Zobacz temat - [R216 GSI 94'] problem z stukami w maglownicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R216 GSI 94'] problem z stukami w maglownicy


toshi - Pon Sie 16, 2010 09:13
Temat postu: [R216 GSI 94'] problem z stukami w maglownicy
Witam od jakiegoś czasu szysze stuki w kolumnie kierowniczej na nierównościach, podejrzewam ze to luzy w maglownicy. Pytanie czy ktoś z forumowiczów wie gdzie tanio zregenerować magiel? Jest sporo ofert na używane magle od nowszego rowerka czy magiel od R 200 po 95 roku będą pasowały do "kanciaka". Czy jest na maglu do rowerka śruba do regulacji luzów?

Ps: reszta elementów zawieszenia sprawna, wymienione kompletne wahacze drążki końcówki łączniki stabilizatora itd.

Pozdrawiam

BorysOpole - Pon Sie 16, 2010 11:16

u mnie też są stuki szykuje się do naprawy maglownicy kupno używanej to loteria możesz trafić i pojeździsz albo na odwrót, poza tym na regenerowaną masz gwarancję ja będę robił pod koniec miesiąca albo we wrześniu w tym zakładzie słyszałem o nim dobre opinie

http://www.maglownice.pol...CFZEo3wodumf1iA

proszę ewentualnie o opinie osoby które u nich robiły roverki i czy jest ok

TomC - Pon Sie 16, 2010 14:26

A skąd pewność że to przekładnia?? Może równie dobrze stukać drążek kierowniczy (nie mylić z końcówką drążka kierowniczego).
toshi - Pon Sie 16, 2010 21:25

drazki wymienilem na nowe koncowki tez :( i nadal puka wymienilem tez wahacze i laczniki stabilizatora nadal puka jak pukalo wiec raczej magiel chodzi mi jeszcze po glowie krzyzak w kolumnie kierowniczej...

[ Dodano: Pon Sie 16, 2010 21:25 ]
regeneracja w lodzi nie wchodzi w gre za daleko ponad 200km w jedna stronę do tego montaż demontaż i usługa za duże koszty 1/3 wartości auta niestety:)

leszek95b - Pon Sie 16, 2010 21:52

toshi, łożyska McPhersonów wykluczone?
toshi - Pon Sie 16, 2010 21:57

raczej w porządku kiedyś miałem w Peugeocie 106 taką usterkę i objawy były zupełnie inne, tu ewidentnie z stuki z kolumny na nierównościach i luzy na kierownicy... ale jutro jadę do mechanika wiec temu wątkowi z mcpersonami sie przyjże dzięki za sugestie
leszek95b - Pon Sie 16, 2010 22:09

toshi, jeśli stawiasz na układ kierowniczy to dobrze obejrzyj krzyżaka, może tam jest luz.
Trochę zabawy żeby tam dotrzeć, ale jeśli krzyżak będzie winny to koszt naprawy zerowy :)

Markzo - Pon Sie 16, 2010 23:05

magiel stuka, nic innego, u mnie jest to narazie bardzo delikatne i żadko pojawiające się stuknięcie, więc teraz odpuszczam, jednak magiel jest pewnie taki jak w hondzie concerto d16a8 więc może jakiś nowy od hondy albo regeneracja bo też na 100% jest wykonalna ;)
toshi - Wto Sie 17, 2010 19:12

jednak to magiel damm... rozebrałem dzis oslone pod kierownica i obejrzałem krzyżaki brak luzów:) mc persony ok co poczac chyba zaryzykuje używkę...