Zobacz temat - [R620] Brak Zasilania, auto zwariowało
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Brak Zasilania, auto zwariowało

ukasz0007 - Czw Sie 26, 2010 09:45
Temat postu: [R620] Brak Zasilania, auto zwariowało
Witam, Wszystkich ostatnio z moim Roverkiem 620 S i mam dziwny problem, mianowicie pewnego dnia wsiadam kręce rozrusznikiem a tu echo słychać było dziwne "pierdnięcie". Pomyślałem więc, że aku padł - naładowałem, jednak to nie pomogło więc kupiłem nowy. Poprawa była znaczna samochód chodził bez zażutu jeden dzień, dopuki nie pojechałem w trase, wówczas obrotomierz wraz z prędkościomierzem na zmianę działały nie działały przez jakiś czas, za chwilę zapaliła mi się lampka ABS, zjechałem na pobocze i już totalna klapa auto przestało reagować, przez chwilę miało przebłysk żeby włączyć awaryjki lecz po kilku minutach zgasły.
sobrus - Czw Sie 26, 2010 09:53

Do sprawdzenia alternator i regulator napięcia.
A lampka akumulatora na desce Ci sie nie świeci?

ukasz0007 - Czw Sie 26, 2010 10:27

nie świeci żadna lampka
Poznandembiec - Czw Sie 26, 2010 10:53
Temat postu: odp
kable od akumulatora te które idą na alternator albo alternator skoro stary akumulator się nie ładował i wymiana nic nie zmieniła
ukasz0007 - Czw Sie 26, 2010 10:58

Dzięki za pomoc,postaram się to sprawdzić
des - Czw Sie 26, 2010 17:02

Nie ładuje Ci alternator. Miałem identycznie, wyjeżdżam do centrum w deszczowy dzień, włączam wycieraczki i widzę, że coś wolno chodzą. Potem obrotomierz nie działał i zapaliła się lampka od ABS.
U mnie ewidentnie rozleciał się altek, bo podczas ruszania czuć było szarpnięcie i od tego momentu już nie ładował i cały prąd szedł z aku. Jak wyjąłem altka to przy kręceniu rolką się co jakiś czas zacinał więc w środku coś poszło.

U Ciebie może to być elektryka w altku. Podjedź do mechanika niech sprawdzą.

ukasz0007 - Pon Sie 30, 2010 16:08

a więc panowie dokładnie to przepaliły mi się diody na alternatorze :)