Zobacz temat - [214,1.4,96']Nie równa praca silnika,niskie obroty,gaśnie..
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214,1.4,96']Nie równa praca silnika,niskie obroty,gaśnie..

kamila_00 - Pon Lip 26, 2010 13:43
Temat postu: [214,1.4,96']Nie równa praca silnika,niskie obroty,gaśnie..
Witam.. Opowiem po krótce jak sprawa sie przedstawia..
Na niskich obrotach wskazowka obrotomierza szaleje dosłownie, czasem auto zagnie, a czasem nie.. Najgorzej jest na swiatlach, w korku lub na gorce.. to ostatnie najbardziej mnie irytuje.. bo jeszcze anie razu nie udalo mi sie, bez problemu ruszyc.. auto poprostu nie ma sily.. juz nie wspomne jak wsiada pare osob do auta.. gasnie co pare metrow..
Nawet podczas prostej jazdy przy 80 km/h potrafi nagle stracic moc.. wciskam pedal gazu, a on nic.. Najgorsze sa skrzyzowania.. bo potrafi odmowic posluszenstwa na srodku ulicy.. poprostu boje sie juz jezdzic tym autem:(

Czy ktos mial podobny problem?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc

adamk - Pon Lip 26, 2010 16:28

troche malo wiadomo ale najpierw trzba by sprwdzic zaplon czyli pewnie kopulka, kable i krokowiec
poznij nalezaloby zukac dalej
hmm

gorgoroth80 - Pon Lip 26, 2010 19:07

Podobnych problemów było wiele - tak jak już kolega napisał - sprawdź kable, kopułkę, świece na koniec cewkę. Do sprawdzenia kabli polecam sposób po ciemku ze zraszaczem.
Szczególnie wrażliwy jest kabel główny lecący od cewki do rozdzielacza - dotyka on na pewnej długości metalowej rury z chłodziwem - u mnie nowe kable ngk po 3 m-cach znowu mają przebicie na tym odcinku - trzeba go dodatkowo zaizolować...