinien to być ten pierwszy po lewej stronie. Ale najprościej zamienić 2 miejscami i sprawdzić czy szyby zadziałają. Oczywiście wszystko przy włączonym zapłonie na poz 2 (a najlepiej przy zapalonym silniku) - bez tego szyby nie działają.