Zobacz temat - [R400*2.0*98] "wzmocniona" tuleja wahacza - opinie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400*2.0*98] "wzmocniona" tuleja wahacza - opinie

JeRRy3D - Sro Wrz 08, 2010 08:46
Temat postu: [R400*2.0*98] "wzmocniona" tuleja wahacza - opinie
Witam,

Jestem w przededniu wymiany tulej wahacza. Generalnie wiadomo, jak to wygląda (tuleja - cenaw ok. 35-55zl). Przy okazji jednak podlinkowania strony z "gumami" przez jednego z forumowiczów trafiłem na twór "wzmocniona tuleja" wahacza. Drogi u mnie są fatalne. Warto montować coś takiego czy to tylko "chłyt martetindoły"? ;) Co myślicie o czymś takim?

shilus82 - Sro Wrz 08, 2010 09:20

być może w środku zamiast gumy jest poliuretan, sztywniejszy i bardziej wytrzymały, cholera wie :hmm:
Robert_ - Sro Wrz 08, 2010 09:24

Widać po fotkach że element z otworem na śrube w wersji "standard" jest spłaszczoną rurką, a w wersji wzmocnionej jest to kawał blachy.
Może to o to chodzi.W opisie jest ze ZEW. (zewnętrznie?) wzmocnione.
Z tym poliuretanem tez coś może być.Kto ich wie...

wielkiyo - Sro Wrz 08, 2010 09:49

Kolego, nie zastanawiaj sie tylko kupuj tuleje poliuretanowe. Beda drozsze ale zdecydowanie dluzej na nich pojezdzisz, auto bedzie twardsze i tym samym poczujesz ogromna roznice na zakretach, na pewno bedzie mniej wygodnie ale dla mnie bylo to akceptowalne. Nie ufaj ludziom ktorzy mowia, ze poliuretany mocno skrzypia, owszem na pocztaku trohce to slychac ale jak ktos Ci dobrze je zlozy, poprawnie nasmaruje dobrym smarem silikonowym a pozniej popsika sprayem silikonowym to bedzie git. Ja jezdze juz rok i jestem zadowolony.
JeRRy3D - Sro Wrz 08, 2010 12:02

Rozumiem więc, że tuleje mocniejsze, ale robi się "bardziej sportowo", tak? Twardo i trochę skrzypi. Hmm... nie do końca wiem, czy o to mi chodzi. Chciałem raczej poprawić komfort jazdy (cisza) po moich dziurawych nawierzchniach.