Zobacz temat - [R416 1.6Si 97r] Pompa i filtr paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 1.6Si 97r] Pompa i filtr paliwa

wilk313 - Sob Cze 26, 2010 18:51
Temat postu: [R416 1.6Si 97r] Pompa i filtr paliwa
Witajcie.Mam Roverka 416 sedan od kilku miesiecy.Nie mialem z nim zadnych problemow az do dnia wczorajszego.Gdy wyjezdzalem auto zaczelo szarpac i zgaslo.NIe moge go odpalic,ale jesli juz zalapie to od razu po dodaniu gazu gasnie.Jaka moze byc przyczyna??Prosze o pomoc.Sprawdziłem i przy odpalaniu nie dostaje paliwa.Gdzie w tym modelu znajduje sie pompa i filtr paliwa i jak sie do nich dostac??Czytalem ze pod fotelami pasazera ale odkrecilem i nie ma dojscia do pompy.Z gory dziekuje.Moj nr gg 688 76 79
borsi - Nie Cze 27, 2010 09:23

filtr paliwa przy ścianie grodziowej.
Mogła Ci się zalać cewka tuż nad lewym nadkolem.
kable i kopułka i cewka do wymiany. zabezpiecz cewke przed wodą i bezie spokój.
Pompa znajduję się w baku.

wilk313 - Nie Cze 27, 2010 10:32

Oki zaraz zobacze.Nie znam sie ale czy jesli cewka jest zalana nie bedzie dostawal paliwa przy odpalaniu?Czytalem,zeby sprawdzic pompe,rozumiem,ze musze zdemontowac bak zeby sie do niej dostac?
MaReK - Czw Lip 01, 2010 09:41

I co? Rozwiązałeś problem?
darek_wp - Pią Lip 02, 2010 08:58

wilk313 a w ogóle słyszysz że pompka pracuje? Może tylko wyskoczył wyłącznik zderzeniowy.
wilk313 - Sob Lip 03, 2010 18:16

Fakt,ze uderzylem mocniej w kraweznik,ale wciskalem czujnik zderzeniowy i dalej nic.To jest ten z prawej strony od pedalu gazu prawda?Hm pompke slysze ale co dziwne tylko jak pierwszy raz przekrece kluczyk.Jak wylacze i wlacze drugi raz to juz jej nie slysze.Ona powinna pracowac za kazdym razem prawda?
W czwartek wieczorem zaholowalem auto do mechanika z tym ze do dnia dzisiejszego nie mieli czasu zeby tak zagladnac.Jak w poniedzialek nic nie zrobie szukam innego zakladu.Aha sprobuje odpalic z plaka bo jesli na chwile odpali to raczej pompa.

darek_wp - Nie Lip 04, 2010 09:22

wilk313 napisał/a:
Hm pompke slysze ale co dziwne tylko jak pierwszy raz przekrece kluczyk.Jak wylacze i wlacze drugi raz to juz jej nie slysze.Ona powinna pracowac za kazdym razem prawda?


Nie do końca - pompka pracuje po 1 włączeniu zapłonu żeby wytworzyć ciśnienie i zaczyna pracować po zapaleniu silnika. Aby pracowała ponownie tylko po przekręceniu kluczyka musi minąć 2-3 minuty.

A próbowałeś może odkręcić np przewód od filtru paliwa i sprawdzić czy pompka je w ogóle podaje.
No i może naiwne pytanie - paliwo jest w baku? (min 1/4 zbiornika).

wilk313 - Nie Lip 04, 2010 11:28

Tak paliwo jest w baku.Mam prawie polowe zbiornika.Odkrecalem przewod i podaje paliwo.I zgadzalo by sie to co mowisz.Slysze pompke wlasnie po pewnym czasie.Czytalem,ze moze pracowac ale moze podawac paliwo ze zbyt malym cisnieniem.Mam nadzieje,ze to jakas drobnostka a nie np rozrzad.Zobacze co jutro powie mechanik.Jesli laskawie zagladnie do auta.