Zobacz temat - Dyskusja na temat zawieszenia w R 75
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Dyskusja na temat zawieszenia w R 75

kris-tofer - Czw Wrz 09, 2010 11:33

apples napisał/a:
Identycznie jak w BMW E46
bo zawiecha tylna jest identyczna, przeszczepiona z E46 :)
apples - Czw Wrz 09, 2010 11:36

kris-tofer napisał/a:
bo zawiecha tylna jest identyczna, przeszczepiona z E46
Rover podaje że Z3 :wink:
kris-tofer - Czw Wrz 09, 2010 11:38

ja czytałem artykuły, że z E46, z tą różnicą oczywiście, że E46 i Z3 mają napęd na tył
apples - Czw Wrz 09, 2010 11:50

kris-tofer napisał/a:
ja czytałem artykuły, że z E46,
http://rover75.110mb.com/chassise.html :wink:
kris-tofer - Czw Wrz 09, 2010 11:58

apples, dałeś mi lekturę nie do przeczytania :roll: poczekaj, też Ci kiedyś coś podeślę przy okazji :twisted:

Co do zaiwechy, chyba zgodzisz się ze mną, że w R75 i E46 są takie same?

TomC - Czw Wrz 09, 2010 12:03

No to jakby nie było nie Z3 a Z1 :razz:
apples - Czw Wrz 09, 2010 12:04

kris-tofer napisał/a:
apples, dałeś mi lekturę nie do przeczytania poczekaj, też Ci kiedyś coś podeślę przy okazji
:mrgreen:
kris-tofer napisał/a:
Co do zaiwechy, chyba zgodzisz się ze mną, że w R75 i E46 są takie same?
Bardzo podobne. Prawie identyczne. Tuleje pasują wszystkie od BMW. Inne są drążki stabilizatora i inaczej wyglądają niektóre elementy.

[ Dodano: Czw Wrz 09, 2010 12:04 ]
TomC napisał/a:
No to jakby nie było nie Z3 a Z1
Czy Ty zawsze musisz coś dodać? Napisz czasami coś na temat, a nie szukasz igły w stogu siana. :wink: Doczytaj artykuł. :wink:
kris-tofer - Czw Wrz 09, 2010 12:05

apples napisał/a:
Inne są drążki stabilizatora i inaczej wyglądają niektóre elementy.
bo tak jak pisałem, E46 ma napęd na tył (te lepsze rozwiązanie) :)
apples - Czw Wrz 09, 2010 12:07

kris-tofer napisał/a:
bo tak jak pisałem, E46 ma napęd na tył (te lepsze rozwiązanie)
Mniejsza o większość :wink: Zawieszenie zostało zaadoptowane do R75 od BMW Z3.
TomC - Czw Wrz 09, 2010 12:10

apples napisał/a:
Czy Ty zawsze musisz coś dodać?

Jakiś taki dzifny jestem :razz:

apples napisał/a:
Doczytaj artykuł. :wink:

Skupiłem się na tylnym zawieszeniu a tam w ciągu znaków stoi:
"..... (originally seen on the 1988 Z1 sports car, and subsequently evolved for use in the 3 Series).... "
Więc zwiecha tylna bazuje konstrukcyjnie na Z1 aby tam została rozwijana w dalszym ciągu w serii 3. Nie mylić serii 3 z Z3 :razz:

apples - Czw Wrz 09, 2010 12:14

TomC napisał/a:
"..... (originally seen on the 1988 Z1 sports car, and subsequently evolved for use in the 3 Series).... "
Umiem czytać :wink:
TomC napisał/a:
Więc zwiecha tylna bazuje konstrukcyjnie na Z1 aby tam została rozwijana w dalszym ciągu w serii 3.
A do Z1 jak poszukamy to okaże się że od BMW 507. Można tak w kółko.
TomC napisał/a:
Nie mylić serii 3 z Z3
Jeżeli mowa o Z1 to raczej chodzi o Z3.

[ Dodano: Czw Wrz 09, 2010 12:14 ]
TomC napisał/a:
Jakiś taki dzifny jestem
Właśnie zauważyłem jakiś czas temu.
TomC - Czw Wrz 09, 2010 12:16

apples napisał/a:
Jeżeli mowa o Z1 to raczej chodzi o Z3

No i tu się mylisz...
Serią 3 nie jest określanie nic innego jak BMW serii 3. Zgodzisz się??

Chyba jakiś człek co pisał ten referat napisałby Z3, chyba że był mocno "doinformowany" lub też wykorzystał własny skrót myślowy i wyszło jak wyszło....


apples napisał/a:
Właśnie zauważyłem jakiś czas temu.

O Tobie też do niedawna miałem inne zdanie :razz: :mrgreen:

apples - Czw Wrz 09, 2010 12:21

Technical brochure R75
TomC - Czw Wrz 09, 2010 12:22

Co w związku z tym??
apples - Czw Wrz 09, 2010 12:23

TomC napisał/a:
Co w związku z tym??
Że jest od Z i znajdę następne dane Rovera które mówią że Z3.
TomC - Czw Wrz 09, 2010 12:32

Ja grzmocę.... Albo słabo znasz angielski albo udajesz że się znasz........
Przeczytaj raz jeszcze co tam pisze.... Z axle to nie zawieszenie z Z tylko patent BMW dotyczący tylnego zawieszenia. Po raz pierwszy "Z-axle" został zastosowany w BMW Z1 i stąd dalszą ewolucją stosowane w serii 3 i innych opartych o tą technologię..
Cytat " The rear suspension, called the Z Axle, was specially designed for the Z1.[7] It was one of the first BMWs to feature a multi-link design.[8] In the 1990s, the Z-axle would be used on a variety of BMW Group vehicles, including the E36 BMW 3-Series and the R40 Rover 75.....

Chcesz jeszcze podyskutować????

apples - Czw Wrz 09, 2010 12:39

TomC napisał/a:
Ja grzmocę.... Albo słabo znasz angielski albo udajesz że się znasz........
Wystarczająco aby wiedzieć o czym czytam.
TomC napisał/a:
Z axle to nie zawieszenie z Z tylko patent BMW dotyczący tylnego zawieszenia. Po raz pierwszy "Z-axle" został zastosowany w BMW Z1 i stąd dalszą ewolucją stosowane w serii 3 i innych opartych o tą technologię..
Co to patent Z ? Jasno odbieram jako zawieszenie "patent" do/od modelu Z.
Cytat:
Chcesz jeszcze podyskutować????
Poczytaj dane Rovera. Najlepiej katalogowe lub w Rave.
TomC - Czw Wrz 09, 2010 13:22

apples napisał/a:
Jasno odbieram jako zawieszenie "patent" do/od modelu Z.

To źle to odbierasz...
Z-axle to rodzaj zawieszenia a nie zawieszenie z "Z"..... :roll:

http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_Z1
http://www.cardictionary....ion/Z-axle.html
http://e36-drift.blogspot...01_archive.html ( zobacz rear suspension w każdym z tych aut)

apples - Czw Wrz 09, 2010 13:25

TomC napisał/a:
To źle to odbierasz...
Chyba już mieszasz i nie wiesz sam co chcesz mi udowodnić. Zacznij może od początku. :wink:
TomC - Czw Wrz 09, 2010 13:28

apples napisał/a:
Chyba już mieszasz i nie wiesz sam co chcesz mi udowodnić

Ja nie muszę nic udowadniać.... Sam udowadniasz że Twoja wiedza na ten temat jest ZEROWA :!: :!: :!: :!:

apples - Czw Wrz 09, 2010 13:40

TomC napisał/a:
Ja nie muszę nic udowadniać.... Sam udowadniasz że Twoja wiedza na ten temat jest ZEROWA
:mrgreen: Dokładnie sam to udowadniasz.

[ Dodano: Czw Wrz 09, 2010 13:40 ]
Na temat zawieszenia w R75? Od czego jest? Jak wygląda? Czy jak się nazywa?

TomC - Czw Wrz 09, 2010 13:40

apples napisał/a:
Dokładnie sam to udowadniasz.

Błyszczysz wiedzą w dalszym ciągu... :roll:

BTW rozmawiałem ostatnio o czymś z moim 2 letnim synem... tłumaczyłem i zrozumiał.... Ty nie :mrgreen:

apples - Czw Wrz 09, 2010 13:42

TomC napisał/a:
Błyszczysz wiedzą w dalszym ciągu...
Błyśnij teraz Ty i napisz coś w temacie o którym pisał kris-tofer.
TomC - Czw Wrz 09, 2010 13:45

apples napisał/a:
Błyśnij teraz Ty i napisz coś w temacie o którym pisał kris-tofer.

Nie za bardzo rozumiem do czego teraz pijesz? Jak pijesz to przestań.. Woda Ci nie służy :razz:

apples - Czw Wrz 09, 2010 13:46

TomC napisał/a:
BTW rozmawiałem ostatnio o czymś z moim 2 letnim synem... tłumaczyłem i zrozumiał.... Ty nie
Widocznie musisz rozmawiać tylko z 2 latkami. :mrgreen:
kasjopea - Czw Wrz 09, 2010 13:47

Panowie dyskusja została wydzielona, ponieważ zaciemniała tamten temat, a nie po to, abyście mogli sobie swobodnie dowalać :twisted:

Gadajcie o zawieszeniu, a nie o tym jaki kto jest.

apples - Czw Wrz 09, 2010 13:49

TomC napisał/a:
Nie za bardzo rozumiem do czego teraz pijesz? Jak pijesz to przestań.. Woda Ci nie służy
Taki jest Twój poziom dyskusji. Dużo i nie na temat. :mrgreen:

[ Dodano: Czw Wrz 09, 2010 13:49 ]
kasjopea napisał/a:
Gadajcie o zawieszeniu, a nie o tym jaki kto jest.
Kolega widocznie nie potrafi inaczej.
TomC - Czw Wrz 09, 2010 13:56

kasjo tu nie ma o czym rozmawiać....
Skoro kolega apples czytając z tekstu "Z-axle" opiera swój tok rozumowania (słaby poniekąd) na stwierdzeniu i upieraniu się że to chodzi o model BMW serii Z a nie o konstrukcję zawieszenia które zwie się Z-axle. Nie znam innego humanitarnego sposobu na wytłumaczenie tej subtelnej różnicy.

apples - Czw Wrz 09, 2010 14:05

TomC napisał/a:
opiera swój tok rozumowania (słaby poniekąd)
Sam masz słaby.
TomC napisał/a:
które zwie się Z-axle
Zwie się Z. Zawieszenie "Z".
Z w związku z tym że? Ja odbieram jako zawieszenie do BMW Z1 i dlatego może i je tak nazwali - jako Z. Konstrukcyjnie R75 ma oparte o Z3 i E46 bo od tych modeli pasują części nie tylko do zawieszenia.
TomC napisał/a:
Nie znam innego humanitarnego sposobu na wytłumaczenie tej subtelnej różnicy.
To tylko świadczy o tym że nie potrafisz prowadzić normalnej dyskusji.
Tomi - Czw Wrz 09, 2010 14:11

Fakt jest faktem, że na oryginalnych tulejach MG ROVER wytłoczone jest logo BMW :)
TomC - Czw Wrz 09, 2010 14:16

apples napisał/a:
Sam masz słaby.

Odezwał się....

apples napisał/a:
Zwie się Z. Zawieszenie "Z".

Zwie się "Z-axle" Sam podałeś linka ( http://rover75.110mb.com/chassise.html ) w którym czytamy: The eventual decision was for Rover to take the basic principle of the BMW rear-drive ‘Z-axle’, (originally seen on the 1988 Z1 sports car, and subsequently evolved for use in the 3 Series) and re-engineer it to suit the front wheel drive configuration and packaging of the Rover 75. (tylko zatłuściłem nazwę)

apples napisał/a:
Ja odbieram jako zawieszenie do BMW Z1

Widzisz... czyli już nie z Z3... :roll:

apples napisał/a:
Konstrukcyjnie R75 ma oparte o Z3 i E46 bo od tych modeli pasują części nie tylko do zawieszenia.

Konstrukcyjnie oparte jest właśnie na Z1 i przeprojektowane aby działało z przednionapędowym R75 ( czytaj wyżej co podkreślone)

apples - Pią Wrz 10, 2010 08:21

TomC napisał/a:
Odezwał się....
Wyluzuj już.
TomC napisał/a:
Zwie się "Z-axle"
Więc Z - oś koła. Oś koła jako zawieszenie :smile: Chyba że Z - axle zawieszenie. :/
TomC napisał/a:
Widzisz... czyli już nie z Z3...
Pierwsze zawieszenie tego typu było w Z1 i to jest fakt. W innych następnych pochodnych modelach było zmieniane co widać również w katalogu BMW. Nazwa jednak Z pochodzi raczej od tego że było projektowane do serii Z, a nie ze względu na konstrukcję.
TomC napisał/a:
Konstrukcyjnie oparte jest właśnie na Z1 i przeprojektowane aby działało z przednionapędowym R75 ( czytaj wyżej co podkreślone)
Można doszukiwać się detali zapożyczonych ze starszych modeli i pewnie tak było. Tylko kiedy projektowano R75 nie podpierano się Z1 z 1988r tylko nowszymi modelami. Co chyba ma większy sens.
Rozbierałem sam osobiście swoje tylne zawieszenie i wymieniałem części, więc wiem jak wygląda i od czego kupowałem.
Tomi napisał/a:
Fakt jest faktem, że na oryginalnych tulejach MG ROVER wytłoczone jest logo BMW
Na swoich nie dostrzegłem. Założyłem takie jak zdjąłem. U mnie były TRW, a dokładnie JBU381. Faktem jest natomiast że kupiłem do BMW. :smile:

[ Dodano: Czw Wrz 09, 2010 18:03 ]
kris-tofer napisał/a:
apples napisał/a:
Identycznie jak w BMW E46

bo zawiecha tylna jest identyczna, przeszczepiona z E46
Nie dawało mi spokoju i przeglądałem katalogi z zawieszeniem BMW. Zawieszenie tylne w R75 jest "identyczne" jak w E46 oraz Z4. Byłem pewien że zaadaptowane ze zmianami Z3, ale przeglądając katalogi wychodzi że Z3 jako jedyne ma inne tylne zawieszenie i pochodzi z E36 ale wersji Compact. Inne wersje E36 mają zawieszenie zbliżone do E46 i Z4. Źle zapamiętałem coś z serią Z3. Może znajdę gdzieś jeszcze ten artykuł z którego czerpałem info. Faktem jest że zawieszenie tylne w R75 różni się od BMW kilkoma detalami ale części pasują od E46 tak jak napisałem wcześniej w tym temacie i innych. Co do wątku w kwestii zawieszenie BMW serii Z jako zawieszenia które było podstawą dla projektowania w R75 może chodziło o zgranie twardości aby uzyskać podobny efekt w R75. Podrążę jeszcze temat i jak coś znajdę to podrzucę. Zdjęcia zawieszeń:

[ Dodano: Pią Wrz 10, 2010 08:21 ]
Co do kwestii odczytania informacji z angielskiego artykułu http://rover75.110mb.com/chassise.html . W kontekście ewaluacji zawieszenia z Z1 zastosowanego później w serii 3 to nieświadomie myślałem i odbierałem jako rozwój tego zawieszenia w serii 3 ale Z (Z3). Zabrakło mi gdzieś oznaczenia modelowego "E".

Pływak - Pią Wrz 10, 2010 08:48

apples napisał/a:

[ Dodano: Pią Wrz 10, 2010 08:21 ]
Co do kwestii odczytania informacji z angielskiego artykułu http://rover75.110mb.com/chassise.html . W kontekście ewaluacji zawieszenia z Z1 zastosowanego później w serii 3 to nieświadomie myślałem i odbierałem jako rozwój tego zawieszenia w serii 3 ale Z (Z3). Zabrakło mi gdzieś oznaczenia modelowego "E".


Nigdy czegoś takiego jak "seria 3 ale Z" nie było albo jest seria "Z" (Z1, Z2, Z4) albo seria "3" (E21, E30, E36 itd.)

sobrus - Pią Wrz 10, 2010 08:55

Z tego co wiem Z-Axle było po raz pierwszy w Z1, jest także w E36 i R75.
W E46 pewnie też jest.
Natomiast E36 compact to E36 tylko do przednich słupków. Dalej to juz inny samochód, a tylne zawieszenie pochodzi chyba z E30.

Jeżeli BMW zmieniało zawieszenie, to podejrzewam że w R75 jest albo to z E46 albo coś pomiędzy E46 i E36.

Z1 był małym lekkim samochodem, jego zawieszenie raczej nie całkiem pasowałoby do R75.

apples - Pią Wrz 10, 2010 10:52

Pływak napisał/a:
Nigdy czegoś takiego jak "seria 3 ale Z" nie było albo jest seria "Z" (Z1, Z2, Z4) albo seria "3" (E21, E30, E36 itd.)
Przecież o tym napisałem. :wink: Podpiąłem sobie 3 jako typ z serii Z opisany jako "3". Nie "3" jako osobna seria z typami E.
sobrus napisał/a:
W E46 pewnie też jest.
Jest
sobrus napisał/a:
eżeli BMW zmieniało zawieszenie, to podejrzewam że w R75 jest albo to z E46 albo coś pomiędzy E46 i E36.
Jest podobne jak w E46 i Z4. Trochę zmodyfikowane co widać na zdjęciach powyżej.
Pływak - Pią Wrz 10, 2010 11:37

apples napisał/a:
Przecież o tym napisałem. :wink: Podpiąłem sobie 3 jako seria/następny model grupy Z opisany jako "3". Nie "3" jako seria z modelami E.


Seria to jest "Z" model serii to 1,2,4...

EOT bo widzę, że znów edytujesz posty motając się przy tym...

apples - Pią Wrz 10, 2010 12:10

Pływak napisał/a:
Seria to jest "Z" model serii to 1,2,4...
i Z3.
Pływak napisał/a:
EOT bo widzę, że znów edytujesz posty motając się przy tym...
Sam się teraz chyba zamotałeś. Seria/grupa to np. Z4 z modelami E85/E86 /E89, seria Z1, seria Z3 model E36, seria Z8 model E52.

Co do edytowania postów to chyba pisząc ok. 40min. po mnie czytasz. Nic wielkiego nie zmieniłem. :smile:

Po tej lekturze http://www.bmw-tech.pl/ trochę mi się rozjaśniło. :smile: Nie interesowałem się BMW więc stąd moja niewiedza i niedoinformowanie.

keczu - Pią Wrz 10, 2010 19:08

apples, Powodzenia na lekcjach angielskiego :głaszcze:
kasjopea - Pią Wrz 10, 2010 19:33

keczu, chłopaki się tu trochę poprztykali, ale Twoja uwaga niczego nie wnosi do tematu, więc zachowaj takie spostrzeżenia dla siebie.
apples - Pią Wrz 10, 2010 20:56

keczu, Twoja wypowiedz jak zwykle wnosi dużo do tematu. :mrgreen: Napisz coś ciekawego i na temat od siebie, a nie powielasz często wypowiedzi innych. Ja przynajmniej pisze od siebie, a że czasami coś namieszam to inna sprawa ale można się przynajmniej dowiedzieć czegoś nowego podczas wymiany poglądów.
P.S. O mój angielski się nie martw. Popracuj może nad swoim.

kasjopea - Pią Wrz 10, 2010 23:01

Znudziło mi zwracanie uwagi w tym temacie.