Zobacz temat - [R200] Pęknięta rura intercoolera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Pęknięta rura intercoolera

Cr0c0p - Pią Wrz 17, 2010 11:03
Temat postu: [R200] Pęknięta rura intercoolera
Witam, Kilka dni temu jechałem do Krakowa (500km) i około 200 km przed Krakowem pękła mi rura od intercoolera. Zero mocy i przyśpieszenia, dopiero to odczułem jak skończyła się dwupasmówka. Zatrzymałem się i aby dojechać zakleiłem taśmą izolacyjną, ale i tak zaraz znowu pękło i musiałem tak dojechać do Krakowa. Na miejscu kupiłem porządną taśmę itp i powrót był już pomyślny. Powiedzcie mi jakie teorytyczne a jakie praktyczne mogą być skutki tego że jechałem z pękniętą rurą ? Czy to miało jakiś duży wpływ na turbinę czy coś innego?
seyfer - Pią Wrz 17, 2010 11:22

wpływu raczej żadnego nie bedzie a rure najlepiej wymień na nową bo ta poklejona długo nie pożyje
szoso - Pią Wrz 17, 2010 11:23

bez obaw :smile:
Remigiusz - Sob Wrz 18, 2010 10:59

Wstaw kawałek rury metalowej w zależności gdzie pękło :wink:
matek2617 - Sob Wrz 18, 2010 13:22

Hej! Miałem ten sam problem, pęknięta rura powoduje jedynie, że samochód jest słaby podczas przyspieszania i może trochę więcej palić ale poza tym nic się nie dzieje.
Proponuje zakup u naszego reklamowanego sprzedawcy http://tomateam.pl/.

Pozdrawiam

Cr0c0p - Sob Wrz 18, 2010 16:23

Już raz ją naprawiałem. Wstawiłem rurkę taką co się kable w niej układa i było ok, ale teraz znowu pękła przy wlocie do silnika i tutaj jedynie mogłem posklejać dobrze taśmą. Póki co jest ok. Ale teraz kompletnie połatana ta rura jest i już chyba będę musiał kupić nową... ;/ Najgorsze, ze ona taka droga jest ;/
kaciorek1000 - Sob Wrz 18, 2010 18:49

Remi55 ma na sprzedaż komplet rur za 150PLN, tylko zaznaczam że robił sam i trzeba by było je odwrotnie podłączyć - efekt ten sam a rury podobno zdrowe jak hu hu