Zobacz temat - [ R 200 ] Jak zdemontować listwę dachową?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ R 200 ] Jak zdemontować listwę dachową?

marcingv - Pon Sie 23, 2010 18:54
Temat postu: [ R 200 ] Jak zdemontować listwę dachową?
Witam,
pojawiła mi się rdza w okolicach przedniej szyby w rynienkach listwy dachowej. Chciałbym się jej pozbyć a do tego muszę zdjąć tą listwę. Czy ktoś wie jak bezinwazyjnie ją zdemontować? Wydaje mi się, że jest zamocowana na jakieś zatrzaski, da się nią ruszać do przodu i do tyłu, lecz nie udało mi się jej zdjąć. Nie próbowałem jeszcze metody siłowej, nie chciałbym czegoś urwać :wink: Załączam zdjęcie listwy o którą mi chodzi.

leszczu - Pon Sie 23, 2010 19:06

Oj patrze ciężka ta sprawa u ciebie z tą rdzą pewnie również jest pod uszczelką przedniej szyby. Z tego co wiem to tą listwę powinno się ruszyć w lewo lub prawo i powinna zeskoczyć z takich zatrzasków.
ADI-mistrzu - Pon Sie 23, 2010 19:21

Tak wygląda zatrzask, listwa jest miętka, więc trzeba ją popchnąć do jej środka, wtedy się wygnie i wysunie z tego niebieskiego bolca (jest mocowany z dachu) i wypadnie przez oczko. Z drugiej strony jest lustrzane odbicie tego, czyli większe oczko bliżej bagażnika.

Pozdrawiam

marcingv - Pon Sie 23, 2010 19:31

Dzięki wielkie za objaśnienie i szybką odpowiedź :) Co do rdzy to najprawdopodobniej dostała się też trochę pod uszczelkę, spróbuję ją jednak jakoś wyskrobać i zabezpieczyć. Ostatnio bawiłem się w usuwanie rdzy i lakierowanie i bardzo ładnie mi to wychodzi. Tak więc staram się pousuwać i pozabezpieczać co tylko mogę :)