Zobacz temat - [R600] Nie włącza się sprężarka i wentylatory (klimatyzacja)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Nie włącza się sprężarka i wentylatory (klimatyzacja)

mura - Sro Lip 14, 2010 10:23
Temat postu: [R600] Nie włącza się sprężarka i wentylatory (klimatyzacja)
Witam wszystkich wczoraj nabiłem układ, i klima nie działa tzn po włączeniu dmuchawy i przycisku na konsoli obroty rosną, sprawdziłem napięcie jakie dochodzi do cewki sprężarki i jest tylko 8v
podłączyłem sprężarkę na krótko i wszystko działa układ chłodzi wentylatory pracują.
Czy to może być wina przekaźnika sprężarki, i gdzie on się znajduje.
pozdrawiam

darek_wp - Sro Lip 14, 2010 12:59

Moduł przekaźników do klimy jest pod schowkiem przy prawym przednim nadkolu. Problemem może też być czujnik temperatury oleju włączony w szereg z zasilaniem sprężarki.
mura - Sro Lip 14, 2010 15:16

pod kierownicą znalazłem pięć przekaźników ale żaden nie wpływał na sprężarkę wyciągałem wszystkie pojedynczo i za każdym razem miałem 8V na, sprężarce rave i manual hondy pokazują przekaźniki obok wlewu płynu do spryskiwaczy ale tam nic nie ma.
darek_wp - Czw Lip 15, 2010 09:14

Czytaj ze zrozumieniem - pod schowkiem przy prawym nadkolu - wewnątrz samochodu a nie pod maską i nie pod kierownicą.

Pro forma masz jeszcze schemat klimy.

Kulmas - Sro Sie 03, 2011 15:22

A jak wygląda sprawa z osuszaczami itp. Chodzi mi o to ze na krotko sprężarka działa i chłodzi bardzo dobrze i włączają się też 2 wentylatory. Była nabida rok temu i wogole nie kożystana bo nie działała. Czy te osuszacze i inne elementy klimatyzacji muszą być sprawne żeby sprzężarka na krótko się załączyła? Bo nie wiem czy poprostu przewód od włącznika jest walnięty czy może coś innego. kabel od czujnika temperatury oleju zwarłem bo nie wiem czy mi ten czujnik działa ale zwarłem dla pewności. I właśnie niewiem czy na krótko sprężarka zawsze zadziała bez względu czy reszta rzeczy jest nie sprawna czy nie. przekaźniki wyglądają na ok i palcem jak stykam blaszki w przekaźniku to cyka.