Zobacz temat - [ 214 si ] Drgania i mało mocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ 214 si ] Drgania i mało mocy

tomek1808 - Pią Cze 04, 2010 15:53
Temat postu: [ 214 si ] Drgania i mało mocy
Witam , mam taki problem że na całym aucie odczuwalne są drgania , już wszystko przepatrzyłem i nic nie mogę znaleźć :roll: miał ktoś może taki przypadek bo już nie wiem czy może to jest normalne i tak ma być ?? Dodatkowo wydaje mi się że jak na swoje 103KM to jakoś słabo jeździ jakby mu mocy brakowało , auto ma 100tys przebiegu i żadnych objawów awarii ale jak miałem Fiestę 115KM to naprawdę w porównaniu do Roverka to niebo a ziemia może się mylę ale odczucie jest takie jakby skrzynia miała za mało biegów albo była nie od tego auta jakieś to dziwne :/
ADI-mistrzu - Pią Cze 04, 2010 19:59

Jak Ci budą trzęsie silnik to prawdopodobnie poduszki na łapach silnika do wymiany bo się wyrobiły.
Rozpędź się autem i napisz jaką prędkość masz przy 3tys obrotów na 5 biegu. Powinno być około 90km/h, może sprzęgło Ci się ślizga.
Możesz też mieć zatkany już filtr paliwa lub słabą kompresję w cylindrach (to też do sprawdzenia). Dobrze by było tez sprawdzić ciśnienie paliwa.

ArekL - Sob Cze 05, 2010 00:14

Może być też przestawiony rozrząd... Długo go masz?
tomek1808 - Sob Cze 05, 2010 16:53

To nawet nie całą budą drży tylko taki jakiś rezonans w środku się czuje tylko to strasznie denerwujące , z tymi obrotami to muszę sprawdzić bo w sumie to auto żonki i rzadko nim jeżdżę a mamy go już 2 lata więc filtry , rozrząd wymienione a poduszki też sprawdzałem i wydaje się że jest ok . Prawdę mówiąc jej to nie przeszkadza [you] ale mi się wydaje że to nie są normalne objawy .
Sprawdzałem z tymi obrotami wychodzi na to że wszystko jest ok bo przy 3 tys obr/min było prawie 100 km/h