Zobacz temat - Pytanie o wersję Rovera 200
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Pytanie o wersję Rovera 200

Coccinelle - Sro Maj 12, 2010 14:47
Temat postu: Pytanie o wersję Rovera 200
Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy temat na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Mam od miesiąca mój pierwszy samochód jakim jest Rover 200. Nawiasem mówiąc, dostałam go od rodziców którzy ani nie maja prawa jazdy, ani tym bardziej nie znają się na samochodach - tak jak ja.
Wcześniej nie spodziewałam się, że będę posiadaczką takiego akurat samochodu ale jednak wybrał mi go tata. Staram się go polubić ;)
Przejdę do rzeczy.
Mój samochód został wyprodukowany 1996r, silnik 1,4 i 75 KM, ma 5 drzwi, wspomaganie, elektryczny szyberdach i podobno 2 poduszki. I na tym chyba kończą się udogodnienia.
Jednak mam kilka wątpliwości co do tego samochodu. Został on sprowadzony kilka lat temu z Niemiec i w Karcie Pojazdu jest on oznaczony jako "ROVER 200 1.4 KAT" jednak w internecie dowiedziałam się, że są różne wersje tego modelu no i nie wiem, czy jest taka wersja jak ROVER 200 sam w sobie czy to jest zbyt ogólnie nazwane? Mam wątpliwości ponieważ mój ubezpieczyciel wysłał mi umowę OC i oznaczył go jako R214 Si i nie wiem czy to nie jest ich błąd. Z drugiej strony nie chce mieć żadnych nieścisłości w papierach. Na klapie bagażnika niestety nie ma żadnego emblematu z numerem.
Proszę mi wybaczyć moje głupie pytania, chciałabym żeby ktoś mi objaśnił jak to jest z tymi modelami i jak można dokładnie sprawdzić wersję samochodu.
Dziękuję.

Deamian - Sro Maj 12, 2010 15:04

http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#37

Czyli w tak na szybko Rover 200 z silnikiem 1.4 a Rover 214 to jest to samo. Po prostu od '97 roku zmieniony został sposób oznaczania. Nie przejmuj się :wink: Wszystko jest ok.

Coccinelle - Sro Maj 12, 2010 15:35

dziękuję :)