Zobacz temat - [rover 45 1.4 2004] gaśnie zaraz po odpaleniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover 45 1.4 2004] gaśnie zaraz po odpaleniu

latoking - Pią Sie 20, 2010 20:22
Temat postu: [rover 45 1.4 2004] gaśnie zaraz po odpaleniu
Witam! Niedawno kupiłem rover 45, chodził bez zarzutu do dzisiaj, ponieważ dzisiaj nie odpalił. Zaraz po odpaleniu silnik gaśnie. Chodzi na wysokich obrotach ale zaraz po zmniejszeniu obrotów gaśnie. Sprawdziłem pompę paliwową, jest ok. Świece też w porządku. Macie jakieś pomysły??
POMOCY!!
Z góry dziękuję!

Krzysi3k - Pią Sie 20, 2010 20:32

Na benzyniakach aż tak się nie znam, ale kiedy filtr paliwa był zmieniany?
Adrian - Pią Sie 20, 2010 20:39

Sprawdź silniczek krokowy.
latoking - Pią Sie 20, 2010 20:41

nie mam pojęcia, samochód kupiony niedawno, sprowadzany z Włoch :/ żadnych informacji nie posiadam, co było wymienione a co nie... to może być filtr paliwa?

[ Dodano: Pią Sie 20, 2010 20:41 ]
Silnik krokowy sprawdzał mechanik i mówił że jest ok.

Krzysi3k - Pią Sie 20, 2010 20:49

Po kupnie pierwsza sprawa wymienić wszystkie filtry, a nawet rozrząd jeśli nie ma się udokumentowanego.
Tomi - Pią Sie 20, 2010 20:53
Temat postu: Re: [rover 45 1.4 2004] gaśnie zaraz po odpaleniu
latoking napisał/a:
Witam! Niedawno kupiłem rover 45, chodził bez zarzutu do dzisiaj, ponieważ dzisiaj nie odpalił. Zaraz po odpaleniu silnik gaśnie. Chodzi na wysokich obrotach ale zaraz po zmniejszeniu obrotów gaśnie. Sprawdziłem pompę paliwową, jest ok. Świece też w porządku. Macie jakieś pomysły??
POMOCY!!
Z góry dziękuję!


Jeśli po rozgrzaniu chodzi normalnie obstawiam walnięty czujnik temperatury. Jeśli problem jest niezależnie od temperatury, zacząłbym sprawdzanie od przewodu podciśnienie, czy nie spadł, pękł, zatkał się czy cokolwiek innego (dla pewności możesz go przedmuchać). Kolejnym punktem może być walnięta cewka.

latoking - Sro Lut 09, 2011 19:29

Miałem jechać do mechanika w najbliższym czasie ale niestety najbliższy serwis jest 150 km ode mnie, a mechanik który mi sprawdzał że pompa paliwowa jest dobra.

[ Dodano: Sro Lut 09, 2011 19:29 ]
Witam
Przepraszam że tak późno pisze, ale na śmierć zapomniałem o tym wątku bo problem się rozwiązał. Wszystkiemu Był winny czujnik położenia wału. Po wymienia samochód jeździ bezproblemowo.
Pozdrawiam