Zobacz temat - [R214si 98] pekniety pasek rozrządu co dalej?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214si 98] pekniety pasek rozrządu co dalej?

rymutnh - Pon Maj 10, 2010 21:24
Temat postu: [R214si 98] pekniety pasek rozrządu co dalej?
witam, posaidam rovera 214 si 103 km z 98 roku, w tamtym tygodniu poszedł mi rozrząd ( kilka zębów z paska zostało wyrwanych) silnik kręił ale nie zapalał.
Kupiłem wiec silnik ale żeby było taniej to kupiłem od poloneza silnik polonez/rover
mechanik wymienił silnik na nowy i tu zaczyna sie problem, mianowicie auto kręci ale nie zapala, gubi gdzies iskre czy ktos wie czemu?? pozdrawiam

darek_wp - Pon Maj 10, 2010 21:29

Przekładając silnik trzeba założyć stare koło zamachowe żeby poprawnie działał czujnik położenia wału. Jeśli to było zrobione i nie ma iskry trzeba posprawdzać okablowanie a przede wszystkim podłączenia mas - szczególnie kompa.
Lechos - Pon Maj 10, 2010 21:30

kolo zamachowe tez bylo wymieniane?
rymutnh - Pon Maj 10, 2010 21:56

koło zamachowe nie było wymieniane, ale czujnik położenia wału sprawdzaliśmy ze starego silnika i z tego nowego również i to samo tzn kreci ale nie zapala.
ADI-mistrzu - Pon Maj 10, 2010 22:12

Ale jest inna interpretacja dla komputera, to że Rosjanie są narodem słowiańskim i my także, nie oznacza ze porozumiemy się bez problemów, czasem coś załapiemy, czasem nie.
Tam jest inna organizacja zębów, zmień koło i powinno być ok.

rymutnh - Pon Maj 10, 2010 22:25

nie wiem czy to ważne ale mechanik mówił mi że prąd wchodzi do cewki ale już z niej nie wychodzi. zmienie to kolo jutro moze bedzie ok. pozdrawiam
sTERYD - Pon Maj 10, 2010 22:32

rymutnh napisał/a:
nie wiem czy to ważne ale mechanik mówił mi że prąd wchodzi do cewki ale już z niej nie wychodzi

to normalne, cewka jest sterowana masą.