Zobacz temat - [MG ZT-T] Olej z turbiny?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT-T] Olej z turbiny?

femoris - Nie Wrz 12, 2010 09:58
Temat postu: [MG ZT-T] Olej z turbiny?
Witam ponownie.

Wczoraj przeciągnąłem moje MG jakieś 500 km, które pokonałem z dość dużą szybkością (często, gęsto ponad 120 km/h). Po powrocie zauważyłem na drzwiach od kierowcy pojedyńcze, malutkie plamki rozpryskanego oleju, szukając dalej udało mi się ustalić iż olej pojawia się w niewielkich ilościach po lewej stronie silnika z przodu, przy dużym gumowym wężu (tym znajdującym się na samym dole), który jak sądzę prowadzi do intercoolera.

Mam pytanie - czy mam zacząć martwić się o turbinę, czy też może ma prawo tak być i trzeba tylko uszczelnić połączenie w miejscu wycieku? Jakieś 2 tyg temu silnik był sprawdzany na hamowni i turbo ładowało na 100%. Ja sam nie obserwuję żadnych dziwnych objawów w pracy silnika.

Pozdrawiam

Rowan - Nie Wrz 12, 2010 18:31

Wszystko jest prawidłowo, każda turbina w niewielkich ilościach ciągnie olej. A co do tej nieszczelności, to trzeba ją zlikwidować... :wink:
femoris - Nie Wrz 12, 2010 20:33

uff...

dzięki bo zaczynałem sie martwić.
A nie wiesz może czy króciec wychodzący z intercoolera (bo podejrzewam że cieknie na połączeniu króciec/wąż) jest metalowy czy z jakiegoś tworzywa? Chodzi mi o to żeby kupić odpowiednią opaskę (o ile to sam wąż nie jest pęknięty)

Pozdrawiam

Rowan - Nie Wrz 12, 2010 21:08

Tam jest plastikowy taki jakby kruciec. Ona czasem wyskakuje.
apples - Pon Wrz 13, 2010 00:32

Przyczyną wycieków może byc również brudny filtr odpowietrzenia skrzyni korbowej (odma) http://forum.roverki.eu/v...p=494721#494721
femoris - Pon Wrz 13, 2010 18:31

Dzięki za podpowiedzi.

W sumie nie wiem czy i kiedy odma była wymieniana. Warto chyba by wymienić. Z informacji na forum wywnioskowałem że ta byłaby dobra http://allegro.pl/odma-od...1215384876.html ale czy mógłby mnie ktoś upewnić?

apples - Pon Wrz 13, 2010 23:56

femoris napisał/a:
czy mógłby mnie ktoś upewnić?
Powinna pasować, ale dla pewności poproś o numer katalogowy od sprzedającego.