Zobacz temat - [R416 SI 1997r] Brak wspomagania, wyciek.Przekładnia kier. ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 SI 1997r] Brak wspomagania, wyciek.Przekładnia kier. ?

Airon - Pon Kwi 26, 2010 23:28
Temat postu: [R416 SI 1997r] Brak wspomagania, wyciek.Przekładnia kier. ?
Witam,
w moim Roverku nastąpiła pewna awaria. Mianowicie po odpaleniu auta skręceniu kierownicy zaczęło coś niemiłosiernie brzęczęć. Szybko zorientowałem się, że najprawdopodobniej jest to mała ilość płynu do wspomagania. Dolałem odpowiedniego płynu do poziomu odpowiedniego, natomiast brzęczenie ustąpiło tylko na chwilę. Następnego dnia pojechałem do mechanika i po oględzinach, stwierdził ze to nieszczelność przekładni kierowniczej. Pod gumowymi osłonami zebrał się płyn od wspomagania. W związku z tym mam pytanie do Was czy diagnoza jest pewna skoro są takie objawy? Czy lepiej kupić używana przekładnie z miesięczna gwarancją czy lepiej może dać do regeneracji ? Czy może są inne przyczyny owego problemu, które dałoby się naprawić tańszym kosztem? Aktualnie jeżdżę z wyjętym paskiem od wspomagania, ale muszę ten problem rozwiązać. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KszoQ - Wto Kwi 27, 2010 00:01

Wydaje mi się że mechanik miał rację. A co do zakupu używanej przekładni z miesięczną gwarancją to bym wziął tylko z pewnego źródła z auta z małym przebiegiem. Na regenerację też powinna być jakaś gwarancja. Pozostaje tylko kwestia kosztów jednego i drugiego. Nie mam pojęcia ile kosztuje regeneracja mogę tylko dla przykładu podać że jak sam regenerowałem sobie przekładnię w Passacie B5 to miałem tylko koszt zestawu reperacyjnego ok 200 zł.
Airon - Czw Maj 06, 2010 19:47

Temat rozwiązany. Przekładnia kierownicza z końcówkami drążków kierowniczych kosz 250zł , wymiana + geometria kół 275zł.