Zobacz temat - [MG ZR 1.8] CZEŚCI oraz SERWIS - KRAKÓW
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [MG ZR 1.8] CZEŚCI oraz SERWIS - KRAKÓW

ALAN - Sro Lip 21, 2010 11:43
Temat postu: [MG ZR 1.8] CZEŚCI oraz SERWIS - KRAKÓW
Witam Wszystkich :)


Chciałbym się Was dopytać, bo jestem na etapie zakupu auta i zainteresował mnie model MG ZR z silniczkiem 1.8. Rozważam jeszcze Seata Ibizę 1.8 Turbo z 2000r. i każde inne autko ze sportowym zacięciem do 13.000PLN :)

Lecz nigdy nie interesowała mnie ta marka i szczerze mówiąc nie widuję tych aut na mieście prawie w cale.. mało co tak naprawdę i zastanawia mnie kwestia części i serwisu takiego samochodu w Krakowie.

Gdzie można takie auto oddac w dobre rece? i jakieś ceny przykładowe części codzinnej eksploatacji jak by ktoś mi podał to byłbym wdźęczny.

Pytam dlatego ponieważ ktoś mnie probóje zrazić do tej mari i auta... właśnie ze względu na słaby dostęp do części i serwisu - mało kto się zna dobrze na tych autach. Lecz zanim przyjmę do wiadomości taką teze chciałbym się Właśnie dowiedzieć od Was i usłyszeć jakieś argumenty za i przeciw... [you]

Czekam w takim razie na jakieś podpowiedzi i pozdrawiam :)

azer - Sro Lip 21, 2010 11:50

hej

rzeczywiście dużo tego nie jeździ po Polsce.

Co do magika w Krakowie to chyba ten jest najlepszy http://www.roverki.pl/ind...d=29&sobi2Id=62

A tutaj znajdziesz cennik części http://www.tomateam.pl/sklep/ porównaj sobie sam z innymi, nie ma tragedii.

Jednak 13tyś na 1.8 ZR to trochę mało wg mnie. W sensie mało na auto w porządnym stanie.

TomC - Sro Lip 21, 2010 11:52

ALAN napisał/a:
ze względu na słaby dostęp do części i serwisu


Większych bredni jeszcze nie słyszałem....
Co do części kupisz je niemal w każdym kiosku :wink: A poważniej to wystarczy zajrzeć na: www.tomateam.pl/sklep/ ; www.sklep.intercars.com.pl
Dostęp do części jest spory.

Co do serwisów... tak twierdzą Ci co kosiarki młotkiem naprawiają i widząc samochód do robienia mają atak biegunki :roll:
Każdy porządny, szanujący się mechanik zrobi MG i Rovera bez stękania.

azer ubiegłeś mnie :razz:

bociannielot - Sro Lip 21, 2010 11:55

Cytat:
 [GM ZR 1.8]
:grin: . Tak jak azer, pisze dobre egzemplarze tego modelu z reguły są droższe, mieszkasz w dużym mieście więc zawsze znajdziesz jakiegoś mechanika co ogarnie temat... Każde auto ze sportowym zacięciem potrafi drogo kosztować ;-) . Co do seata Ibizy z 1.8 turbo - chyba wolałbym MG, seat ma brzydziej wykonane wnętrze (moim zdaniem ;) ). No i gorzej chyba z jakością tego wykonania.
ALAN - Sro Lip 21, 2010 12:24

bociannielot napisał/a:
Cytat:
 [GM ZR 1.8]
:grin: . Tak jak azer, pisze dobre egzemplarze tego modelu z reguły są droższe, mieszkasz w dużym mieście więc zawsze znajdziesz jakiegoś mechanika co ogarnie temat... Każde auto ze sportowym zacięciem potrafi drogo kosztować ;-) . Co do seata Ibizy z 1.8 turbo - chyba wolałbym MG, seat ma brzydziej wykonane wnętrze (moim zdaniem ;) ). No i gorzej chyba z jakością tego wykonania.


Zgodze się z Tobą... :P sierodek nie zachwyca w seacie ale powiem Ci szczerze, że ten model GM też pięknej deski rożdzielczej to nie ma :D przynajmniej dla mnie... ale to juz jest indywidualna kwestia gustu... :razz:

z tego co zagłebiłem sięw temat 1.8T w seacie to można nieźle pomodzić przy nim... fabryka daje osiagi takie same nie mal jak GM 1.8. ale po chipie z teog oc pytalem 25-35km wiecej. koszt ok 1200zl. wiec jak po paru miesiacach zacznie brakowac mocy zawsze mozna takie coś sobie fundnąć i bawić się dalej :D :lol:

Zwarzyłem na ceny części... Powiem tak, że moim zdaniem nie są tanie jak do fiata czy hyundaia, ale jakiejś strasznej tragedii nie ma. tylko te części na zamówienie się sprawdza z tego sklepu czy jak? a mechanicy się cenia jak zajeżdzacie takim autem czy w normie? :bezradny:

azer - Sro Lip 21, 2010 12:30

kolego jakie GM? General Motors? :> to jest MG
spider666 - Sro Lip 21, 2010 12:46

trochę nie ten dział
bociannielot - Sro Lip 21, 2010 12:46

No ta 1.8T możesz chipować, ale po co? ponad 7 sekund do 100 to mało? heh. Co do mechaników to różnie. Jeden powie o Panie to nietypowe płać Pan tyle i tyle - drugi będzie w porządku ;-) . Ale w MG nie posypie Ci się turbo, masz mniej cylindrów więc chyba rozrząd będzie tańszy, ale tu mogłem coś powalić :bezradny: . Nie wiem wiesz Twoja decyzja - Ja bym brał MG bo mniej tego jeździ. Jak już auto sportowe to fajnie mieć takie które zwraca na siebie uwagę :wink: .
ALAN - Sro Lip 21, 2010 18:46

To może jeszcze inaczje zapytam...

Czy ten konkretnie MG ZR z silnikiem 1.8 160koni... ma wspólne części z jakimiś innymi modelami Mg albo Rovera?

Chodzi o zawieszenie, o osprzęt silnika, o sam silnik... nie mówie o blacharce itd.

bo śmie twierdzić, że skoro to jest usportowiona wersja to może być mniej podobieństw...

TIGER - Sro Lip 21, 2010 20:45

ALAN jak chcesz to napisz na PW do darekkrakow on ma ZRa i chyba sprzedaje o ile jeszcze go nie sprzedał ale sobie oglądniesz dokładnie i podpytasz go o wszystko.
kychu5 - Czw Lip 22, 2010 18:23

TIGER napisał/a:
ALAN jak chcesz to napisz na PW do darekkrakow on ma ZRa i chyba sprzedaje o ile jeszcze go nie sprzedał ale sobie oglądniesz dokładnie i podpytasz go o wszystko.

Witam od Pana Darka MG kupił mój znajomy :) i z tego co wiem był on serwisowany u Pana Miodowicza na ruczaju w Krakowie.
Pozdrawiam

ALAN - Czw Lip 22, 2010 21:24

No zapewne lepiej mieć takie które zwraca uwagę.... tylko z tego co widzę to cześci cieżko dostepne - nie kupie w sklepie gdzieś za rogiem no i mało kto to umie naprawić z tego co mówicie. pojedynczych mechaników podajecie... szczerze mówiąc mam dylemat i to dość poważny... :shock: :/

żeby się nie wpakowac w auto nietuzinkowe- ladne, ale w razie serwisu czekanie miesiac na cześć np i płacenie dużo w serwisie... :?: :sad:

bociannielot - Pią Lip 23, 2010 10:23

wiesz co ja mialem kupic na pierwsze auto mi in seata toledo a kupiłem stare subaru hehe. muszisz sam sobie odpowiedziec co wolisz, nietuzinkowosc czy wygodę bo pan czesiek z garazowego warsztatu zrobi ci co nie co za pol ceny :mrgreen: . Ja na razie jeżdżę rozsądnym autem, ale wiem już że za kilka lat wrócę do Subaru. Mam już nawet akceptację połowicy :D .
ALAN - Pią Lip 23, 2010 22:52

nie no na subarke mnie nie stać... :) trzeba dostosowywać marzenia do zasobności portfela. przynajmniej ja tam uważam:P

narazie obserwuje te modele i zobaczymy co z teog wyjdzie... może akurat się trafi jakiś fajny egzemplarz w rozsądych pięniądzach :)

Pozdrawiam!

TomC - Pią Lip 23, 2010 23:06

Nie zawracaj sobie głowy MG skoro masz takie obawy.
Kup Golfa GTI albo innego dupowoza i nie martw się serwisem.
Bo ogółem wiadomo że Rovery i MG to straszny szmelc i psuje się to na potęgę. W pewnych kręgach panuje opinia że psuje się bardziej od Alfy i Renaulta więc miej spokój i kup coś co mają wszyscy.
Części taniej i sam sobie nawet naprawisz....

Ciufa - Sob Lip 24, 2010 07:38

ALAN, a co ci napisali na forum seata ?
ALAN - Sob Lip 24, 2010 16:18

TomC napisał/a:
Nie zawracaj sobie głowy MG skoro masz takie obawy.
Kup Golfa GTI albo innego dupowoza i nie martw się serwisem.
Bo ogółem wiadomo że Rovery i MG to straszny szmelc i psuje się to na potęgę. W pewnych kręgach panuje opinia że psuje się bardziej od Alfy i Renaulta więc miej spokój i kup coś co mają wszyscy.
Części taniej i sam sobie nawet naprawisz....


Masz rację. - przekonałeś mnie :rotfl: :mrgreen:

Nie wiesz chyba, że napisałeś to do największego przeciwnika gOLOFIORZY...

Właśnie dlatego, że nie imponują mi takie auta jak e36, civic V, golf 3 czy calibra to włuczę się po innych markach. Dla mnie auto to nie dupowóz z pkt. A do B....

Auto musi wyglądać bo dla mnie to też odskocznia od codziennego życia kiedy wieczorkiem mogęsobie wsiąść włączyć ulubioną muzykę i pojeżdzić sobie dla czystej przyjemności w wolnej chwili :)

I nadmienie jeszcze raz. Dlatego szukam kompromisu pomiędzy indywidualnością - niebanalne kształty i auto z klasą, a praktycznością - żeby nie był skrajnie trudny serwis i drogi...

Ostatnimi dniami zaczołe zwracać uwage na te MG ZR... i pochodne no i torche teog się buja po mieście. Może kiedyś postarma sięzagadać do właściciela i dowiem się jak z serwisem i częściami w naszym cudownym kraku... :lol:

[ Dodano: Sob Lip 24, 2010 16:18 ]
Ciufcia napisał/a:
ALAN, a co ci napisali na forum seata ?



przecytaj sobie co na ten temat sadzą ibiziarze jezeli to Cie intryguje :P

http://www.klubseatibiza....=206345#p206345

:)

komarek - Sob Lip 24, 2010 19:55

dla mnie twierdzenie, że części do R i MG poszukuje się tygodniami, albo sprowadza z zagranicy, że są znacznie droższe od części bardziej popularnych marek, że robota droga, że nikt nie chce robić itp itd to jakieś totalne brednie

w Trójmieście, które nie jest zagłębiem samochodowym z częściami i serwisem nie ma żadnego problemu!

tak poza tym to wiadomo, że do każdego dobrego mechanika jest kolejka, jak nie ma kolejki tzn ze mechanik jest do dupy i tyle

pzdr

ALAN - Pon Lip 26, 2010 15:28

no ok... w taki mrazie zapytam czy sa może jakieś spociki Roverków w Kraku albo okolicy? bo jak bym zawitał na takowy to pewnie bym wiedział już wsio... :) gdzie jaki mechanik i gdzie cześci skąd itd...
marius__ - Pon Lip 26, 2010 19:08

Witam
Ja dzisiaj oddałem swojego R45 tutaj:
http://roverki.pl/index.p...ils&sobi2Id=179

Podobno mechanik niezły, nie tylko Roverki robi. Jak się chce to się znajdzie mechanika :wink: ale przedmówcy mają rację - dobry mechanik i "egzotycznym" Roverem się zajmie!

U mnie czywiście jakieś duperele typu łożysko, uzup. klimy itp, na samochód złego słowa nie powiem :mrgreen:

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań nowego (starego? :wink: ) autka !! !

ALAN - Wto Lip 27, 2010 17:20

narazie obserwuję oferty tych ZR-ków... może coś ciekawego by się udało wychaczyć i żebym nie musial za nim jechać do gdańska to by było dobrze... hehe :D

no ja w wlnje chwili pochodze po sklepach i popytam o dostepnosc czesci do tego ZR 1.8 i jakiś szpeców od tego :]

a jeszcze takie pytanie... ten silnik 1.4 to nie jest przypadkiem silnik taki jak w hondzie civic? czymś się różnia??

Ciufa - Wto Lip 27, 2010 17:36

ALAN napisał/a:
no ja w wlnje chwili pochodze po sklepach i popytam o dostepnosc czesci do tego ZR 1.8 i jakiś szpeców od tego :]

ja spytasz o MG ZR, to usłyszysz, że nie ma takiego auta :D

ALAN - Wto Lip 27, 2010 17:40

a jeszcze takie pytanie... ten silnik 1.4 to nie jest przypadkiem silnik taki jak w hondzie civic? czymś się różnia??
Homi - Wto Lip 27, 2010 18:47

Ten silnik to seria K autorstwa firmy Rover (czyli ten montowany w R200/R25), z silnikami z Hondowskimi silnikami nie ma za wiele wspólnego.

Co do serwisowania to ja oddaję z powodzeniem mojego R do serwisu Boscha na Balickiej i nie ma żadnych problemów.

ALAN - Sro Lip 28, 2010 22:57

Homi napisał/a:
Ten silnik to seria K autorstwa firmy Rover (czyli ten montowany w R200/R25), z silnikami z Hondowskimi silnikami nie ma za wiele wspólnego.

Co do serwisowania to ja oddaję z powodzeniem mojego R do serwisu Boscha na Balickiej i nie ma żadnych problemów.

Myślisz ze tam teza by ogarneli MG ZR ?? i co to jest ten Bosh... mi to sie kojazy z firmą produkującą dobre narzędzia niemieckie :D a nie z serwisami sam. ... :P

azer - Czw Lip 29, 2010 00:49

ALAN napisał/a:
Myślisz ze tam teza by ogarneli MG ZR ?? i co to jest ten Bosh... mi to sie kojazy z firmą produkującą dobre narzędzia niemieckie :D a nie z serwisami sam. ... :P
tutaj nie błysnałeś wiedzą kolego :) http://bosch-service.pl/
ALAN - Czw Lip 29, 2010 07:41

azer napisał/a:
ALAN napisał/a:
Myślisz ze tam teza by ogarneli MG ZR ?? i co to jest ten Bosh... mi to sie kojazy z firmą produkującą dobre narzędzia niemieckie :D a nie z serwisami sam. ... :P
tutaj nie błysnałeś wiedzą kolego :) http://bosch-service.pl/



:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

:lol:

bociannielot - Czw Lip 29, 2010 13:31

ALAN, spoko dotej pory poznałeś Boscha z dobrej strony, teraz pora poznać Ciemną stronę :lol: :mrgreen:
Homi - Czw Lip 29, 2010 14:53

ALAN napisał/a:
Homi napisał/a:
Ten silnik to seria K autorstwa firmy Rover (czyli ten montowany w R200/R25), z silnikami z Hondowskimi silnikami nie ma za wiele wspólnego.

Co do serwisowania to ja oddaję z powodzeniem mojego R do serwisu Boscha na Balickiej i nie ma żadnych problemów.

Myślisz ze tam teza by ogarneli MG ZR ??


Myślę, że nie byłoby większych problemów. Z R200 nie mają żadnych. :)
Rzecz jasna nie wszystko od ręki, jak każdy porządny mechanik mają ruch w interesie i trzeba się umówić.

Co to są te serwisy to Ci już azer, powiedział. :)

ALAN - Nie Sie 01, 2010 00:36

noo ja się domyślam, że tam tanio nie ma ;] ale skoro w takim boschu co się nie specjalizuje w angolach radzą sobie, to mój znajomy mechanik co ogarnia rożnorakie auta, dałby sobie rade z takim ZR...

najlepiej będzie poprostu jak do niego zadzwonie co sądzi o autku.. a on z kolei zadzwoni do STACHURY jak jest z dostepem do części.. ;] to będzie najlepsza opcja mi sie wydaje :)

Homi - Nie Sie 01, 2010 01:53

Sprawdź jeszcze http://intercars.com.pl/

Prawdę mówiąc ja jeszcze nie kupowałem na własną rękę części do R, zawsze albo mieli albo było na następny dzień.

Ciufa - Nie Sie 01, 2010 07:53

Homi napisał/a:
Sprawdź jeszcze http://intercars.com.pl/

nie ma tam takiej marki jak MG :)

flapjck1 - Nie Sie 01, 2010 08:28

ale rover jest
Perez - Nie Sie 01, 2010 14:39

W 1.8T masz dwumase o ile sie nie myle, wiec wymiana sprzegla to bedzie 1500zl za czesci.
1.8T to faktycznie dobry silnik do modzenia.
Smiac mi sie chce jak ludzie pisza na forum Ibizy takie informacje wyssane z palca, ze nie uturbisz MG, bo to hondowski silnik ze zmiennymi fazami rozrzadu.
Po 1 w Roverach nigdy nie bylo silnikow Vtec.
Po 2 w MG nigdy nie bylo silnikow Hondy!
Po 3 ktos napisal, ze czesci blacharskie sa bez problemu, a czesci mechanicznych nie ma.
Wlasnie odwrotnie, mechaniczne sa, z blacharskimi uzywkami bywa problem.
Po 4 Jezeli chodzi o MG ZR 160 to naprawde ciekawe auto, ale spalanie bedzie duze.
Na + za MG bedzie oryginalnosc, prowadzenie, bo MG sie naprawde dobrze prowadza, mi osobiscie bardzo podoba sie dzwiek silnika na dwoch walkach.
Jezeli chodzi o Ibize to jest jedna rzecz, ktora do mnie nie przemawia za tym autem.
Pierwsza to taka, ze Seat to najslabsze auto z grupy VW, a druga taka, ze jest to raczej wlasnie auto z tej serii
ALAN napisał/a:
że nie imponują mi takie auta jak e36, civic V, golf 3 czy calibra
i powinienes jeszcze dodac, Audi A3, A4, Passata, Octavie, Fabie...

[ Dodano: Nie Sie 01, 2010 14:39 ]
No i jeszcze kwestia taka, ze napisales, ze jezdzisz na krotkich dystansach po miescie, wiec mysle, ze silniki turbo nie sa dla Ciebie.

Homi - Nie Sie 01, 2010 14:58

Ciufcia napisał/a:
Homi napisał/a:
Sprawdź jeszcze http://intercars.com.pl/

nie ma tam takiej marki jak MG :)


W wyszukiwarce nie ma MG, ale mechanik ALAN'a miał dzwonić... :)
No i jak zauważył flapjck1 jest ROVER.

Ciufa - Nie Sie 01, 2010 17:15

Homi napisał/a:
W wyszukiwarce nie ma MG, ale mechanik ALAN'a miał dzwonić... :)

ja też dzwoniłem :)
Homi napisał/a:
No i jak zauważył flapjck1 jest ROVER.

wersja ZR 160 w znacznym stopniu jednak się różni od R25

Homi - Nie Sie 01, 2010 22:33

Ciufcia napisał/a:
ja też dzwoniłem :)

i...

Ciufcia napisał/a:
wersja ZR 160 w znacznym stopniu jednak się różni od R25

Nie mówię, ze nie... :)

flapjck1 - Nie Sie 01, 2010 22:39

Ciufcia
[quote="Homi napisał/a:
No i jak zauważył flapjck1 jest ROVER.

wersja ZR 160 w znacznym stopniu jednak się różni od R25[/quote]


tam tak naprawde zupelnie nowa rzecza to jest:

a) tapicerka a wlasciwie fotele przednie
b) amortyzatory ( krotszy skok )

reszta juz byla w sumie, no chyba ze wchodzimy w takie detale jak elektronika ( ecu ) albo inne walki rozrzadu

ALAN - Nie Sie 01, 2010 23:21

Perez mądrze napisałeś... coś nowego przynajmniej. jakaś konfrontacja z opiniami innych... :wink: ale musze się Wam pochwalić. :) :razz: :oops:

Jeździłem dziś MG ZR 1.8 (160km) żółty :mrgreen: jechaliśmy w 4 osoby i wrazenia z jazdy...

powiem tak. jak na 4 os to niezle...;p
co mnie zaskoczylo pozytywnie: - dźwięk... głośno jest i to nawet bardzo aleto dobrze jak dla mnie :razz: jak dla mnie bomba! :D

co na "-" - biegi... nie wiem. moze to kwestia tego egzemparza bo to moj pierwszy ktory testowalem ale bardzo cieżko wchodzą. w porównaniu np do opel corsa czy hyundai coupe to szalona roznica.. takie twarde są i trzeba duzo mocniej "pchać" :lol: , że tak się wyraże...

a takie dziwne wrazenie mialem jak zasiadlem za kierownice.. fotel bardzo ciasne wrazenie sprawia ale w koncu to jest kubelek... musi dobrze trzymac ale mysleze jak by ktos byl troszke szerszy w plecach niz ja to by bylo średnio wygodnie... :neutral:

ogólnie mi sie podoba :ok: :grin:


a co do tych cześci. to nie jest silnik 1.4 któy był wkładany swego czasu do poloneza. do tego sa czesci i to na spokojnie z tego wlasnie tytułu. ale do 1.8 ktory jest całkowicie inną bajką...?? no i zawieszenie.. z tylu jest belka skretna... bardzo złe wspomniania mam z peugeota z tą belka... naprawa uzywanej koszowala by mnie wiecej niz auto...;/

a jak to wyglada tutaj - nie wiem :bezradny:

flapjck1 - Pon Sie 02, 2010 00:08

co ty chlopie piszesz? jaka belka skretna? zawieszenie w psa to jednak zupelnie inna para kaloszy

w roverze/mg jest kostrukcja przestrzenna zaprojektowana jako czesciowo niezalezna - skreca sie calosc
w psa w rurze sa osadzone listwy sprezyste i calosc jest lozyskowana w lozyskach ktore sa nietrwale w naszych warunkach ( rdza sol itepe ) - stad klopoty


a co do gratow do silnika 1,8 vvc to owszem - jest ciezko to sie zgodze - ale nie mozesz tego traktowac w kategoriach pospolity motorek czesci u pana zdzisia - to jest jednak HiTech w najwyzszym wydaniu - wiem bo przeszedlem wlasnie przez awarie takiego silnika

ALAN - Pon Sie 02, 2010 00:14

flapjck1 napisał/a:
co ty chlopie piszesz? jaka belka skretna?


dziewczynko... na tej bodajże stronce w opisie modelu ;]

http://www.roverki.pl/ind...is-po-angielsku

"..., z tyłu wahacze wzdłużne połączone belką skrętną i sprężyny śrubowe"

flapjck1 - Pon Sie 02, 2010 00:46

taaaa
ja wiem co pisze ale ty nie wiesz o czym piszesz :P

popatrz w to - widzisz jakas analogie z zawiasem z puga?


ALAN - Pon Sie 02, 2010 00:58

nie chcialem wjeźdzać na ambicje... ;] ale dobra.

nie jestem mechanikiem wiec dla mnie jest podobna. belka to belka ... w sumie to mnie nie obchodzi tylko nie chce się wpakować w to samo co bylo w pługu...

jak słusze belka to mnie odrzuca :twisted:

flapjck1 - Pon Sie 02, 2010 01:52

w "belce" ( angole mowia H-frame ) roverowskiej zuzyc moga sie tylko 2 simmerbloki kosztujace 12 gbp sztuka , no chyba ze wydzwonisz i ja pogniesz
Ciufa - Pon Sie 02, 2010 08:10

Homi napisał/a:
Ciufcia napisał/a:
ja też dzwoniłem :)

i...

i nie ma :)
flapjck1 napisał/a:
tam tak naprawde zupelnie nowa rzecza to jest:

a) tapicerka a wlasciwie fotele przednie
b) amortyzatory ( krotszy skok )

+ hamulce i silnik :)

flapjck1 - Pon Sie 02, 2010 09:30

ok zapomnialem o hamulcach

silnik w uzyciu w roznych roverach byl od chyba 96 roku

ALAN - Pon Sie 02, 2010 10:30

a wracając do tematu tego silniczka 1.8 - wczoraj przeczytalem na autocentrum.pl taką opinie o tym aucie i gość napisał, że wymiana rozrządu kosztowała go 3500 PLN :roll: :shock:

szczerze mówiąc mnie to zamurowało... gdy by to była prawda to niezaciekawie mówiać krótko

chba ze robił to np. po 3 latach od zakupu w ASO i na oryginalnych podzespołach...

flapjck1 - Pon Sie 02, 2010 11:01

przesadzil i to ostro, ja placilem ostatnio:
pasek rozrzadu 83
pasek wielorowkowy klimy i altka 36
pasek wspomy 21
pompa wody ( heco ) 135
filtr oliwy 33
filtr powietrza 26
napinacz paska rozrzadu 85

w tomateam "tylny" pasek ktorego ja akurat nie musialem wymieniac to koszt 50
tak samo dolne kolko rozrzadu 58

moje ceny to intercars ze znizka dla warsztatow

wymienialem sam ale komercyjnie robocizna to max ja wiem? 500 pln

Brt - Pon Sie 02, 2010 11:11

ALAN napisał/a:
fotel bardzo ciasne wrazenie sprawia ale w koncu to jest kubelek... musi dobrze trzymac ale mysleze jak by ktos byl troszke szerszy w plecach niz ja to by bylo średnio wygodnie...

fotele są "debest" ... w ZS są równie ciasne a jakoś Tomi się w nich mieści i nie narzeka :mrg: Znajomy też sporej postury, najpierw w ogóle nie chciał wsiadać ...ale po godzinie jazdy to już nie chciał wysiadać z tych kubełków :) :ok:

PS. Fotki i "wielkość" Tomiego znajdziesz na fotkach na stronie klubowej ;) :P

ALAN - Pon Sie 02, 2010 12:27

flapjck1 napisał/a:
przesadzil i to ostro, ja placilem ostatnio:
pasek rozrzadu 83
pasek wielorowkowy klimy i altka 36
pasek wspomy 21
pompa wody ( heco ) 135
filtr oliwy 33
filtr powietrza 26
napinacz paska rozrzadu 85

w tomateam "tylny" pasek ktorego ja akurat nie musialem wymieniac to koszt 50
tak samo dolne kolko rozrzadu 58

moje ceny to intercars ze znizka dla warsztatow

wymienialem sam ale komercyjnie robocizna to max ja wiem? 500 pln


ze zniŻką ... a tak bez zniŻki to mniej wiecej ceny o ile wyzsze?? To co podaleś to do MG ZR 1.8 ??

Perez - Pon Sie 02, 2010 13:08

ALAN, musisz jeszcze wiedziec jedna rzecz. Tak kwoli scislosci to MG ZR 1.8 ma 140KM, a MG ZR 160 ma 160KM. Jeszcze byly slabsze 1.8 bez VVC, ale nie wiem czy montowane w MG ZR.
Jezeli chodzi o czesci to naprawde mozna dostac wszystko jak sie chce, poza tym MG/Rover posiadaja bardzo dobrze prosperujace forum i nawet czesci rzekomo niemozliwe do dostania znajdziesz. Tomi ma sklep TomaTeam w ktorym dostaniesz wiekszosc, czesto ktorys z chlopakow sprowadza angole, wiec i uzywke mozna dostac.

Jezeli chodzi o rozrzad to taka sama cena jest za VW Sharana 1.9TDI w ASO. (3500)

Jezeli chodzi o fotele to tez popre kolegow, bo ja nie naleze do najchudszych, a w ZR mi sie bardzo dobrze siedzialo i wlasnie trzymanie boczne jest na ogromny +
Belka to nie taka jak we francuzach, tez mialem Peugeota, mialem Saxo, wiem OCB, to nie taka belka, to raczej rama H.
ALAN napisał/a:
co na "-" - biegi... nie wiem. moze to kwestia tego egzemparza bo to moj pierwszy ktory testowalem ale bardzo cieżko wchodzą. w porównaniu np do opel corsa czy hyundai coupe to szalona roznica.. takie twarde są i trzeba duzo mocniej "pchać" :lol: , że tak się wyraże...

Nie wiem jak w Hu jdaju, ale w Corsie skrzynia byla strasznie nieprecyzyjna. Moze ten ZR przez Ciebie testowany mial cos nie tak. Jednakze trzeba przyznac, ze ZTCP to francuska skrzynia i wlasnie nie jest ona taka super.

TomC - Pon Sie 02, 2010 13:09

ALAN napisał/a:
a tak bez zniŻki to mniej wiecej ceny o ile wyzsze??

Kilka procent.
Przykład mój: tarcza przód wentyl TRW chyba koło 110zł - ja dałem 90zł


Perez napisał/a:
Tak kwoli scislosci to MG ZR 1.8 ma 140KM

A nie 120KM??

http://en.wikipedia.org/wiki/MG_ZR
....
The ZR 120 came with a 1.8 K series engine which produced 115 bhp (86 kW; 117 PS) and 160 N·m (120 lb·ft) torque giving a 0–60 mph of 8.6 seconds and a top speed of 119 mph (192 km/h).....


Perez napisał/a:
ze ZTCP to francuska skrzynia

PG1 nie jest francuska :razz:

Perez - Pon Sie 02, 2010 13:18

TomC, 1.8 VVC ma chyba 140KM
PG1 nie byla montowana w Peugeocie 205?

TomC - Pon Sie 02, 2010 13:20

Cytat:
PG1 nie byla montowana w Peugeocie 205?

Chyba myślisz o skrzyni R65 znanej u nas w 1,1 1,4 i 1,6 bez R400 1,6 automat.

Cytat:
TomC, 1.8 VVC ma chyba 140KM


ZR 105 came with a 1.4 K series engine which produced 102 bhp (76 kW; 103 PS) and 123 N·m (91 lb·ft) torque giving a 0–60 mph of 9.8 seconds and a top speed of 111 mph (179 km/h).

ZR 120 came with a 1.8 K series engine which produced 115 bhp (86 kW; 117 PS) and 160 N·m (120 lb·ft) torque giving a 0–60 mph of 8.6 seconds and a top speed of 119 mph (192 km/h).

The range-topping ZR 160 came with a 1.8 K Series VVC engine producing 157 bhp (117 kW; 159 PS) and 174 N·m (128 lb·ft) torque giving a 0–60 mph of 7.4 seconds and a top speed of 131 mph (211 km/h).

Czyli jednak nie :razz:

ALAN - Pon Sie 02, 2010 17:08

a jeszcze mi dziś przeszła przez głowe taka myśl... :razz:

a jak by tak zakupić 2.0 diesla i zrobić mu CHIPA :lol:

myslicie, że tak +/- jakie przyrosty by były? :) seria jest 115kucy/ 260Nm i 10s do stóweczki :mrgreen: w ramach przypomnienia.

Robił ktoś z Was taki myk w swoim dizelku? :>

TomC - Pon Sie 02, 2010 18:34

ALAN napisał/a:
a jak by tak zakupić 2.0 diesla i zrobić mu CHIPA


http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=54865

azer - Pon Sie 02, 2010 19:04

+ http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=55317 :)
ALAN - Pon Sie 02, 2010 20:57

no dobra panowie.. a bez zabawy w lutowanie? podpiecie sie do kompa i tam zmieniaja program indywidualnie pod Twój samochód... myślałem o takim czymś raczej... :] czy tu sie tak nie da? :oops: ja sie nie znam na tym dobrze :roll:
flapjck1 - Pon Sie 02, 2010 21:12

w tym silniku sie nie da

da sie w r75 2.0cdti

Ciufa - Pon Sie 02, 2010 23:37

Perez napisał/a:
TomC, 1.8 VVC ma chyba 140KM

w MG ZR wersja VVC ma 157 koni
140KM było w R200 VVC
ALAN napisał/a:
seria jest 115kucy/ 260Nm i 10s do stóweczki :mrgreen:

te 10 s trwa wieczność :P
ALAN napisał/a:
a tak bez zniŻki to mniej wiecej ceny o ile wyzsze??

sam możesz sobie sprawdzić ceny http://www.tomateam.pl/sk...ski&funk=szukaj

Perez - Wto Sie 03, 2010 12:45

Jezeli jezdzisz na krotkich dystansach to nie pakuj sie w auto z turbo, a juz w diesla to wogule.
Ciufcia napisał/a:
140KM było w R200 VVC

I wszystko jasne :)

ALAN - Wto Sie 03, 2010 18:02

Ciufcia napisał/a:

sam możesz sobie sprawdzić ceny http://www.tomateam.pl/sk...ski&funk=szukaj


napinacze drogie... :( ogólnie jak przeglądnołem to części do tego autka nie są tanie, nawet zamiennniki. Dużo części też nie ma tam na liście. np chłodnica


Te cześci sie zamawia jakoś i przysyłaja czy jak to się odbywa?
Czy mają punkty w krakowie odbioru np?
czy to co jest na tej stronie to cały asortyment czy jak ktoś potrzebuje coś innego to ściągają?


jak mi jeszcze przyjdzie do głowy jakieś pytanie to dopisze :razz:

Ciufa - Wto Sie 03, 2010 18:45

ALAN napisał/a:
Te cześci sie zamawia jakoś i przysyłaja czy jak to się odbywa?
Czy mają punkty w krakowie odbioru np?

sprzedaż wysyłkowa lub odbiór towaru w Warszawie :)
ALAN napisał/a:
czy to co jest na tej stronie to cały asortyment czy jak ktoś potrzebuje coś innego to ściągają?

ściągają

ALAN - Sro Sie 04, 2010 00:32

wynika z tego ze rozrząd w taniej opcji to ok 700zl a na oryginalach to ze 2000 pewnie wyjdzie :!:
flapjck1 - Sro Sie 04, 2010 08:37

przeczytales ile ja dalem za graty do rozrzadu? to byly ceny do 1,8 vvc - ogarnij sie troche
bociannielot - Sro Sie 04, 2010 10:00

ALAN, a tak z ciekawości ile kosztuje rozrząd do 1.8T jeśli te ceny Cię przerażają? pięć cylindrów to wydaje mi się że pięciocylindrowiec z to może wyjść nawet dużo drożej.
Brt - Sro Sie 04, 2010 10:38

bociannielot napisał/a:
rozrząd do 1.8T jeśli te ceny Cię przerażają? pięć cylindrów to wydaje mi się że pięciocylindrowiec z to może wyjść nawet dużo drożej.


Jeśli masz na myśli 1.8T z koncernu VW to jest to 4 cylindrowiec ale z 5 zaworami na każdy cylinder :ok:

http://www.roverki.pl/ind...ymiany-rozrzadu

a można i taniej ... a oryginały 2000 ?? chyba w KV6 ;) :lol: koszty w serii K są normalne ... to nie golf 2, że z wymianą zapłacisz 200PLN ;)

bociannielot - Sro Sie 04, 2010 10:44

Te 20v mnie zmyliło :grin: , no i fakt że wolnossące 1.8 w grupie VW to v5 :wink: .
piter34 - Sro Sie 04, 2010 12:52

Perez napisał/a:
Po 1 w Roverach nigdy nie bylo silnikow Vtec.

VTEC to nic innego, jak zmienne fazy rozrządu. W 1.8 VVC zastosowano taki mechanizm. ;)

Ciufcia napisał/a:
w MG ZR wersja VVC ma 157 koni
140KM było w R200 VVC

Raczej odpowiednio 160KM i 145KM. :ok:

Perez - Sro Sie 04, 2010 12:57

piter34 napisał/a:
VTEC to nic innego, jak zmienne fazy rozrządu. W 1.8 VVC zastosowano taki mechanizm. ;)

Vtec to zastrzezona nazwa dla Hondy i tylko silniki Hondy maja Vtec, dlatego napisalem, ze nie bylo silnikow Vtec.
Z moca to juz wszystko sie wyjasnilo ;)

ALAN - Sro Sie 04, 2010 18:11

flapjck1 napisał/a:
przeczytales ile ja dalem za graty do rozrzadu? to byly ceny do 1,8 vvc - ogarnij sie troche


nie wiem czy dużo mam do ogarniania pRZYJACIELU... bo Ty dałbyś - 527PLN ze swoimi zniżkami... bez pewnie bedzie ok. 600zł a ja patrzyłem na cześci na tej stronie i wysżło ok. 700zł.

nie napisałeś ze było to 1.8 VVC dopiero potem jak dopytałem. ale nie ważne. nie po to ta dyskusja.

Takie pytanie mam jeszcze :) - widziałem na YT filmiki jak goście przerabiali wydechy w swoich MG ZR... czy ten fabryczny już nie jest dosyć dopasowany i nastawiony na poprawe dynamiki auta ? Zmiany przecież mogą zmniejszyć moc nawet jeżeli ktoś się bawi w takie mody. Nie wydaje mi się żeby takie zmiany jeszcze coś dały na + widocznego.
Ten co jest fabrycznie jak na mój gust bardzo ciekawie gada sobie :] a przy wyższych obrotach to nawet krzyczy! :P hehe

Ciufa - Czw Sie 05, 2010 08:04

ALAN napisał/a:
widziałem na YT filmiki jak goście przerabiali wydechy w swoich MG ZR

pewnie widziałeś wydech janspeeda
chyba daje coś około 20 kucy na plus, kosztuje około 4k zł :)

szukasz auta bardzo taniego do 13 tys zł a chcesz sie bawic w modyfikacje za kilka/kilkanaście tysięcy zł ?

bociannielot - Czw Sie 05, 2010 08:16

Ciufcia, dobre pytanie zadałeś. :ok:
ALAN - Czw Sie 05, 2010 13:38

no panowie bo widzę, że zaczynacie na mnie najeżdzać... ;/

Czy ja w którymś poście powiedziałem, że chce robić takie mody ewentualnie w swoim aucie??

zapytałem o te wydechy... czym to się je a nie, że chce takie coś u siebie. Mnie ten co jest fabrycznie się podoba dziwiękowo i wizualnie również.

właśnie szukam auta w granicach 13.000 pln i nie mam zamiaru drugie tyle dawać w mody, żeby zejść 1 czy 2 s do setki niżej... nie jestem jakimś napaleńcem ani nie ścigam się to po cuż mi takie ekstremalne modyfikacje... :???:

bociannielot - Czw Sie 05, 2010 14:28

W takim razie Alan Kup ZR-a w topowej wersji i śmigaj :) .
ALAN - Czw Sie 05, 2010 18:26

bociannielot napisał/a:
W takim razie Alan Kup ZR-a w topowej wersji i śmigaj :) .



Szukam, patrzę i czekam.. ale sądzę, że będzie ciężko coś wychaczyć... Znowu musiał mi sie spodobać niszowy samodód;/ esz :cry:

TomC - Czw Sie 05, 2010 20:24

ALAN napisał/a:
Znowu musiał mi sie spodobać niszowy samodód;/ esz

Niszowy w tej chwili jest Wartburg albo 125p. Roverów i MG z dnia na dzień jeździ więcej więc nie przesadzaj :razz:

gsm23 - Czw Sie 05, 2010 21:13

ALAN,

Dla mnie to jestes pajacem i czlowiekiem ktory sam nie wie czego chce i boi sie wszystkiego jak ci**ka. Swoimi wypowiedziami sie kompromitujesz chlopie zrozum to!
Moja rada dla Ciebie jest taka: jezdzil tramwajami i autobusami bo rover czy mg to nie jest samochod dla Ciebie! Mozna to wywnoskowac z Twoich wypowiedzi i glupich postow i zapytan!

Tomi - Pią Sie 06, 2010 10:40

ALAN napisał/a:
Ciufcia napisał/a:

sam możesz sobie sprawdzić ceny http://www.tomateam.pl/sk...ski&funk=szukaj


napinacze drogie... :( ogólnie jak przeglądnołem to części do tego autka nie są tanie, nawet zamiennniki. Dużo części też nie ma tam na liście. np chłodnica


Najtańszy napinacz paska rzorządu (detal, brutto, bez rabatów) kosztuje do Twojego auta (w tomateam.pl) 64,94.

Najtańsza pompa wody do Twojego auta - 62,59

Pasek przedni - 64,47

Co daje kwotę: 192 zł (!!!)

[ Dodano: Pią Sie 06, 2010 10:40 ]
Jeśli porównujesz to z cenami ASO, to pamiętam w latach 90-siątych, gdy jeździłem Passatem. Chciałem wymienić sobie wszystkie żaróweczki w podświetleniu deski. Zamówiłem nie bacząc na cenę. Na pytanie sprzedawcy:"Z szyną, czy same żarówki?". Wziąłem same żaróweczki. Zmiękłem, gdy w kasie usłyszałem blisko 300 zł (!!!). To było kilkanaście lat temu, a żaróweczek było w sumie chyba 8 :/

Więc nie porównuj proszę części do części, bo nie ma to sensu. To jak porównanie nowego Maybacha z nowym Sparkiem. Oba są nowe, mają 4 koła, kierownicę, więc prawie niczym się różnią... tylko skąd różnica w cenie??

walkie - Pią Sie 06, 2010 10:40

gsm23, za Twój prowokacyjny i chamski post otrzymujesz ostrzeżenie.
ALAN - Pią Sie 06, 2010 17:40

gsm23

powiem, że trochę udało cI się mnie wsiąść na refleksję, ale skoro indywidualiści chcą jeździć takimi autami jak MG i są według cIEBIE "!@!$#.czkami" to pewnie jeździsz GOLFEM III albo e36 i jesteś wtedy twardzielem takim, że jak przejeżdżasz przez rynek w swojej wiosce to potem 2 tyg. leczysz korzonki :mrgreen:


a co do tych części to sory w takim raziemusiałęm coś źle popatrzeć ;/ ale najlepiej będzie jak w ten weekend postarma się podejśc do sklepu z cześciami i popytam za ile bym miał takie cześci o jakich rozmawialiśmy wcześniej :razz:

gsm23 - Sob Sie 07, 2010 10:12

ALAN,

Gdybyś był choc troche inteligentny to bys zobaczył na lewo i byś widział czym jeźdze:D No ale jak widac inteligencją to Ty nie grzeszysz

Problem w tym, że jakbyś chciał to byś jeździł a nie pisał głupich postów o cenach rozrządu i miał milion innych problemów. Ciekawe czy kiedys pochwalsiz się tutaj swoim MG. Na bank że nie!

Osobiście uważam, że akurat golf III z siatkami w zderzakach i BMW najlepiej własnie e36 316 i to białe z diodowymi lampami pasowało by do Ciebie najlepiej!

Raptile - Sob Sie 07, 2010 12:29

Spokoj bo wyjmne pasek z szuflady
gsm23 - Sob Sie 07, 2010 13:47

Raptile napisał/a:
Spokoj bo wyjmne pasek z szuflady


Przecież wszyscy są grzeczni:D

ALAN - Sob Sie 07, 2010 18:43

gsm23 napisał/a:
Raptile napisał/a:
Spokoj bo wyjmne pasek z szuflady


Przecież wszyscy są grzeczni:D


chłopaku, widziałem to co po lewej. ale bardziej zwrócił moją uwagę dzwięk Twojego niemieckiego hełmu kórym jeździsz na codzień. I nie pochwale się autem tOBIE bo nie do tego będzie mi służyć, żeby sie lansować i probować zaimponować forumowemu, pospolitemu gsm-mowi. ;] no ale dobra, ja się już pacyfikuje bo nie chce Ci nabijać postów do kozaczenia w gronie przyjaciół z virtuala :mrgreen: buzi dupci:* hyhy :twisted:

wracając do topiku:

Dziś rozmawiałem z gościem który wyraził się tak, że ściaga sobie cześci z anglii bo nie chce dawać zarobić zdziercą z tomateam.pl, FOTA, Intercars :]

ciekaw jeste mczy to tak sie aby napewno oplacało z przesyłką itd...

Kurczak85 - Sob Sie 07, 2010 19:09

ALAN napisał/a:
Dziś rozmawiałem z gościem który wyraził się tak, że ściaga sobie cześci z anglii bo nie chce dawać zarobić zdziercą z tomateam.pl, FOTA, Intercars


No najlepiej jak by za darmo rozdawali....
Ceny czesci jak do kazdego auta, ale jak sie chce czlowiek przyczepic to zawsze cos znajdzie.
A tomatemu to mi prosze nie obrazac bo gdyby nie Tomi to nie wiem gdzie bym czesci szukal...

Perez - Sob Sie 07, 2010 19:33

ALAN, ten kolega nie dostanie takiej ceny w GB po jakiej bierze Toma Team, a jezeli chodzi o InterCars to zdarza sie, ze po nietypowe czesci dzwonia do TomaTeam.
Zrobisz jak bedziesz chcial, a jako uzytkownik tego forum i aktywny klubowicz klubu Roverki.pl przepraszam Cie za posty kolegi gsm23
Kupisz auto jakie bedziesz chcial, a o porade zawsze mozesz pytac na forum, czy to tym czy Ibizowym ;)

gsm23 - Sob Sie 07, 2010 21:39

Kurczak85 napisał/a:
No najlepiej jak by za darmo rozdawali....


Mówiłem że debil hehehe!
Bez komenatzra dla takich typków jak on.

A tak na marginesie to niech chłoapczek kupuje częsci w intercarsie buahaha!
Kumpel kupił do alfy tam rozrząd i mu przeskoczył po 16 tys km
Powodzenia maminsynku życze! I wcale nie chce zebyś MI się chwalił swoim cudem, ba nawet sobie tego nie życze. Po prostu na forum jest taki zwyczaj, ale laika w każdej kwestii nie ma co przekonywac, lub co bądź ustosunkowywać w odpwoeidnią stronę. Niech sobie zyje we własnym świecie bo jak widac czuje się w nim jak ryba w wodzie:D

thef - Sob Sie 07, 2010 22:41

Za kontynuowanie chamskiej retoryki dostajesz kolejne ostrzeżenie, tym razem za 2 pkt.
ALAN - Nie Sie 08, 2010 10:14

Perez napisał/a:
ALAN, ten kolega nie dostanie takiej ceny w GB po jakiej bierze Toma Team, a jezeli chodzi o InterCars to zdarza sie, ze po nietypowe czesci dzwonia do TomaTeam.
Zrobisz jak bedziesz chcial, a jako uzytkownik tego forum i aktywny klubowicz klubu Roverki.pl przepraszam Cie za posty kolegi gsm23
Kupisz auto jakie bedziesz chcial, a o porade zawsze mozesz pytac na forum, czy to tym czy Ibizowym ;)


Nie no daj spokój. :wink: na każdym forum znajdzie się ktoś aktywny inaczej.

Jak będe miał jakieś pytania i informacje do przeanalizowania to odezwę się w tym temacie bo wyszło tak, że stał się bardzo luźny i porusza wiele wątków :)

niebawem myślę podzielić sięz wami cenami cześci w pewnej hurtowni do ZR 1.8 160 które poznam myślę w najbliższym czasie. Pozatym nie pozostaje mi nic tylko obserwować co się dzieje ciekawego w ogłoszeniach i szukać dalej :)

pzd

Perez - Nie Sie 08, 2010 11:10

ALAN napisał/a:
na każdym forum znajdzie się ktoś aktywny inaczej.

No nie chcialem tego pisac...

Tomi - Pon Sie 09, 2010 09:48

ALAN napisał/a:

Dziś rozmawiałem z gościem który wyraził się tak, że ściaga sobie cześci z anglii bo nie chce dawać zarobić zdziercą z tomateam.pl, FOTA, Intercars :]


Pisząc w ten sposób, domyśl się tylko co ja mogę o Tobie napisać (szłyszałem, ktoś mi powiedział, itd). W związku z tym pisz kto to powiedział lub nie pisz w ogóle.