Zobacz temat - [R200 SDi] Wymiana sprzęgła - coś dodatkowo wymagane???
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 SDi] Wymiana sprzęgła - coś dodatkowo wymagane???

RUDiCK - Wto Sie 03, 2010 18:54
Temat postu: [R200 SDi] Wymiana sprzęgła - coś dodatkowo wymagane???
Witam
Chce sprawić prezent mojemu Rover-kowi :ok: i postanowiłem wymienic mu już dość umęczone sprzęgło (już sie lekko slizgało). Zakupiłem dziś kompletny zestaw sprzęgła (tarcza, docisk, łożysko) i zastanawiam się czy coś jeszcze wymagane jest przy takiej wymianie (jakieś uszczelki, czy może wymienić olej w skrzyni - jeśli tak to ile i jaki). Ogólnie chodzi mi o to, czy do wymiany sprzęgła zaleca się robić coś jeszcze, czy wystarczy tylko co podałem wcześniej.

Brt - Wto Sie 03, 2010 23:01

olej mozna wymienić przy okazji ... i tak trzeba go ze skrzyni zrzucic ... oryginalny olej to MTF94 i ... polecam poszukanie dokłądnie takiego ... nie będzie póxniej problemów z wrzucaniem biegów zimą itp ... :ok:

http://www.roverki.pl/ind...krzyni-typu-pg1

maciej1 - Sro Sie 04, 2010 08:27
Temat postu: Honda Accord 2.0 TDI 1997rok
Witam
A gdby dał olej nie MTF tylko ATF o tych samych parametrach do skrzyń automatycznych. To coś złego

praktis - Sro Sie 04, 2010 08:30

maciej1 napisał/a:
A gdby dał olej nie MTF tylko ATF o tych samych parametrach do skrzyń automatycznych. To coś złego


Skrzynie PG1 są wrażliwe na niewłaściwy olej. Lej MTF94, chyba że lubisz mocować się ze skrzynią.

Brt - Sro Sie 04, 2010 10:41

jak już bardzo chcesz szukać innego, to wlej silnikowy 10W40 .... ale polecam poszukanie MTFa
RUDiCK - Pią Sie 06, 2010 22:33

Dzięki za odpowiedzi - olej zakupie,
a wracając jeszcze do wymiany sprzęgła w moim roverku, czy jest to jakas wielka filozofia ?? Pytam dlatego ze nie znalazłem w okolicy mechanika ktory by wczesniej robił taką porządną maszynę :wink: i zmuszony jestem zostawic ja na eksperymenty jednemu z nich :bezradny: . Chyba ze ktoś może polecić jakiegoś pewnego fachowca z Olkusza lub okolic (dla niewiedzących, Olkusz leży miedzy Krakowem a Dąbrową Górniczą).