Zobacz temat - Rover 214 75km 95r
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Rover 214 75km 95r

mawisonek - Pon Sie 09, 2010 18:55
Temat postu: Rover 214 75km 95r
Witam. Zdałem prawo jazdy stosunkowo niedawno, zastanawiam się nad kupnem Rover'ka 214. Może na początek powiem co to za auto, otóż jest to wersja, która wyposażona jest w silnik 1.4 75 konny, kolorek biały, szeroka listwa do okola auta, alusy. Na ogłoszeniu zaznaczone jest wspomaganie, ale facet z komisu twierdzi że go nie ma... I tutaj moje pierwsze pytanie - czy Rovery miały elektryczne wspomaganie? Drugie pytanie dotyczy spalania. Ile to autko może spalić przy spokojnej jeździe po mieście i w trasie. Jak z awaryjnością, cenami napraw?

Generalnie auto mi się spodobało, wnętrze zadbane i to bardzo, z zewnątrz nie jest źle. Tylko w jednym miejscu na progu jest rdzewka, ale to jest do opanowania...

Za pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam.

leszczu - Pon Sie 09, 2010 19:25

Może wrzuć linka z ogłoszenia :grin:
mawisonek napisał/a:
czy Rovery miały elektryczne wspomaganie?

Z tego co wiem to chyba nie wszystkie miały wspomaganie.
mawisonek napisał/a:
Ile to autko może spalić przy spokojnej jeździe po mieście i w trasie.

W mieście licz na 8-9 litrów, a w trasie na 6-7 litrów
mawisonek napisał/a:
ak z awaryjnością, cenami napraw?

Polecam lekturkę
http://www.roverki.pl/ind...ki-fakty-i-mity
http://www.roverki.pl/ind...sci-do-roverkow

mawisonek - Pon Sie 09, 2010 19:28

Nie liczyłem nawet na mniej ( w mieście ). Na moją jazdę starczy w zupełności. A czy w wersji bez wspomagania kierownica 'chodzi' dość lekko? Nie trzeba się strasznie nakręcić nią?

P.S Troszkę poczytałem o tym modelu i w sumie jestem w szoku, że to bliźniaczy model Hondy Concerto. Podobno te zwykłe 75 konne silniki wytrzymują dosyć długo. Jak kupię to wrzucę fotki :smile:

kzrr - Pon Sie 09, 2010 19:32

Jeśli chodzi oto wspomaganie, bo chyba kolega wyżej nie odpowiedział do końca. Nie, w serii 200 i z tego co mi się wydaje w każdym innym modelu, nie bylo elektycznego wspomagania, wszystko na pompie. I wydaje mi się że raczej w kazdym modelu było wspomagania montowana, bardzo łatwo to sprawdzić pod maską.
mawisonek - Pon Sie 09, 2010 19:50

Gdzie tego szukać i jak to może wyglądać ?
leszczu - Pon Sie 09, 2010 19:54

mawisonek napisał/a:
Gdzie tego szukać i jak to może wyglądać ?

Jak będzie taki zbiorniczek to znaczy, że jest wspomaganie :wink:

kzrr - Pon Sie 09, 2010 20:07

To jest własnie zbiorniczek z płynem do wspomagania. Ciut nizej jak zobaczysz tak jakby pod zb. z płynem chłodzącym będzie również pompa, zresztą dojść można po węzykach wychodzących ze zbiorcznika do niej własnie. :)
mawisonek - Wto Sie 10, 2010 16:51

Słyszałem, że uszczelki pod głowicą siadają. Czy to prawda i jaki jest ew. koszt naprawy?
kzrr - Wto Sie 10, 2010 17:39

No nie ma co sciemniać, jest to w naszej marce częstszy problem niż w innych markach, ale też nie jest regułą - posiadasz silnik serii K odraz musisz mieć problem z uszczelką. Właśnie mija 2 lata jak śmigam swoim i problemu z uszczelką jeszcze na szczescie nie doświadczyłem. Jest kilka prostych zasad które jeśli stosujesz to problem może Cię ominać czy też ew. odwlec się w czasie. Koszty hmmm zależy czy chcesz zrobić u pana mietka w garazu i pojezdzic 3 msc czy zrobić raz a porządnie... :)
mawisonek - Wto Sie 10, 2010 17:57

Jeśli mógłbyś powiedzieć jakie to zasady i jakie są koszta porządnej naprawy. W razie "w" nie mam zamiaru oszczędzać na aucie :wink:


I kolejne pytanko: Jaki byłby koszt założenia instalacji gazowej w tym autku?
(Silnik 1.4 8V)

kzrr - Wto Sie 10, 2010 18:03

Co do gazu to nie mam pojęcia. A co do uszczelki, poprostu regularnie sprawdzaj stan płynu chłodniczego, czy nie ma objaw majonezu itp, i nie katuj go na zimnym silniku. osobiście na zimnym nie kręce go powyzej 2500-2700k rpm. Koszty ciezko mówić 1000-1300 zalezy jaki mechanik jakiej jakości części.
leszczu - Wto Sie 10, 2010 20:40

mawisonek napisał/a:
Jeśli mógłbyś powiedzieć jakie to zasady

http://www.roverki.pl/index.php/technika/376