Zobacz temat - [R620] Nie Pali
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Nie Pali

krisoldo - Czw Maj 06, 2010 23:00
Temat postu: [R620] Nie Pali
Witam ponownie , kiedy już rozwiałem wszystkie wątpliwości co do skrzyni automatycznej , po wymianie oleju i zamontowaniu LPG , Rover odmówił współpracy.Zgasł i koniec :)
brak iskry , pompa chodzi , zapłon chodzi , prąd w akumulatorze jest i nie działa...

"Niby fachowiec" zdemontował cały aparat, przy okazji ułamał mi kawałek palca z rozdzielacza.
Po czym stwierdził, że trzeba wymienić cały aparat zapłonowy bo to na pewno moduł zapłonowy i nie ma sensu wymieniać samego modułu ani samej cewki. podziękowałem niby fachowcowi - rzecz jasna.

Z moich oględzin wynika, że:
-są zaśniedziałe końcówki w kopułce ,
-palec jest już zdezelowany i popalony (nie mówiąc o tym że jest teraz złamany na pół)
-jest dobry opór na cewce wg. instrukcji miedzy 13 a 19k om , ja mam 15,76 - więc cewka sprawna
-nie mogłem sprawdzić zapłonnika ponieważ aparat jest zdemontowany
-jest uszkodzony (pęknięty) element , zwany w instrukcji "Czujnikiem TDC,CKP,CYP "

W związku z tym mam pytanie :
co wymienić i gdzie to kupić (na pewno kopułkę i palec nie wiem co z tym czujnikiem)

Perez - Pią Maj 07, 2010 01:18

Kopulke i palec mozesz kupic, o i tak trzeba bedzie niebawem zmienic i jak Roverek nie zapali to zmien aparat zaplonowy, ale pod warunkiem, ze po przekreceniu stacyjki zapala sie check i gasnie po chwili i , ze slychac pompe. Ja mialem taka sytuacje, ze nagle samochod stanal. Wtedy dr. Marian doradzil przez telefon zmien aparat w ciemno i zadzialalo. Generalnie wszystko zwiazane z iskra w tym aucie co moze sie zepsuc jest w aparacie zaplonowym. ZTCP nawet czujnik polozenia walu.
KRYS - Pią Maj 07, 2010 17:43

Zamknij się w aucie przekręc kluczyk by zapaliły sie wszystkie kontrolki i słuchaj uważnie czy pracuje pompa paliwa przez kilka sek a następnie powinien zgasnąć check engine.

Jak pompa pracuje to wina aparatu i jak nie masz umiejętności to faktycznie lepiej wymienić cały aparat lub dać do naprawy.

Na allegro sie ogłaszają ludzie co takie usterki usuwają, ja dałem aparat gościowi z Zielonej Góry

Perez - Pią Maj 07, 2010 17:50

Mozna kupic caly aparat uzywany za 150zl na allegro lub jak ja u kolegi neosss po promocji dla kubowicza za 280zl Jednakze sa to czesci uzywane i nikt nie zagwarantuje ile beda hulac
KRYS - Pią Maj 07, 2010 21:47

A tu neosssa obronie bo to normalna cena, a za 150 to do f20 nie kupisz

Jak będziesz zmieniał aparat to na jego ramionach jest wybite oznaczenie, o ile pamiętam to TD-58U

krisoldo - Nie Maj 09, 2010 11:55

Witam ,wymieniłem cały aparat, wyszło mi jakieś 200 zł za sam aparat, smiga jak dziki a ze starego mogę jeszcze wykorzystać części :) dzięki za pomoc ...
Perez - Pon Maj 10, 2010 11:19

KRYS, wiesz wtedy na allegro byly prawie wszystkie po 150zl, ale najblizej w Bendzinie, a zalezalo mi na czasie, wiec pojechalem do neosss`a. Jedyne co to teraz nie moge dostac kopulki i palca, bo nie wiem co to za aparat mi dal, ale jest inna kopulka niz w moim starym.
KRYS - Pon Maj 10, 2010 12:44

a po numerach na aparacie próbowałeś dojść?
Perez - Sro Maj 12, 2010 09:37

Tomi juz doszedl co to za aparat i znalazl kopulke i palec, tylko kosztuja 2x tyle co do mojego starego :/