Zobacz temat - [R25 1.4 16v 00] Wskazówka Temperatury
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 1.4 16v 00] Wskazówka Temperatury

djboo - Sro Sie 04, 2010 16:16
Temat postu: [R25 1.4 16v 00] Wskazówka Temperatury
Witam moja wskazowka tempratury jak auto sie nagrzalo byla zawsze w pozycji troszeczke mniej niz polowe (tak na tym rysunku temperatury) czyli chyba normalnie , wczoraj zauwazylem ze wskazowka tempratury troszeczke (bardzo niewiele - moze 1 mm) jest wyzej minimalnie wiecej niz zawsze... a gdy wylacze auto i po chwili wlacze wskazowka pokazuje nizsza temperature czyli jakies pare mm niz normalnie, po chwili jak przejade kilka metrow wskazuje na ta pozycje minimalnie wiecej niz zawsze... ale nigdy nie przekracza polowy... moze przesadzam ale chce tylko zapytac czy moze czujnik temperatury sie zabrudził czy cos ? czekam na odp ? :)
Krzysi3k - Sro Sie 04, 2010 16:33

Ja drążyłem ten temat. Wszystko na nic. Inni też tak mają, więc raczej nie ma się czym przejmować. :)
bizon - Czw Sie 05, 2010 10:30

Moze przeczysc contactem czujnik na poczatek
Krzysi3k - Czw Sie 05, 2010 12:08

Ja wymieniłem ten czujnik i nic to nie dało.
darek_wp - Czw Sie 05, 2010 12:31

Wskazania nie zależą wyłącznie od czujnika. Są zależne również od napięcia w instalacji i stanu złączy. W okresie letnim gdy nie włączamy wielu odbiorników (wycieraczki, ogrzewanie tylnej szyby, halogeny) napięcie w instalacji samochodu jest nieznacznie wyższe (mniejsze obciążenie) co powoduje zwiększenie wskazań na wskaźniku temperatury. Nie ma więc sensu szukanie usterki w tym obwodzie jeśli wskaźnik działa.