Zobacz temat - [R620] Ślizgające sprzęgło na włączonej klimie???
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Ślizgające sprzęgło na włączonej klimie???

Martinez - Pon Lip 26, 2010 11:44
Temat postu: [R620] Ślizgające sprzęgło na włączonej klimie???
Witam.....

Mam taki problem jak w tytule i zauważyłem to tylko podczas jazdy z włączoną klimatyzacja. Czyżby klimatyzacja aż tak obciążała prace całej jednostki ze aż sprzęgło dostaje poślizgu. Dodam tylko ze nie za kazdym razem się ślizga i ze nie zdarza się to podczas jazdy bez klimy.

Moze to już koniec tarczy lub docisk szwankuje - autko ma przejechane 80tys i ponoć stary właściciel już raz wymieniał kompletne sprzęgło (ciągał przyczepkę :sad: )

przemek199 - Pon Lip 26, 2010 21:50

u mnie jest podobnie ale tylko w konkretnym upale czytaj 35 stopni i w korkach...sprzeglo wymienione 40 tys km wstecz a problem pojawil sie w pierwszy taki upal po 5 tys km od wymiany sprzegla...jaka moze byc przyczyna?
NocnyDrwal - Pon Cze 17, 2013 18:15

odgrzewam temat :neutral:

U mnie natomiast jak posmigam na klimie to trudno biegi wchodza. Jakby nie wysprzeglalo do konca. (zgrzyty przy wrzucaniu wstecznego)

zaq - Pon Cze 17, 2013 21:48

macie źle wyregulowane sprzęgło poszukajcie o tym było już parę razy na forum chodzi o ustawienie skoku pompy przy pomocy cięgna pompy lub samej śruby regulacyjnej wysokość pedału. Generalnie musicie sobie popuścić pedał sprzęgła bo jak się płyn rozgrzeje to nie ma się gdzie cofnąć! Tyle z grubsza:) Pewnie nie dawno grzebaliście przy pompie lub wyprzęgniku?