Zobacz temat - [r45 2.0 itd 03r] nie odpalił :(
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r45 2.0 itd 03r] nie odpalił :(

piterek1812 - Wto Maj 25, 2010 07:14
Temat postu: [r45 2.0 itd 03r] nie odpalił :(
Witam.
Mam straszny, problem. Dziś rano mój rover mnie zawiódł i nie odpalił. Przy próbie pierwszego rozruchu rozrusznik nie kręcił tylko tykał tak jakby był słaby akumulator, cofnąłem kluczyk i przy ponownej próbie zaczęły mrugać wszystkie kontrolki i załączały się niektóre przekaźniki (od świec żarowych i jakiś przekaźnik w środku auta. Proszę o jakąś poradę z czym to może być związane.

azer - Wto Maj 25, 2010 07:18
Temat postu: Re: [r45 2.0 itd 03r] nie odpalił :(
hehe, śmiesznie się to czyta, bo praktycznie sam dałeś odpowiedz :)

piterek1812 napisał/a:
słaby akumulator

akumulatory nie padają tylko zimą.

druga opcja, ale mniej prawdopodobna to do sprawdzenia masy

piterek1812 - Wto Maj 25, 2010 07:26

No widzisz. Dla kogoś kto się nie zna to nie jest śmieszne ale straszne. Tym bardziej o 6 rano jak człowiek jeszcze prawie śpi :) Właśnie zauważyłem że słupki od akumulatora są ciepłe przy próbie odpalenia. Dzięki za pomoc. Po powrocie z pracy sprawdze to i dam znać:)
sTERYD - Wto Maj 25, 2010 09:20

jak słupki są ciepłe, to klemy wymagają oczyszczenia, nawet jeśli akumulator jest rozładowany :cool:
Jugol - Wto Maj 25, 2010 18:54

...bo akumulator jest bardzo ważnym elementem naszych aut i trzeba o niego dbać, nie tylko włożyć po zakupie i nic ponadto. Podobnie sprawa wygląda z masami, nagle robi sie nam dyskoteka na desce i od razu panika- co się dzieje :szok: Wystarczy odkręcić, potraktować wazelinką, ponownie dokręcić, podobnie z klemami w aku :taa: