Zobacz temat - [R200] Skrzynia basowa z bagażnika?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R200] Skrzynia basowa z bagażnika?

Kh4mell - Wto Sie 17, 2010 17:50
Temat postu: [R200] Skrzynia basowa z bagażnika?
Witam! Posiadam radio Clarion DB288RUSB i fabryczne głośniki. Z uwagi na to, że bagażnika używam non stop odpada u mnie subwoofer w bagażnik. Znajomy polecił mi, żebym wpakował głośniki w półkę. Na razie półkę tą wzmocniłem żywicą z włóknem, poprawiłem mocowanie i okłeiłem ciemnoszarym materiałem do tub. Wygląda to całkiem fajnie a i półka leży bardziej miękko, a zarazem jest sztywniej wpasowana na szerokość, dzięki czemu bass nieco się poprawił. Mój plan wygląda tak, że chciałbym wyciszyć bagażnik jakimiś matami i tu moje pytanie, które będą najlepsze? ...i wsadzić jakieś głośniki w półkę. Rozważam jakiś zestaw średni cenowo, np. głośniki średniotonowe+syki+zwrotnica albo jajka. Tu moje następne pytanie, czy to się sprawdzi? I jaki zestaw polecicie? Przód na razie chcę zostawić w spokoju albo odpiąć.
Adrian - Wto Sie 17, 2010 18:14

Kolego, zabierasz się za robotę od d....y strony. Czy sądzisz, że z fabrycznych głośników i wzmacniacza wbudowanego w radio uzyskasz bas, taki jak w subwooferze? Wstawianie głośników w półkę i wygłuszanie bagażnika nie ma najmniejszego sensu! Wygłusz sobie drzwi z przodu. I tam zainstaluj głośniki, te które masz lub kup coś innego (na forum masz propozycję głośników w rozsądnej cenie). To powinno troszkę pomóc.
Kh4mell - Wto Sie 17, 2010 19:20

Może jednak ktoś zrobił coś takiego, o czym pisałem? Radio ma z pewnością dużo większy potencjał, niż to co wycisnąłem z fabrycznych głośników. Jak już mówiłem tuba odpada. A jeśli chodzi o przód, to przecież głośnik musi być zabudowany, a był dobrze grał. Jeżeli w drzwiach go obuduję, to ta obudowa będzie miała za małą objętość...
Adrian - Wto Sie 17, 2010 20:44

Kh4mell napisał/a:
Radio ma z pewnością dużo większy potencjał

Ten potencjał to 12-18 W na kanał przy dużych zniekształceniach. :wink:
Kh4mell napisał/a:
A jeśli chodzi o przód, to przecież głośnik musi być zabudowany

Dlatego wygłusza się drzwi, zakleja otwory technologiczne itd. W ten sposób robisz w drzwiach prawie zamkniętą komorę. I wtedy głośnik zaczyna grać.
Kh4mell napisał/a:
Jeżeli w drzwiach go obuduję, to ta obudowa będzie miała za małą objętość

W drzwi nie pakujesz głośników 30 cm tylko 16,5. Mocne głośniki 16,5 cm, dobrze zasilone i zamontowane w prawidłowo przygotowanych drzwiach potrafią ładnie zagrać basem. Nie jest to oczywiście typowy "bass subwooferowy", ale na początek powinno wystarczyć.