Zobacz temat - [R75] Fotele- brak podgrzewania siedzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Fotele- brak podgrzewania siedzenia

dzieju - Pią Sie 27, 2010 21:32
Temat postu: [R75] Fotele- brak podgrzewania siedzenia
Bry

Wiec przygod czesc dalsza :D jako ze nic poważnego sie z autem nie dzieje to zajmuje sie pierdolami :D

Nie dziala mi podgrzewanie kierowcy siedzenia wiec zerknąwszy pod dupkę i oto co znalazlem

Prosze o pomoc w zidentyfikowaniu opisanych kabelkow :/ i pomoc w tej sprawie .

Fotel ma pamiec ustawienia . M 1 2 3

Rover 75 1999r Automat V6 2.0

Oto fotki

kabelki
1 i nie wiem co to jest zupelnie nie ma gdzie tego wtyknac

2 Kabelek ten idzie na plecy fotela

3 Wydaje mi sie ze ten kabelek to wychodzi z wiazki kabli i pojawia sie tam napiecie kolo 5V jak wlacze podgrzewanie wiec pewnie to zasilanie

Fotel sam w sobie dziala leketronika cala tylko nie podgrzewa






dukat11 - Pią Sie 27, 2010 21:46

dzieju, myślę, że powinieneś ściągnąć sobie RAVE (link poniżej), tam są schematy elektryczne, opisy wtyczek i zasady działania. Myślę że jak próbujesz grzebać w aucie to Rave odpowie na większość pytań.


http://forum.roverki.eu/v...p=501893#501893

dzieju - Pią Sie 27, 2010 21:48

wiem ale nie moge odpalic Rave pisze mi ze cos tam mam przedawnione a date cofam jak nakazane :/

Windows 7 i Vista

dukat11 - Pią Sie 27, 2010 21:51

Cofasz do 2001 i powinno działać. Jak coś to uruchom w trybie zgodności z XP (win7 ma taką opcję) U mnie pod Win7 działała bez problemu.
dzieju - Pią Sie 27, 2010 22:02

No nic zassam go jeszcze raz tylko to troche potrwa bo to rapidshare :/ i 3 pliki :/
dukat11 - Pią Sie 27, 2010 22:08

Tyle że ja to wypakowałem na dysk i startuje ręcznie
dzieju - Pią Sie 27, 2010 22:11

nic nie ma :/

wzuc do mnie jak by co wrzuta.woox.pl

dukat11 - Pią Sie 27, 2010 22:17

http://wrzuta.woox.pl/galerie/2494.jpg
dzieju - Pią Sie 27, 2010 22:23

dzieki ale zamota :/ jakies foto by sie przydalo podobnego fotela
dukat11 - Pią Sie 27, 2010 22:30

dzieju napisał/a:
dzieki ale zamota :/ jakies foto by sie przydalo podobnego fotela


Spokojnie olej większość. Podgrzewanie znajduje się w dolnej części i nie ma nic wspólnego z regulacją pozycji. Przewody powinny być w kolorach żółtym i pomarańczowo-białym

dzieju - Pią Sie 27, 2010 23:46

Zauwazylem ... ale na tych fotkach to odczytac nic sie nie da a kolory sa nie jasne :/

A podgrzewane jest siedzisko czy plecy rowniez ?

dukat11 - Pią Sie 27, 2010 23:49

dzieju napisał/a:
A podgrzewane jest siedzisko czy plecy rowniez ?


Tylko siedzisko. Czasem się zdarza że siada przyłącze do maty. Było o tym na forum poszukaj

dzieju - Nie Sie 29, 2010 22:46

Udalo mi sie odpalic w domu na windows 7 poszlo

No i niestety albo stety :D podgrzewane jest siedzisko i plecy



Zajme sie siedzeniem to porobie fotki ...

Zrobilem zamek :D

maryba - Czw Wrz 16, 2010 18:25

rozbierał ktoś fotel ? są jakieś fotki - potrzebuje przeciągnąc kabel od dołu i wyjśc obok miejsca gdzie wkłąda sie zagłówek - brakuje mi 10 cm :D zeby to wcisnąc od dołu - mogę spróbować od góry ale jak bym widział jak to jest pod tapicerką byłoby łatwiej
dzieju - Nie Wrz 19, 2010 16:19

Jeszcze tego nie robiłem lada dzień będę robił to zrobię fotki zima idzie ;/
maryba - Nie Wrz 19, 2010 16:54

:) już rozebrałem i fotki nawet zrobiłem :) myslę że niedługo się pojawią z opisem - teraz czekam na wenę :) i spadek gorączki - bo mnie chyba grypka bierze po grzybach
Kamil79 - Pon Wrz 20, 2010 07:52

http://forum.roverki.eu/v...e+fotele+solved


Sprawdź jeszcze wtyczki które masz pokazane w Rave, u mnie były poprzepalane, i musiałem je wymienić.

dzieju - Nie Sty 23, 2011 00:17

Moze jutro uda mi sie to zrobic : /

[ Dodano: Nie Sty 23, 2011 00:17 ]
Zrobilem u siebie mialem popalone wtyczki grzalek ..

Grzalki trzeba spiac szeregowo Plecy i pupa.
Pozdro .

maryba - Nie Sty 23, 2011 19:32

czyli to proste jak kontrukcja cepa. włączasz i powinno grzać zarówno plecy jak i siedzisko - i nie ma takiej opcji żeby grzało jak ktoś siedzi (choć takie głosy na forum były).
Lysol - Nie Sty 23, 2011 20:02

Jak to nie ma opcji żeby grzało jak ktoś siedzi??? u mnie normalnie podgrzewa siedzenia podczas jazdy.
maryba - Nie Sty 23, 2011 20:18

Lysol napisał/a:
Jak to nie ma opcji żeby grzało jak ktoś siedzi??? u mnie normalnie podgrzewa siedzenia podczas jazdy.


:) może źle napisałem. chodziło mi o to że gdzieś były wypowiedzi na forum że grzeje tylko wtedy gdy ktoś siedzi.

ale wyglada na to że to zawsze powinno grzać kiedy tylko włącznik właczymy

MiReK - Wto Lut 22, 2011 08:48

maryba napisał/a:
grzeje tylko wtedy gdy ktoś siedzi.


U mnie właśnie tak jest.

maryba - Pon Paź 03, 2011 00:41

odświeżam temat ,. bo mi też nie grzeje ;( ,

to co udało mi sie sprawidzić to wychodzi na to ze przewód od zasilania jest jeden , włączenie ogrzewania pokazywało mi jakies 3 z kawałkeim Volta ( pownno byc 12 V?) obwód nie byl przerwany - bo wskazywało - nie wiem czy dobrze pamiętam 1 z kawałkiem ohma.

Być moze miałem słabe baterie w mierniku - a moze faktycznie było 3 V i cos jest nie halo?

VMatas - Pon Paź 03, 2011 07:21

Na obu siedzeniach tak samo - 3V ??
maryba - Pon Paź 03, 2011 07:42

VMatas napisał/a:
Na obu siedzeniach tak samo - 3V ??

na jednym .. miałem za mało czasu i zbyt sparatańskie warunku ( na działce) by sprawdzic dwa fotele- pewnie sie jesze zabiorę do tego w tym tyg. po wymianie bateri w mierniku :)

VMatas - Pon Paź 03, 2011 07:47

Przy okazji zamień przyciski miejscami i sprawdź. Może to być wina przycisku - tam trochę elektroniki w nim jest :) U mnie było tak, że nie grzało siedzenia pasażera dopóki w aucie było zimno, a przycisk niby się załączał.. Jak auto się nagrzewało to zaczynało grzać - tylko komu to było wtedy potrzebne :D
haszczyc - Nie Paź 09, 2011 18:32

hmm przychodzą chłodne dni i niestety zauważyłem że nie podgrzewanie foteli mi nie działa... załączam przycisk świeci ale fotel dalej nie grzeje... pytanie jak się dobrać do tych kabelków jak się ma skórzane fotele?
longer86 - Nie Paź 09, 2011 18:55

haszczyc napisał/a:
pytanie jak się dobrać do tych kabelków jak się ma skórzane fotele?


fotel podnieś w górę maksymalnie jak się da, sprawdź czy po włączeniu przycisku jest zasilanie na przewodach od grzania foteli, jeśli jest to sprawdz miernikiem czy jest przejście na matach, mogły sie poprzecierać w miejscu gdzie przechodzą przez fotel.

Lub też oderwać przy termostacie (kostka przy macie w siedzisku).

rozbieranie fotela jest opisane na forum tak samo jak problem z termostatem.

http://forum.roverki.eu/v...p=407932#407932