Zobacz temat - [R600] Wymiana pompki spryskiwaczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Wymiana pompki spryskiwaczy

hubas20 - Pią Maj 28, 2010 12:54
Temat postu: [R600] Wymiana pompki spryskiwaczy
Witam. Czy wymieniał może ktoś z Was pompkę spryskiwaczy. Moja niestety padała :( Mam już w domu drugą i zamierzam zabrać się za wymianę. Podpowiedzcie proszę jak się do niej zabrać żeby nie tracić czasu na kombinowanie samodzielne. W miarę możliwości krok po kroku. Z góry wielkie dzięki.
Mayson - Pią Maj 28, 2010 21:11

Ktoś już na Forum to opisywał, poza tym to może jest w manualu/rave. Pewnie trzeba ściągnąć zderzak, więc RAVE i tak Ci się przyda.
przemek199 - Pią Maj 28, 2010 21:41

Zderzak trzeba ściągnąć ja dzisiaj sciagalem, wymienialem rurki od klimy, i jest troche meki jezeli nikt u ciebie jeszcze nie sciagal to trzeba sie troche poszarpac... najgorsze sa kolki na samym rogu od wewnetrznej zderzaka u mnie sa tam tez dwa klaksony i przeszkadzaja...a reszte jak dobrze ze przyjzysz to znajdziesz... pompka bedzie na wierzchu jak sciagniesz zderzak...:D
Adler - Czw Lis 03, 2011 20:16

Witam.
Czy może ktoś opisać jak dostać się do w/w pompki tylko w R400 ?
Jestem szczęśliwym posiadaczem od 2 miesięcy ale trzeba przyznać że to mała "skarbonka" a teraz padł spryskiwacz :( Dodam że bezpiecznik jest OK.

R.E.D. - Czw Lis 03, 2011 20:19

to chyba w zlym temacie piszesz bo ten dotyczy modelu 600 :wink:
ale dojscie pewnie bedzie podobne

Adler - Czw Lis 03, 2011 20:23

Oj przepraszam :(
Remigiusz - Czw Lis 03, 2011 20:27

Adler, Odkręcasz nadkole, odchylasz i masz dostęp. Zderzaka zdejmować nie trzeba :wink:
Adler - Pią Lis 04, 2011 21:12

Dziękuję tak zrobiłem :wink:
6 plastykowych śrubek mocujących nadkole
Trzeba trochę siły włożyć w wyciągnięcie jej ze zbiorniczka (najlepiej zrobić dźwignię śrubokrętem). Pasuje pompka od Daewoo Tico (29 PLN) ale lepiej zabrać wymontowaną na przymiarkę i mała przeróbka wtyczki w sumie 1-1,5h spokojnej pracy.