Zobacz temat - [MG ZS 115 2.0TD 2006r] Kontrolka silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [MG ZS 115 2.0TD 2006r] Kontrolka silnika

Misiek666 - Czw Sie 19, 2010 10:47
Temat postu: [MG ZS 115 2.0TD 2006r] Kontrolka silnika
Witam,
2 dni temu kupiłem ROVERka i przy zakupie wszystko było ok z autem.
W drodze powrotnej zatrzymałem się na stacji i odruchowo zgasiłem silnik (mam turbo diesel).
Gdy ponownie ruszyłem zauważyłem świecącą się kontrolkę silnika.
I tak było aż do wczoraj wieczór - zapaliłem i kontrolka się nie pojawiła. Dziś odpaliłem kontrolki brak ale byłem już umówiony do serwisu to podjechałem. Podczas hamowania do świateł kontrolka znów się zapaliła.
W serwisie powiedzieli, że to problem z pompą paliwową lub rozrządem (prawdopodobnie z czujkami lub może z masą/elektryką lub przesunięciem się/złym ustawieniem czegoś w rozrządzie).
Jutro z rana jadę w trasę i nie mogłem i zostawić samochodu.

Czy ktoś spotkał się już z takim problemem?
Proszę o info/poradę.

pzdr

Krzysi3k - Czw Sie 19, 2010 10:55

Nie masz porównania do wcześniejszego przyspieszenia, więc nie powiesz czy słabe...
Na pierwszy ogień odepnij przepływomierz, chociaż wątpie, żeby Ci mrygała wtedy.
Jeśli to nie pomoże to może być zły kąt wtrysku jeszcze. Ewentualnie potencjometr gazu może.
Jakby pompa Ci padała to padła bez żadnych kontrolek, bo z reguły w tych pompach tranzystorek pada tylko.

bociannielot - Czw Sie 19, 2010 23:40

Jak miałem problem z rozrządem to cały czas się kontrolka paliła.
Jugol - Pią Sie 20, 2010 13:28

...skoro masz taką dyskotekę, sprawdź przewód masowy od aku do karoserii, gdyby był jakiś problem, paliłaby się cały czas.
Misiek666 - Sro Sie 25, 2010 09:55

Właśnie wróciłem znad morza (zrobiłem ponad 1k km) i nic z autem się nie działo poza tą kontrolką. Kontrolka nie robi mi dyskoteki tylko pali się cały czas. Bywa tak, że jak odpalę silnik to się nie pali ale w czasie jazdy po kilku chwilach lub po jakimś czasie się zapala.
Teraz biorę się za ten problem na dobre - dam znać jak go rozwiąże.
pzdr

mirwin - Sro Sie 25, 2010 11:00

U mnie było podobnie. Poruszałem kablami przy kostkach od czujników i przestała na razie sie zapalać. Jak będę miał czas to muszę posprawdzać, czy jakiś przetarć czy przebić na kablach nie ma.
Misiek666 - Pon Paź 11, 2010 13:38

Witam,
trochę czasu minęło od założenia tematu ale w opisywanym przeze mnie wątku problem leżał w rozrządzie (po jego wymianie problem znikł).
Dzięki za pomoc.