Zobacz temat - [R 214 Si 97] Ocieranie, trzeszczenie podczas hamowania.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214 Si 97] Ocieranie, trzeszczenie podczas hamowania.

LuckAnd - Czw Maj 06, 2010 12:50
Temat postu: [R 214 Si 97] Ocieranie, trzeszczenie podczas hamowania.
Witam. Od jakiegos czasu mam problem z dziwnym dziękiem ktory wystepuje podczas hamowania. Cos jak by sie ocieralo, trzeszczalo w przedniej osi. Nie sa to hamulce (byly wymieniane), (byc moze gosc ktory mi to montowal cos spieprzył?). Dzwięk czasami bardziej wyraźny a czasmi zanika tak ze praktycznie nie slychac, i nie jest cigly. "Usterka" nie ma zadnego wplywu na jazde (oprocz malego dyskomforu). Sciagnalem kola ale nie zauwazylem tam niczego co by moglo wywolywac taki dzwiek. Moze ktos zie juz czyms takim spotkał ? Pozdrawiam. ps. i wiem ze to moze byc tysiac rzeczy.
Kot - Czw Maj 06, 2010 12:52

mzoe przy wymianie klockow itd ktos stuknal w jakas blache ktora sie podgiela i ociera proponuje zdjac kolo i wszystko dokladnie przjezec
LuckAnd - Czw Maj 06, 2010 13:04

hmmmm sęk w tym ze juz szukalem, ogladalem, ale nic nie znalazlem, a ten dzwięk jest raz mocniejszy a raz slabszy, w weekend jeszcze raz tam zajze i posprawdzam wszystkie sruby, moze gdziej jest jakis luz :roll:
Kot - Czw Maj 06, 2010 13:10

a co dokladnie miales wymieniane ?
ADI-mistrzu - Czw Maj 06, 2010 16:20

Pewnie jak jedziesz powoli i zaczynasz delikatnie hamować to Ci trzeszczy ? I pewnie z przodu ? Też tak mam, od wakacji szukam co to i nie wiem :mrgreen:
LuckAnd - Czw Maj 06, 2010 18:56

Ogolnie trzeszczy :) ale rzeczywoscie przy 120 jak przyhamuje to tego niema, najbardziej to denerwuje w jezdzie po miescie. Wymieniane byly tarcz u klocki.
Marcin_S - Czw Maj 06, 2010 20:03

Mam ten sam problem i wydaje mi się, że źle są założone szczęki :P i raz łapie dobrze a raz źle. Problem występuje przy małych prędkościach i na zimnych hamulcach. Ale hamulce przód będą prawdopodobnie wymieniane w przyszłym miesiącu tak więc nie chce mi się ich rozbierać ;] jak źle złapie i trzeszczy to należy puścić hamulec i nacisnąć go drugi raz. U mnie to działa.
wojzel - Czw Maj 06, 2010 20:12

Ja mam podobnie w moim 214i, ten odgłos pojawia się tylko na zimnych hamulcach, praktycznie tylko rano i znika po trzech/czterech dohamowaniach.. ja odbieram to nie jako problem, a jako po prostu jakieś rozgrzewanie się hamulców :) po prostu już się do tego przyzwyczaiłem :) niedługo też czeka mnie wymiana tarcz i klocków także może po tym coś się zmieni, a jeśli nie to trudno.. gdyby ktoś jednak zdiagnozował te objawy na pewno skorzystam z porady jak to zlikwidować :) pozdr
blue827 - Czw Maj 06, 2010 20:42

u mnie piszczały obcierające o tarcze blaszki, na tej fotce zaznaczyłem strzałką jak się wytarły. Oczywiście zamontowałem nowe Quick brake 1276.

ADI-mistrzu - Czw Maj 06, 2010 21:13

U mnie znowu wszystko ok, nic się nie wyciera, nie klinuje a szumi :razz:
W sumie także się przyzwyczaiłem do tego, chodź nie zmienia to faktu że ciekaw jestem co to powoduje :wink:

LuckAnd - Pią Maj 07, 2010 13:34

Ja jutro postaram sie sprawdzic te szczeki i czy klocki sie rowno scierają. Moze rzeczywiscie mechanik cos krzywo skrecil.