Zobacz temat - [Rover 200 SDI] Skrzynia biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 200 SDI] Skrzynia biegów

Rafael - Czw Lip 01, 2010 22:33
Temat postu: [Rover 200 SDI] Skrzynia biegów
Hello, mam problem ze skrzynią biegów raz wchodzą biegi a raz nie jak chce wrzucić jakiś biegi to jakby się blokuje i się nie da żadnego wrzucić, po jakimś czasie jak poszarpie się ze skrzynia to wejdzie ta jedynka na dodatek jak wrzucam wsteczny to zgrzyt jest, wie ktoś co to może być ?? a i jeszcze jedno co ile wymieniacie i czy wymieniacie olej w skrzyni biegów?:>
Stacho - Pią Lip 02, 2010 08:24

Witam,
Nic nie wspominasz o sprzęgle, może ono nie działa dobrze (nie wysprzęgla do końca) i stąd te trudności z wchodzeniem biegów. Ważny też jest sposób wkładania biegów, wg instrukcji, przy wkładaniu jedynki bądź wstecznego, należy wcisnąć pedał, odczekać chwilkę i dopiero wkładać bieg.
Jeśli idzie o wymianę oleju w skrzyni, to wg instr. powinno się go wymieniać (o ile dobrze pamiętam) co 80tys.km, a polecam olej MTF94, a można go nabyć tu:http://www.landparts.pl/,
Ten temat niejednokrotnie omawiany, chcesz więcej skorzystaj z opcji SZUKAJ :wink: pozdr......

Rafael - Nie Lip 04, 2010 14:10

aa dzieki

ala przedwczoraj mialem jeszcze fajniejsza niespodziankę otóz gdy włonczyłem silnik zaczą pracować nie równo drgał gdy próbowałem ruszyć szarpał,gasł rzucało go do przodu wogle zaczą świrować, wkoncu zgasł i juz nie odpalił. Co to może być pompa ?? ?? czy coś związane to ze sprzegłem czy co nie wiem co robić ;/

Chris83 - Wto Lip 06, 2010 22:47

Stawiam na sprężyny które powyskakiwały ze sprzęgła. Czy biegi na wyłączonym silniku lekko wchodzą? Jeśli tak to prawdopodobnie sprzęgło. Spróbuj włączyć jedynkę bez hamulców i odpalić. Jeśli jednocześnie będzie jechał to jest zasprzęglony. Proponuję w takim wypadku obrać kurs -> mechanik. Biegi można zmieniać wyrównując obroty silnika. Jeśli nie odpali to trzeba będzie szukać dalej. Olej w skrzyni do wymiany (jak kolega wyżej pisał).
kamax_19 - Sro Sie 25, 2010 21:43

Podepnę się do tematu i przy okazji zapytam którędy ten nowy olej wlać do skrzyni??
Szukałem na forum ale nic nie znalazłem a info potrzebne jest szybko.

Krzysi3k - Sro Sie 25, 2010 21:44

Pod filtrem powietrza chyba gdzieś...
kamax_19 - Sro Sie 25, 2010 21:47

Krzysi3k, Dzięki jutro zajrze jak wymienie to napisze:D