Zobacz temat - [R600] Czy to pompa wody czy coś innego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Czy to pompa wody czy coś innego

cygan8686 - Wto Lip 06, 2010 07:39
Temat postu: [R600] Czy to pompa wody czy coś innego
Witam wszystkich.
Mianowicie mam następny problem(już nie mam siły). W sobotę wracałem od żony ze szpitala i przed moją miejscowością skoczyła mi temperatura na maxa. Po ostygnięciu silnika okazało sie ze nie mam w ogóle wody w układzie po dolaniu zaczęła bardzo cieknąć. Nie mogłem znaleźć skąd to cieknie a po dłuższym szukaniu okazało się że to cieknie gdzieś z pod alternatora. Czy pod alternatorem znajduje się pompa wody? cieknie z jednej ze śrubek. Jeśli to pompa to czy można samemu jakoś uszczelnić tą śrubę a może jest jakiś zestaw naprawczy czy należy kupić nową?
z góry dzięki i pozdrawiam

Mazak - Sro Lip 07, 2010 00:06

pod alternatorem jest pompa wspomagania i ona napędza pompę wody ,która jest tak jak by za nią i najprawdopodobnie się nie mylisz uszczelnienie raczej tu nie pomoże obawiam się że tylko wymiana na nową :/
cygan8686 - Sro Lip 07, 2010 13:05

A więc tak. wczoraj rozebralem pompe i faktycznie do wymiany. Informacja dla wszystkich.
Zanim zaczniesz sciaganie pompy wody(jeżeli samochud posiada klime) jedź do kogoś kto napełnia klime bo dowiedziałem sie po fakcie że z klimy można jakoś przezbiornikować freon. A pompy wodnej nie można ściągnąć bez odkręcenia przewodu klimy.
pozdrawiam :)

pablom1978 - Sro Lip 07, 2010 14:17

cygan8686 napisał/a:
A pompy wodnej nie można ściągnąć bez odkręcenia przewodu klimy.

Można, mi mechanik wymieniał pompę wody i nie odkręcał żadnego przewodu od klimatyzacji.