Zobacz temat - [214 1.4Si 99r] Termostat
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214 1.4Si 99r] Termostat

polo - Sob Maj 08, 2010 12:46
Temat postu: [214 1.4Si 99r] Termostat
Witam
miałem awarię w moim Roverku 214 Si 1.4 16V bez klimy przegrzany silnik stwierdziłem że trzeba wymienić termostat był przeciek koło termostatu pomiędzy plastikową obudową a metalową rurą (który już kupiłem Calorstat TH5955.88j mam nadzieję że dobry) oraz chłodnica też do wymiany i mam pytanie do Was jaką mam kupić chłodnicę czy wystarczy zamiennik z Alle.. za około 200 zł ? Jak można stwierdzić czy nie czeka mnie też wymiana uszczelki pod głowicą? było takie białe masełko w chłodnicy uszczelka była wymieniana z 3 lata temu może to jest pozostałość po poprzedniej naprawie? Jak powinienem zamontować nowy termostat jak go włożyć tą krótszą końcówką w kierunku rury metalowej, sprężyną w stronę paska rozrządu?
Czekam z niecierpliwością na Waszą pomoc
Dzięki

staf - Sob Maj 08, 2010 12:55

Wpisz w szukajke R214+termostat znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.
polo - Sob Maj 08, 2010 13:03

Ok ale w którym kierunku zamontować termostat tą dłuższą stroną ze sprężyną w stronę paska rozrządu? tu mam problem ;(
sTERYD - Sob Maj 08, 2010 13:51

odwrotnie - tą stroną ze sprężyną w kierunku tej długiej rury wzdłuż silnika.
polo - Sob Maj 08, 2010 18:21

no to chyba mam problem właśnie zamontowałem termostat tylko ze sprężyną (tą dłuższa częścią)w kierunku paska rozrządu, hmm gdzieś widziałem schemat ze tak powinienem zamontować ale może się mylę jak można sprawdzić czy działa prawidłowo ?? nie mam jeszcze zamontowanej chłodnicy czy mam przestawić termostat tą dłuższą stroną ze sprężyną w kierunku rury metalowej??
sTERYD - Sob Maj 08, 2010 19:50

tu masz schemat... wygląda na to, że ja go źle zinterpretowałem i faktycznie sprężyna przychodzi od strony pompy...
pamięć już nie ta... :/