Zobacz temat - [All] Pomoc w wycenie mojego sprzętu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [All] Pomoc w wycenie mojego sprzętu

mcteusz - Pią Wrz 24, 2010 10:31
Temat postu: [All] Pomoc w wycenie mojego sprzętu
Hej
Kiedyś prosiłem o pomoc w zrobieniu kolumn:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=36564
Koledzy doradzili, że to głośniki samochodowe- wziąłem się więc za to, znalazłem człowieka, który zrobił mi skrzynię pod głośniki, załatwił odpowiedni wzmacniacz i pozwolił cieszyć się donośnym basem podczas jazdy.
Zestaw zajmuje mi pół bagażnika, a w związku z tym, że nowy rok niesie ze sobą wizję potomka- miejsce będzie potrzebne. Z przykrością sprzęt muszę sprzedać, bo na kombi mnie póki co nie stać.... :sad:
Niestety nie wiem ile mogę "wołać" za wzmacniacz ze skrzynią basową. Proszę o pomoc w określeniu uśrednionej wartości zestawu.
Wzmacniacz to: ESX v550.2
Głośniki w skrzyni to: QUART QM 340 CX, Impedanz 4 Ohm, Belastbarkeit 120 W, Ubertragungsbereich 32-32000 Hz

Shrekinho90 - Sob Wrz 25, 2010 18:15

Widzę że nikt Ci tu nie doradził za bardzo, Ja też nie potrafię określić ile by można za to wołać, ale myślę że na forum strefy car audio znajdą się ludzie co Ci pomogą.
Oskar - Sob Wrz 25, 2010 18:48

A ile byś za to chciał?
hvil - Sob Wrz 25, 2010 20:03

Oskar, no wlasnie kolega niewie to pyta:)
borek88 - Sob Wrz 25, 2010 20:11

wznaczniacz mocny na mostku
glosniki doberj marki
nie jestem znawca ale to juz leciwy sprzet chyba (ale niektrzy wola stara dobra szkole od nowej chinszczyzny)
powtarzam nie jestem znawca ale strzelabym w cene 300-500zl zalezy jak pilnie chcesz tego sie pozbyc

Oskar - Sob Wrz 25, 2010 20:13

No ale może mieć jakąś sume na myśli opartą na tym ile za to zapłacił ile w to włożył czsu i pieniędzy i na tym, że jest to używane.
mcteusz - Nie Wrz 26, 2010 12:10

borek88 napisał/a:
zalezy jak pilnie chcesz tego sie pozbyc

Spieszyć to mi się nie spieszy. Po prostu wiem, że za pół roku nie będę już mógł sobie pozwolić na wożenie tego sprzętu w bagażniku.
Oskar napisał/a:
No ale może mieć jakąś sume na myśli opartą na tym ile za to zapłacił ile w to włożył czsu i pieniędzy i na tym, że jest to używane.

No na tym się opierając to:
głośniki kosztowały mnie 250zł
wzmacniacz załatwił mi kuzyn w prezencie, że tak powiem ślubnym- nie wiem ile zapłacił, ale mówił wtedy (półtora roku temu), że wart 500zł
skrzynia zrobiona po kosztach, ale coś tam jest warta

Patrzyłem na alledrogo i takiego wzmacniacza nie znalazłem- teraz sprzedają czterokanałowe po 360zł więc pomyślałem, że mój załapałby się w cenie ok. 280zł
Skrzynię basową porównałbym do zestawów latających po 600-700zł na allegro, ale z racji, że jest to sprzęt używany to widziałbym to na jakieś 300-350zł...
Z tym, że widzę to w ten sposób ja, a przecież nie jestem ekspertem. Pewnie najlepiej byłoby to pokazać- dać posłuchać komuś obeznanemu, to powiedziałby ile to jest warte....

frediwzl - Nie Wrz 26, 2010 13:25

Nigdy sprzęt używany nie zwróci Ci się tak jak byś chciał. Myślę że jak głośniki będziesz gonił za 160-200 zł to kupiec szybko się na nie znajdzie. Wzmacniacz ok. 250-320 (cena dużo poszła w dół, uwierz mi że lepsze wzmacniacze które mają pół roku to cena ostro w dół poleciała) Skrzynie wystaw po tyle ile uważasz wycenę swojej pracy. Jeżeli wszystko gra cacy bez żadnych zaburzeń. Całość twojego zestawu wyceniam na max 700 zł to myślę że dobra cena. Ale to tylko moje zdanie
mcteusz - Pon Wrz 27, 2010 14:17

frediwzl napisał/a:
Całość twojego zestawu wyceniam na max 700 zł to myślę że dobra cena.

Od takiej ceny wywoławczej zacznę- zobaczę co z tego wyjdzie, a uważam, że:
1. Sprzęt jest wart tej ceny
2. Taka kwota mnie usatysfakcjonuje
Zaczynam szukać klienta lokalnie. Jak nie pójdzie, będę sprzedawał w sieci.
Dziękuję Wszystkim za opinie....