Zobacz temat - Windows 7 - problem z touchpadem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Windows 7 - problem z touchpadem

Marcinus - Sob Sie 07, 2010 21:08
Temat postu: Windows 7 - problem z touchpadem
Witajcie!
Wczoraj zmieniłem na swoim lapku system z Visty na 7-kę. Niestety od razu pojawiły się problemy ze sterownikam, na szczęście większość z nich udało mi się rozwiązać, ale jeden dwa pozostały...
Jeden i to ten bardziej dokuczliwy to problem z touchpadem - nie mogę go używać, ponieważ wskaźnik myszy stoi w miejscu, a po chwili wyświetla się niebieski ekran i komp się resetuje...
Drugi problem to jakieś nieznane mi bliżej "Urządzenia interfejsu HID", wyprodukowane przez ITE Tech.Inc., podłączone do Kontroler interfejsu LPC Intel(R) 82801GB/GR (rodzina ICH7) — 27B8. Windows go nie rozpoznaje, jedynie "wymuszając" na nim instalację starego sterownika udało mi się wydobyć nazwę producenta... Czy to problemy mogą być jakoś ze sobą powiązane?
Pomóżcie proszę bo nie zawsze chce mi się nosić mysz pod USB, a inaczej nie da sięruszyć kursora :beczy:

[ Dodano: Sob Sie 07, 2010 21:08 ]
Mój laptop to Asus C90S, system windows 7 64bit

TomC - Sob Sie 07, 2010 21:32

Touchpad jest połączony po szynie USB więc poprawna instalacja sterownika touchpada powinna załatwić sprawę.
Wyszukiwanie sterowników online przez Windows Update nic nie dało??
Po co instalowałeś Win 7 64bit?? Z tego co widzę była tam Vista Home Premium 32 bit.

Marcinus - Sob Sie 07, 2010 21:45

sterownik mam zainstalowany. Zainstalowałem wersję 64 bit, żeby lepiej wykorzystać możliwości procesora. Przez wyszukanie sterownika w sieci wyrzuca mi, że nie znalazł :cry:
Może mam nieaktualną wersje biosa? na stronie Asusa znalazłem jakieś aktualizacje biosa, ale nie wiem które wybarć, ani jak zainstalować...

TomC - Sob Sie 07, 2010 22:22

Marcinus napisał/a:
sterownik mam zainstalowany.

Jaki sterownik?? Pod jaki system?
Marcinus napisał/a:
Zainstalowałem wersję 64 bit, żeby lepiej wykorzystać możliwości procesora.

Yyyy że co?? Daj spokój z "lepszym wykorzystaniem procesora".
Gdybyś napisał że masz 4 lub więcej GB pamięci RAM to bym jeszcze zrozumiał.
Zainstaluj jak musisz 7 w wersji 32 bit i wszystkie sterowniki z Visty powinny podejść.
Pod Viste 64bit jak i pod 7 nie ma sterowników do Twojego modelu z suportu Asusa.

Xelo123 - Sob Sie 07, 2010 23:10

Dość "stary" sprzęt a do tego Asus nie daje wsparcia dla Windows 7, jedynie Vista 32bit i XP. Jedyny system 64bitowy który by poszedł to chyba jakiś Linux np. Ubuntu.
Marcinus - Nie Sie 08, 2010 13:51

sprzęt może i "stary", ale ciągnie 64 bit. udało mi się rozwiązać problem touchpada przez instalację najnowszego sterownika ze strony producenta.