Zobacz temat - [r25 1.4 '01] ubytek płynu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r25 1.4 '01] ubytek płynu

adamk - Czw Sie 05, 2010 22:06
Temat postu: [r25 1.4 '01] ubytek płynu
Witam
Mam problem gdyz zaczol mi ubywac plyn
co 20 km nusz dolac okolo 0,5 litra. Nie widac wyciekow.
Dziwne jest to ze samochod nie dymi.
Na wszelki wypadek zamowilem korek nowy ale jeszcze nei dotarl.
Czy ktos moze mi powiedziec jak sprwdzick korek?
gdzies chyba w starych postach bylo opisane ale nie moge znalesc
da sie go jakos sprwdzic?

[ Dodano: Czw Sie 05, 2010 22:06 ]
dobra znalazlem jak sprwdzic korek
ale zauwazylem dziwna rzecz po jezdzie autem odkrecam korek a tam nie zasysa cisnienie nic sie nie dzieje jakby nie bylo cisnienia w ukladzie czy to normalne?

sTERYD - Pią Sie 06, 2010 09:57

powinno być słychać uciekające ciśnienie i płyn się trochę podnieść, bo przy ciśnieniu węże też się trochę rozciągają...
może po prostu wymień korek, od poloneza kosztuje niecałe 20 plnów, będziesz wiedział czy to jego wina, a może po prostu gdzieś jest dziurka i ciśnienie ucieka gdzie indziej...

bandieta - Pią Sie 06, 2010 10:46

Poszukaj wycieku napierw... mi ciekło ostatnio pomiędzy pompą wody a obudową termostatu ... i ciekło na półkę silnika, gdzie jak był ciepły wszystko ładnie odparowywało, a jak był zimny to nie ciekło ... dolewałem dużo naszczeście nie przyszło mi do głowy wlewać uszczelniaczy ... wyciek w końcu namierzony. Pooglądaj silnik czy nie ma gdzieś nalotów z płynu jakiś mokrych miejsc albo na noc daj karton pod niego i sprawdzisz czy coś nie ucieka.
adamk - Nie Sie 08, 2010 23:24

niestety samochod dymi jak cholera wiec to napewno hgf rano jak odpali jest siwy dym i tak jakby nierowno pracowal :( wiec pewnie uszczelka