Zobacz temat - [MG ZR] Problem z turbo
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] Problem z turbo

shaggy - Sro Lip 21, 2010 22:37
Temat postu: [MG ZR] Problem z turbo
Witam jestem tu nowy . Mg Zr kupiłem ok 3 miechy temu , do tej pory wszystko było ok az do zeszłego poniedziałku kiedy wracając z pracu usłyszałem dziwne szzzzzzzzzzzzzzzzz przy wkręcaniu sie turbo. Samochud zachowuje sie jak zwykły diesel , jest strasznie słaby i max rozbujałem go do 120 :sad:
Bardzo prosze o pomoc

Brt - Sro Lip 21, 2010 22:43

http://www.roverki.pl/ind...ka-check-engine

"Ponadto dość częste jest uszkodzenie przepływomierza. Objawia się spadkiem mocy na wyższych obrotach, oraz wzrostem spalania. Można na próbę odpiąć wtyczkę od przepływomierza i zobaczyć czy jest różnica w zachowaniu auta.
Warto też sprawdzić szczelność przewodów powietrznych prowadzących od turbiny, poprzez intercooler do kolektora ssącego. Najłatwiej to sprawdzić obserwując, czy gumowe rury "puchną" po dodaniu gazu. Jest to prawidłowe zachowanie."

seyfer - Sro Lip 21, 2010 22:59

a rura od IC czasem nie spadła ?
shaggy - Czw Lip 22, 2010 19:27

juz wszystko gra , waz od ic miał sporą dziure ale załatalismy ja z mechanikiem powinno smigać
Brt - Czw Lip 22, 2010 22:41

standard .... proponuję rozejrzec się za nową rurą ... z łataniem róznie bywa a skoro wąż strzelił, to już jest "napity" olejem i dlatego nie ma właściwej wytrzymałości.
tomowma - Sro Gru 01, 2010 21:14

shaggy,
witam, mam pytanie
kuplem niedawno mg zr 2.0 itd 83 kw i nie wiem jaki rozrzad i gdzie kupic , u nas w sklepach nie wiedzieli do jakiego silnika szukac , czy wiesz cos na ten temat ?

bociannielot - Pią Gru 03, 2010 13:47

tomowma, to zmień sklepy - rozrząd taki sam jak do słabszej wersji tego silnika, ewentualnie popytaj o rozrząd do silnika rover 25 iDT, graty są te same bo to w sumie ten sam model. Boże co za matoły w tych motoryzacyjnych pracują :mur: . Zawsze możesz w necie zamówić, np na tomateam.pl to sklep jednego z forumowiczów, z tego co wszyscy piszą jest tanio, a i doradzą co i jak.