Zobacz temat - [420 Si Lux] skrzypiace sprzeglo po raz kolejny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [420 Si Lux] skrzypiace sprzeglo po raz kolejny

chrupol - Sob Cze 26, 2010 09:05
Temat postu: [420 Si Lux] skrzypiace sprzeglo po raz kolejny
Witam

Pisze ponownie poniewaz nie wiem nadal co zrobic ze skrzypiacym sprzeglem po nagrzaniu sie silnika - auto jezdzi ok no ale skrzypi i troche lipa ...

slyszalem, ze cos sie tam nagrzewa i mozna zamontowac jakas ochrone na ciagielka sprzegla
u mnie jest hydrauliczne nie ma linek ...

kostas - Sob Cze 26, 2010 09:40

Jak Ci skrzypi sprzeglo to bedziesz mial to co mi sie dzisiaj trafili tez mi chwile przed tym skrzypialo, rozwalilo sie lozysko oporowe i auto unieruchomione w srodku wroclawia. :) Polecam zobaczyc czy lozysko nie jest zuzyte i czy kiedys jak ktos wymienial sprzeglo na przykad nie zalozyl czegos zle.
chrupol - Sob Cze 26, 2010 10:39

ale mi skrzypi juz tak 3 lata a sprzeglo z dociskiem i lozyskiem juz zmienialem, lozysko oporowe moze to inna rzecz nie wiem ale przy zmianie sprzegla zmienialem 3 rzeczy - znaczy sie komplet nie wydaje mi sie by zle bylo zmontowane bo jezdze juz rok i wszystko ok procz skrzypienia (przed zmiana sprzegla tez mi skrzypialo) po prostu po nagrzaniu sie silnika zaczyna skrzypiec
zuber84cool - Sob Cze 26, 2010 10:51

chrupol, a na zimnym silniku na postoju też skrzypi?
chrupol - Sob Cze 26, 2010 10:59

nie na zimnym jest ok sprzeglo miekko wchodzi i bezszelestnie
zuber84cool - Sob Cze 26, 2010 11:03

Ale to jest takie skrzypienie jakby stary pordzewiały zawias tak? Może sprężyna talerzowa na docisku po nagrzaniu wydaje taki dźwięk :hm:
chrupol - Sob Cze 26, 2010 12:13

tak dokladnie skrzypi jak stary zawias lipa jak na jakims skrzyzowaniu stoje ;)
zuber84cool - Sob Cze 26, 2010 13:00

Może skrzypi to ramię/widełki które rozłącza sprzęgło,posprawdzaj jeszcze wszystkie części ruchome w okolicach pedału sprzęgła,sprężynę pompę oraz pod maską w okolicy wysprzęglika,może wystarczy jakiś element przesmarować np. teflonem :wink: .Ale jeśli jest to na tyle uciążliwe i głośne ze jak wspomniałeś nawet na skrzyżowaniu daje o sobie znać i to słychać to może być coś poważniejszego np z łożyskiem wyciskowym.
driftdreamer - Wto Lut 08, 2011 17:17

u mnie ten problem wystepuje tylko w upalne dni jesien zima mam spokoj ale wiosna i lato skrzypi i to pewnei to samo choc jak kupielem autko dopiero po dwoch latacha sie tak zrobilo(a sprzeglo wymienialem) ktos juz pisal na forum i ma ten sam problem.