Zobacz temat - [R600] Jeszcze raz hamulce hihihi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Jeszcze raz hamulce hihihi

lysy8484 - Sob Maj 29, 2010 06:58
Temat postu: [R600] Jeszcze raz hamulce hihihi
oledzy wiec sprawa jest taka klocki z tylu juz same blachy wiec wymiana ale okazalo sie ze ta gumka na tloczku jest porwana i czy jak wykrece tloczek z zacisku to plyn sie wyleje i bedzie trzeba odpowietrzac czy sie obedzie i da rade gumke jakos wcisnac bez wykrecania ... bo boje sie ze sie odpowietrznik ukreci heheheh... Dzieki wszystkim za podpowiedzi .. lysy... :cool:
blue827 - Sob Maj 29, 2010 07:41

Będę śledził ten temat bo mam ten sam problem z porwaną osłonką gumową, jeszcze jej nie wymieniłem bo najpierw chcę naprawić zapasowe auto w razie gdybym zepsuł zacisk w roverze, >mój temat<
McGAJveR - Sob Maj 29, 2010 08:25

Panowie, Bracia, Rodacy....
Jeśli chodzi o gumową osłonę tłoczka, to o ile dobrze pamiętam nie ma potrzeby "wyrywania" tłoczka z zacisku... Wystarczy wziąć nowy zestaw owych osłon gumowych by się tego domyślić...
Spokojnie można je wyjąć bez rozbierania zacisku i zapowietrzania go...
Tylko pamiętajcie aby dobrze wymyć powierzchnię tłoczka benzyną ekstrakcyjną używając miękkiego pędzelka i wydmuchać "syf"... (najlepiej zrobić to sprężarką) przed wciśnięciem go (wkręceniem) coby nie uszkodzić pierścieni uszczelniających.

lysy8484 - Sob Maj 29, 2010 13:07

witam ja juz po wymianie klockow .. z ta oslonka tloczka sie trzeba namordowac zeby to zalozyc jakos hehe i nie gwarantuje ze jej tam jakiejs dziury nie zrobilem hehehehe,,, klocki musza sie chyba ulozyc zeby dobrze wszystko dzialalo ... prowadnice wysmarowalem i sie zobaczy ... i reczny czuc ze jakis jest..... jak bedzie pozniej to dam znac pozdro .. lysy..