Zobacz temat - [Mazda 6 2.0 CITD 2003r] Problem ze wspomaganiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) - [Mazda 6 2.0 CITD 2003r] Problem ze wspomaganiem

Kot - Sro Cze 09, 2010 19:52
Temat postu: [Mazda 6 2.0 CITD 2003r] Problem ze wspomaganiem
Wypowiedz Kolegi : ...
Od niedawna jestem "szczęśliwym" posiadaczem mazdy 6 z 2003 r. 2.0 CITD 121 KM . Właśnie dzisiaj pojawił się u mnie problem ze wspomaganiem kierownicy które wysiadło beż żadnych wcześniejszych oznak, pompa chodziła cichutko i lekko i wszystko było ok.po przeczytaniu kilku artykułów w necie wykręciłem pompę - która ku mojemu zdziwieniu okazała się sprawna!!!! :| . Może znacie może spotkaliście się z podobnym problemem???? jeśli tak to proszę o pomoc. po kilkukrotbnym płukaniu ukladu wspomaganie działało dobrze, aczkolwiek pozniej znowu wystapil problem. Pompa pracuje dobrze, ale na nizszych obrotach wspomaganie gdzies ucieka i dopiero po dodaniu gazu mozna wyczuc poprawe ...

keczu - Sro Cze 09, 2010 21:23

Mazda nie ma jakis typowych usterek ze wspomaganiem , czyli nie wiem jak ta pompa byla sprawdzana ,ale dalej moze byc nie sprawna, lub to problem z hydraulika w przekladni kier. lub pasek sie slizga ewentualnie zapowietrzony uklad.
Kot - Sro Cze 09, 2010 21:42

tam paska nie ma, pompa jest na przekladni z silnika ...
hvil - Sro Cze 09, 2010 21:49

ja bym obstawial przekladnie:-)
Kot - Sro Cze 09, 2010 22:30

mzoe byc, ze jest zasyfiona i momentami sie przytyka ;/
siemaszwiktor - Nie Maj 06, 2012 23:16

Jeśli ucieka płyn z układu, to radził bym zajrzeć czy nie cieknie uszczelkami maglownicy.