Zobacz temat - [ R45 1.8 00] Wymiana uszczelniaczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [ R45 1.8 00] Wymiana uszczelniaczy

snake0908 - Wto Maj 11, 2010 17:29
Temat postu: [ R45 1.8 00] Wymiana uszczelniaczy
Witam

Przymierzam się do wymiany uszczelniaczy na wale korbowym i walkach rozrządu z przodu silnika.

Kupiłem uszczelniacze firmy Corteco, wymiary:

- walki rozrządu 30x40x7 ( 12011131B ) tylko czytałem ze na przód maja być czarne a na tył brązowe, a moje są raczej niebieskie. Ma to jakieś znaczenie?


-wal korbowy 27.5x39.5x7 (15026220B )

sprzedawca dal mi jeszcze uszczelniacz 27x39.5x7 i powiedział ze mam sobie popatrzeć jaki tam jest. Tylko ze jak rozbiorę auto to już za bardzo nie będę miał czym jechać po inne części, dlatego muszę być pewny ze wszystko będzie pasować.

Może mi ktoś potwierdzić czy kupiłem prawidłowe uszczelniacze, czy potrzebuje innych?

z góry dziękuje za odpowiedzi

pozdrawiam

[ Dodano: Wto Maj 11, 2010 17:29 ]
Chcialem serdecznie wszystkim podziekowac za pomoc, jestesmy jak bracia :) .

sTERYD - Wto Maj 11, 2010 17:39

jeśli chodzi o uszczelniacze wałków rozrządu to nie chodzi o kolor, tylko tam są fabrycznie uszczelniacze kierunkowe (jedne do wałka obracającego się w lewo, a drugie w prawo) kolor jest tylko, zeby łatwiej było rozróżnić
jeśli chodzi o uszczelniacz wału, to niestety wymiarów nie pamiętam :/ nie możesz wziąć dwóch i jednego potem oddać... chyba nie są aż takie drogie ;)

snake0908 - Wto Maj 11, 2010 17:47

sTERYD napisał/a:
jeśli chodzi o uszczelniacze wałków rozrządu to nie chodzi o kolor, tylko tam są fabrycznie uszczelniacze kierunkowe (jedne do wałka obracającego się w lewo, a drugie w prawo) kolor jest tylko, zeby łatwiej było rozróżnić
jeśli chodzi o uszczelniacz wału, to niestety wymiarów nie pamiętam :/ nie możesz wziąć dwóch i jednego potem oddać... chyba nie są aż takie drogie ;)


Udało mi się ustalić ze te uszczelniacze które kupiłem są uniwersalne, a ja niby potrzebuje kierunkowe nr corteco 19027628B i na takie jadę je jutro wymienić.
Nie wiem co by się stało jakbym założył te uniwersalne, ale nie chce mi się tego jeszcze raz rozbierać jakby coś było nie tak.

pozdr

DANTE79R - Wto Maj 11, 2010 19:04

snake0908 napisał/a:
a ja niby potrzebuje kierunkowe nr corteco 19027628B i n
bzdura, uniwersalne są jak najbardziej ok, nie musisz ich wymieniać, kupiłeś dobre tak ja ja ostatnio. Też miałem do wyboru kierunkowe a chłop w sklepie doradził tzw obojętne i jest ok, sprowadził mi oryginał do 620Ti firmy GOETZE :) Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Maj 11, 2010 19:04 ]
Napisz jeszcze dlaczego je wymieniasz? Olej wali obok rozrządu czy dyma puszcza z rana?

snake0908 - Wto Maj 11, 2010 20:54

DANTE79R napisał/a:
Napisz jeszcze dlaczego je wymieniasz? Olej wali obok rozrządu czy dyma puszcza z rana?


Mam niewielki wyciek oleju i obawiam się uszkodzenia paska rozrządu.
Tz. mam nadzieje ze wyciek jest z uszczelniaczy a nie spod głowicy.

pozdr

DANTE79R - Sro Maj 12, 2010 18:14

Jeżeli olej idzie od strony rozrządu to simeringi do wymiany tak jak piszesz