Zobacz temat - [R416] Kable - brak kabli do radia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R416] Kable - brak kabli do radia

szyszka1714 - Nie Sie 08, 2010 16:50
Temat postu: [R416] Kable - brak kabli do radia
Witajcie:) Mam problem gdyz kupilem nie dawno Roverka 416 Si bez radia. Wlasciciel zamiast wypiac kable z kostki poucinal je wraz z kostka i teraz nie wiem jak je podlaczyc pod kostke ISO. Pomożcie
zimek-1985 - Wto Sie 10, 2010 12:15

Witam. kolego podam Ci kable z kostki zasilającej. a z kostki głośnikowej to juz sobie sam poradzisz. A więc tak
Czarny kabel z radia łączymy z czarnym z samochodu (masa - ). Czerwony z radia z czerwono-żółtym z samoch ( plusowy + ). Niebiesko-biały z radia z żółtym z samochodu (to jest sterujący np. do anteny czy wzmacniacza) Grubszy żółty z radia dajemy z biało żółtym z samochodu ( pamięć radia ) i na końcu brązowy z radia zostaje pusty. Jeśli nikt nic nie rzeźbił przy oryginalnych kablach w samochodzie to powinno być oki. a co do głośnikowych to jak chcesz to napisze wieczorem.
Powodzenia.

szyszka1714 - Wto Sie 10, 2010 13:37

Dzieki:) Jakby Ci sie chcialo to mozesz opisac kable glosnikowe. Z gory dziekuje :grin:
zimek-1985 - Wto Sie 10, 2010 21:42

witam poraz kolejny. jeśli chodzi o kable głośnikowe to za dużo Ci nie powiem ale coś doradze. przede wszystkim to to ze każdy kanał ma swój kolor. np. lewy-przód ma zielony prawy-przód biały itd. to wszytko jest opisane na radiu. powinna być naklejka na nim. przewody z czarnym paskiem to minusy. czyli np. zielony to plus a zielony z paskiem to minus. i juz mamy jeden kanał. tak samo jest w samochodzie. moga tylko różnić sie kolory. ja u siebie np w radiu nie mam czerwonego ale w samochodzie jest. dlatego nie powiem ci który jest który. musisz sam poszukac. pamiętaj tylko ze jeden kolor to jeden kanał a przewody z paskiem to minusy. jak nie dasz rady podłączyc to daj znac to ci opisze jak ja mam u siebie. moze cos pomoże :grin: