Zobacz temat - [R600] Głośniki - jak zdjąć osłonę głośników na tylnej półce
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R600] Głośniki - jak zdjąć osłonę głośników na tylnej półce

kolodariusz - Pon Wrz 13, 2010 21:04
Temat postu: [R600] Głośniki - jak zdjąć osłonę głośników na tylnej półce
Witam, tak jak w temacie, nie wiem jak zdjąć osłonę tylnych głośników w moim roverze 620, nie chcę nic robić na siłę i niczego ułamać. szukałem w archiwum, jednak nikt nie miał takiego problemu, który wydaje się całkiem banalny :]
JJJJ - Pon Wrz 13, 2010 21:10

podważ np. płaskim śrubokrętem powinna zejść tylko z wyczuciem dasz rade na pewno
R.E.D. - Wto Wrz 14, 2010 08:41

tak dokladnie to maskownica ma 4 mocowania - dwa zatrzaski od strony kierownicy i 2 "zakladki" od strony bagaznika. wkladasz srubokret od strony kierownicy pomiedzy plastik, a polke i podwazasz, a potem wystarczy dzwignac wyzej i wyjac w kierunku kierownicy :wink:
p.s. jesli chcesz wymienic tylko glosniki na inne, to licz sie z tym, ze pomimo wymiarow moga nie pasowac ksztaltem i bedziesz zmuszony zrobic wlasne dystanse. ogolnie ori plastikowe nie grzesza sztywnoscia, wiec i tak lepiej wykonac z mdf-u :mrgreen:

seyfer - Wto Wrz 14, 2010 08:54

ja spokojnie palcami te maskownice zdejmowałem, połamać raczej ciężko :)
Tomasz620 - Wto Wrz 14, 2010 14:16

seyfer napisał/a:
ja spokojnie palcami te maskownice zdejmowałem, połamać raczej ciężko


zgadzam się.. z seyfer'em palcami wychodzi znakomicie a co do dystansów no to prawda że lepiej wykonac/zlecic komus robote z dystansami bo te ori siedzą znakomicie ale jak ktos chce wsadzic tam inne głośniki proponuje zaopatrzeć sie w porządny śrubokręt (MAŁY) żeby odkręcić te srubki od dystansu boo pierwsze 2dwie ida cool :cool: ale te z tyłu to trzeba troche sie wygimnastykować..wiem co mówie sam wymienialem w R620 tylne głośniki i wiem co to za katorga.Pozdrawiam

R.E.D. - Wto Wrz 14, 2010 22:31

u mnie palcami nie chcialo wyjsc :roll:

co do srubokreta, to polecam mala grzechotke z bitem krzyzakowym :wink:

kolodariusz - Wto Wrz 14, 2010 23:54

Dziękuję Panowie bardzo :) jutro to wykonam, z dystansami jednak nie będę walczył, chcę tylko wyjąć głośnik który mam teraz zamontowany, coś w nim nie łączy, muszę naprawić i włożyć spowrotem :)
seyfer - Sro Wrz 15, 2010 08:17

ja miałem akurat 6x9 wiec i obyło sie bez dystansów. Ba, nawet nie było możliwości z ich dołożeniem bo sama maskownica wyła jakieś 4mm nad głośnikiem :P