Zobacz temat - [R620] Słabe podświetlenie zegarów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Słabe podświetlenie zegarów

magill - Nie Sie 29, 2010 23:02
Temat postu: [R620] Słabe podświetlenie zegarów
Witam serdecznie...
Poradźcie Panowie co to może być...
Podświetlenie zegarów i pokręteł od ogrzewania, a także podświetlenie stacyjki jest wyraźnie słabsze aniżeli w tym samym R mojego ziomka (regulator natężenia podświetlenia mam do maksa). Szperając nieco po forum, pachnie mi coś regulatorem napięcia.. Czyżby to mogło być to??
Mam od poniedziałku trzy dni wolnego, więc bym się pobawił :)

Z góry dzięki za każde wskazówki

thef - Pon Sie 30, 2010 00:19

Albo regulator, albo problem z masą. Są dwa punkty masowe w tych okolicach - mniej wicej lewa noga kierowcy i prawa pasażera, szczegóły w rave bądź anualu Hondy Accord CC7. Nie wykluczam też innych możliwości tej usterki.
magill - Sob Wrz 04, 2010 22:44

OK.. znalazłem już w te punkty w RAVE'ie. Jak się pogoda poprawi to skoczę je sprawdzić


EDIT:
Dorwałem te punkty masowe. Odkręciłem zarówno z jednej strony jak i z drugiej i wszystko wyglądało cacy. Na wszelki wypadek po odkręceniu przetarłem jeszcze miejsce masy papierkiem ściernym i te konektorki.
Czy teraz mam brać się za regulator napięcia czy może być jeszcze jakieś inne źródło tego słabego światła?

Dodam jeszcze, że nawiew również mi słabiej chodzi. Nie wiem czy jest to ze sobą w jakiś sposób powiązane...

[ Dodano: Wto Sie 31, 2010 15:13 ]
?? :(

[ Dodano: Sob Wrz 04, 2010 22:44 ]
To może chociaż napiszcie jakie rozwiązanie jest lepsze...
Czy jest jakikolwiek sens zagłębiania się w regulator napięcia czy po prostu taniej i lepiej będzie wymienić żarówki na LEDy...?? Co o tym sądzicie? Diody pobierają mniej prądu, więc nie powinny mieć problemu z normalnym świeceniem.. I tak od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zmiana koloru podświetlenia w kabinie...

Napiszcie czy ma to jakiś sens i czy może wystąpić jakiś zonk w tym przypadku...