Zobacz temat - [R220SDI] Olej roślinny zamiast ON.....
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SDI] Olej roślinny zamiast ON.....

kamax_19 - Pon Cze 21, 2010 10:38
Temat postu: [R220SDI] Olej roślinny zamiast ON.....
Witam zakładam nowy temat gdyż nie ma takiego pytania chyba na forum jeszcze.

Otóż mam do was pytanie czy ktoś jeździł swoim Dieselkiem na oleju roślinnym takim z marketu zwykłym słonecznikowym :grin:
Wiem z doświadczenia mojego ojca że leje to do mietka 190 z 91r 2.5diesel co prawda nie sam roślinny tylko pół na pół.
Cena takiego oleju w markecie ocsyluje w granicach 3zł za litr.

Jeździłem tym mietkiem na czystej ropie i na bio mieszance :grin: i szczerze mówiąć żadnej różnicy nie czuje oprócz oleju po frytkach z rury wydechowej :grin:

Chętnie poznam wasze zdanie czy ktoś na tym jeździł chyba że nie chcecie się przyznać :wink:

Raptile - Pon Cze 21, 2010 14:07

Bioester tak olej roslinny nie
colin1983 - Pon Cze 21, 2010 14:09

Nie ma co porównywać silnika w mietku do silnika rovera w mietku silniki mogą bardzo dużo znieść, są praktycznie nie zniszczalne np. przebiegi powyżej miliona km więc lepiej nie ryzykować.
Remigiusz - Pon Cze 21, 2010 14:10

Raptile, Bioester tak oraz olej rośliny tylko w SD jedzie bez problemu ale w SDI szkoda trochę pompy na sam olej rośliny :wink:
kamax_19 - Wto Cze 22, 2010 16:48

colin1983, Może i masz racje że nie ma co porównywać tych silników.

A nikt nie mówi zeby jeździć na samym roślinnym ale pół na pół czy nawet 1 do 4 tylko późniejsze konsekwencje tańszej jazdy mogą się obrucić przeciwko kierowcy :/ :/