Zobacz temat - [MGF] pytanie o popowanie zawieszenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF] pytanie o popowanie zawieszenia

Mad - Sob Lip 24, 2010 01:04
Temat postu: [MGF] pytanie o popowanie zawieszenia
Jak często to należy robić i jakie są "oznaki" tego, że wypada już pompować? Jakieś inne wskazówki odnośnie pompowania:)? Czy podnosi się wtedy (znacząco) wysokość zawieszenia? Podoba mi sie to, że ten samochód jest tak niski i chcę aby tak zostalo :D

[ Dodano: Sob Lip 24, 2010 01:04 ]
up :roll:

kasjopea - Sob Lip 24, 2010 11:18

up
Mad - Pon Lip 26, 2010 10:53

Użytkownicy MGFów pomóżcie! :mrgreen:
Brt - Pon Lip 26, 2010 11:37

Pewności nie mam, ale kojarzę, że potrzeba pompowania zależy właśnie od wysokości nadwozia nad drogą, czy też odległości nadkola od koła ... i że w ten sposób też można obniżyć sobie auto bez wpływu na komfort resorowania. Jeśli Twoje auto równo stoi na drodze i wg Ciebie ma prawidłową wysokość, to nie przejmowałbym się tematem tylko jeździł ;)

PS. a masz rave ?? patrzyłeś czy w nim jest coś napisane na temat obsługi hydrauliki zawieszenia ??

Markzo - Pon Lip 26, 2010 11:51

Tomi_114 z pilzna pompuje zawieszonka ;)
Brt - Pon Lip 26, 2010 11:52

najpierw zasadnicze pytanie .... czy trzeba :ok:
Mad - Pon Lip 26, 2010 13:24

No wlasnie, mierzyłem wysokośc nadkola od osi i z tyłu jest około centymetr mniej niż z przodu (z przodu 33cm z tyłu 32) ale w sumie tak jak jest odpowiada mi. Pytam tylko dlatego, że nie wiem czy w tym zawieszeniu są jakieś objawy zużycia się go? Przy prędkości około 100km/h kierownica wpada w lekkie wibracje (przednie koła), jeśli zwolnię lub przyśpieszę jest już normalnie. Myśleliśmy ze starszym, że to może wina zawieszenia, ale tam przecież nie ma sprężyn. Może to jakieś drążki, przeguby? Czy może to zwykłe wyważenie kół? Muszę podjechać na tygodniu do warsztatu.
Brt - Pon Lip 26, 2010 13:34

Zacznij od wyważenia i sprawdzenia kół. W R100 zawieszenie jest pompowane parami prawa i lewa strona .. nie wiem czy w MGF tak samo, czy każde koło osobno ... podejrzewam, ze to wszystko znajdziesz w rave. :ok:
Markzo - Pon Lip 26, 2010 14:33

tak jak mówi Brcik, zacznij od wyważenia kół, bo to one mogą być przyczyną :ok: