Zobacz temat - [R620] Wymiana paska klinowego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Wymiana paska klinowego

novik1991 - Pon Cze 21, 2010 18:18
Temat postu: [R620] Wymiana paska klinowego
Witam Serdecznie

Moje pytanko odnosi sie dokładnie do montażu paska klinowego na alternatorze i pompie wspomagania

mechanik wymieniał pompę ale nie mógł wyciągnąc paska i go ucioł :nook:

z tym problemem zostawił mnie sam :beczy:

czy jest możliwość regulacji napinacza bo wszelkimi metodami próbuje i nic z tego stoi w miejscu

dzieki i prosze o pomoc :roll:

Brt - Pon Cze 21, 2010 18:25

hmmmm .... czy masz fabryczną czy niefabryczną klimatyzację ??
novik1991 - Pon Cze 21, 2010 18:29

Klima jest Fabryczna
Brt - Pon Cze 21, 2010 18:36

To napinacz się po prostu odciąga (klucz 15 od spodu auta i ciągniesz w kierunku tyłu samochodu) wtedy robi się miejsce do założenia paska, póxniej puszczasz napinacz i pasek zostaje automatycznie naciągnięty :ok:

[ Dodano: Pon Cze 21, 2010 18:36 ]
tu też jest opis z fotkami
http://forum.roverki.eu/v...+wieloklinowego

novik1991 - Pon Cze 21, 2010 18:37

<od spodu auta> to rozumiem ze na kanał i pod samochodem od maski sie nie da bo poluźniłem tą śrubę od napinacza a o on stoi w miejscu jak by nadal był przykręcony
Brt - Pon Cze 21, 2010 18:42

Od góry ciężko nawet w R600, pomimo większej ilości miejsca, się nie da paska załozyć i poukładać od góry silnika ... a tą śrubę od rolki masz dokręcać a nie luzować .... wtedy po dokręceniu napinacz zacznie się "ruszać" i to pozwala na zdjęcie/zalozenie paska. Zakładanie paska w SD/SDi jest bardzo prosto rozwiązane .. jedyny "mankament" to kniecznośc zdjęcia osłony silnika i dostanie się od spodu pod silnik. Trochęteż pewnie będzie Ci przeszkadzał drążek reakcyjny zawieszenia przedniego .
novik1991 - Pon Cze 21, 2010 18:48

Ok Dzieki za odpowiedz :grin:
już mam samochodzik na kanale i wszystko widze
temat uważam za zamknięty ale jeśli jest potrzeba kontynuacji to proszę bardzo

Pozdrawiam

Brt - Pon Cze 21, 2010 18:50

Super :) :ok: